999 rezultate për

kompjuterit

Apple feston 30-vjetorin e kompjuterit të parë (FOTO-LAJM) Tre dekada më parë, nga një cantë e vogël, Steve Jobs do të nxirrte kompjuterin e parë Apple me sistemin operativ Macint
BMW krijon dizajnin e një kompjuteri video-lojërash Dizajni i një kompjuteri është bërë gjithnjë e më shumë kreativ gjatë viteve, ngaqë kompanitë po lëvizin larg nga dizajn
Si ta parandaloni mbipeshën te fëmija? Mbipesha është një problem i cili sa vjen e shtohet. Problemet shëndetësore të shkaktuara nga mbipesha përbëjnë një barr
Varësia ndaj lojrave, 24 vjeçari gjendet i vdekur para kompjuterit Një 24-vjeçar i dhënë pas lojrave komputerike ka ndërruar jetë pas orësh të tëra para kompjuterit. I riu u gjet i pajetë
Armiqtë e syve Përveç komjuterit tashmë syve i janë shtauar armiqtë. Ato janë “smartphone”-t dhe ‘iPad’-t që na detyrojnë të qëndrojnë
Rishfaqet Kali i Trojes..., me taste komjuteri (FOTO-LAJM) Artisti gjerman Babis Cloud ka krijuar një instalacion të kalit antik të Trojës duke përdorur tastet e kompjuterit. Skul
Si ta mirëmbajmë kompjuterin? Kompjuteri është një objekt, i cili sot mundet të gjendet shumë lehtë në shtëpinë e kujtdo. Por përveç kostos së blerjes
Qëndrimi i gjatë para kompjuterit rrit rrezikun për infarkt Puna në zyrë, gjatë së cilës njeriu gjatë pjesës më të madhe të kohës punon me kompjuter, mund të jetë njësoj e dëmshme
Tuna kryen operacion plastik në buzë? Ditët e fundit po qarkullojnë në internet disa foto të reja të cilat nxjerrin në pah buzët e Tunës, që nuk janë aspak të
Kompjuteri, "vrasës" për shtyllën kurrizore “Hë tani, mjaft bëre sikur ke punuar me kazmë. Ulur ke qenë gjithë ditën!” Janë fjalë të dëgjuara shpesh prej personave
3 ditë rresht para kompjuterit, vdes i riu Pasioni për lojërat kompjuterike e ka cuar deri në vdekje një 30 vjecar në Pekin. I riu kinez ka qendruar para monitori
Fujistu filloi ndërtimin e superkompjuterit të gjeneratës tjetër Fujitsu filloi ndërtimin e trurëve të një superkompjuteri të ri japonez në Institutin e Kërkimeve Riken. Ky superkompjut
Lojerat e kompjuterit te maskuara si Excel dhe Word Lojërat e kompjuterit të maskuara si dokumente Excel dhe Word, të cilat lejojnë punonjësit e zy
Asnje antivirus nuk merr noten "shume mire" ne pastrimin e kompjuterit AV-Comparatives.org ka publikuar rezultatet e një testi për heqjen e malware (programe të dëmshme) g