999 rezultate për

komuna

E frikshme, në aksionin te Komuna e Parisit rrezikuan të vdisnin të pafajshëm Lorenc Vangjeli ka folur në studion e emisionit “Opinion” për aksionin që u zhvillua në zonën e Komunës së Parisit ditën
KSHZ: Arrihet censusi, deri në orën 18:30 jehona e votuesve 44.5 % Arrihet censusi për zgjedhjet presidenciale. Deri në ora 18:30 minuta të drejtën e tyre të votës e kanë shfrytëzuar 44.5
Duan Listën Serbe në votime, PZAP kundër KQZ-së Paneli zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka pranuar pjesërisht ankesën e Listës Serbe, duke hedhur kështu poshtë vendi
Ja si kanë votuar komunat me shumicë shqiptare (FOTO LAJM) Dje janë mbajtur zgjedhjet presidentciale në Maqedoninë e Veriut or asnjë kandidat nuk mori votat e mjaftueshme për t'u
PDK garon me 4 kandidatë në zgjedhjet e jashtëzakonshme Në zgjedhjet e 19 majit që do të mbahen në katër komunat veriore të Kosovës, do të marrë pjesë edhe Partia Demokratike e
Haradinaj: Qytetarë,dilni në votime Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka ftuar qytetarët e katër komunave veriore që të dalin në zgjedhje dhe të votoj
SBASHK: Nuk ka kompesim, nxënësit të marrim pushimet pranverore Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, përmes një kumtese ka bërë të ditur se nuk do të ketë kompensim
Edhe asambleisti i AAK-së është rehatuar me një punë në shtet Asamblisti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Kuvendin Komunal të Prishtinës, Fadil Gashi është emëruar si këshillta
I plagosuri tek Komuna e Parisit "kyç gojën" në Polici Plagosja në Komunën e Parisit akoma nuk është zbardhur nga Policia e Tiranës. 26-vjeçari Enea Teqja u plagos mbrëmje
Ivanovska sfidon kryetarët: Ejani në zyrat tona dhe njihuni me veten tuaj Pas informatave që i publikoi Komisioni i Antikorrupsionit, të cilat thonë se kryetarët e komunave në Maqedoni nuk kanë
Kapet mish i prishur në Super Viva (FOTO LAJM) Drejtoria e Inspektoratit, gjatë kontrollimit të rregullt inspektues ditën e djeshme ka konstatuar se në supermarketin ‘
Komuna e Drenasit: Avokati i Popullit gënjen, ofruam ndihmë për të miturën Komuna e Drenasit ka reaguar duke thënë se institucionet komunale i kanë ofruar ndihmën e duhur nxënëses që u abuzua sek
Shqiptarët triumfojnë në Tuz Bartësi i listës së koalicionit shqiptar “Forumi Shqiptar” nga partia Alternativa Shqiptare, Nik Gjeloshaj, tha se komun
Malazezët çmenden nga bashkimi i shqiptarëve në Tuz Në Tuz po zhvillohen zgjedhjet komunale, ku partitë shqiptare janë të bashkuara. Tuzi është komunë me shumicë shqiptare
Komuna në luftë me shitësit ilegalë Përmes një njoftimi, Komuna e Prishtinës ka bërë të ditur se Ekipet e Inspekcionit, sot në rrugën “Ilir Konushevci”, pra
Komuna e Prishtinës u vendos gjoba të majma taksive ilegale Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, ka njoftuar se është duke vazhduar shqiptimi i gjobave për taksitë ilegalë në kryeq
"Fjalët ia mori era", Haskuka nuk është shumë i hapur me qytetarët Monitoruesit e Institutit Demokratik të Kosovës (KDI) kanë bërë të ditur se gjatë vitit të shkuar në Komunën e Prizrenit
Mirë apo keq? Ndalohen minifundet në zyra Minifundet nuk do të jenë më të lejueshme në zyrë. Ky lajmërim u drejtohet punonjësve të Njësise Bashkiake në Nieuw West
5 mijë euro gjobë për ata që zhvillojnë ndeshje me qen Komuna e Pejës ka lëshuar urdhëresë për ndalimin e vrasjeve, keqtrajtimit dhe organizimin e garave të kundërligjshme të
Nuk ndalen grevat në Kosovë, edhe punonjësit e komunave duan rritje Në Komunën e Mitrovicës sot u mbajt mbledhje nga Sindikata e të punësuarve të komunës në bashkëpunim më sindikata e disa