999 rezultate për

kompjuter

Grabiten disa kompjutera në zyrat e OSHEE në Tiranë Një vjedhje në zyrat e OSHEE në kryeqytet është shënuar në orët e para të ditës, ndërsa janë marrë disa kompjuterë. Zyra
6 vjeçari profesionist i kompjuterit (VIDEO) Ky është personi më i ri, i cili ka marrë certifikatë nga Mircrosoft si profesionist. Djaloshi 6 vjeçar, Hamza Shahz
Surprizë nga Suarez, djaloshi me kancer nuk i mban dot lotët (VIDEO) Për shkak të disa episodeve në të shkuarën, ai ka një reputacion jo shumë pozitiv, por kjo nuk do të thotë se ka një zem
Continuum for Phones transformo telefonin në kompjuter Continuum for Phones është veçoria më e re e sjellë nga Microsoft për platformën Windows 10, e cila do të bëjë të mundur
Ja çfarë duhet të bëjmë nëse na dhemb qafa Lodhja e ditës është dhe ajo e cila ndikon në shfaqjen e dhimjeve të ndryshme dhe veçanërisht të qafës dhe të shinës.
Studim/ Ja se si duhet të përdorim një kompjuter ose tablet Përdorimi i tabletit, kompjuterit dhe telefonit është kthyer në një fiksim i cili ka pasoja të rënda për shëndetin tonë.
“Intel Compute Stick”, pajisja që shndërron TV-në në kompjuter (FOTO LAJM) Google prezanton “Intel Compute Stick”, një pajisje e cila mund të shndërrojë çdo gjë që në vete përmban një port HDMI n
Njihuni me tablet kompjuterin Ares 11 (FOTO LAJM) Teknologjia është një ndër risitë më të mëdha që herë pas herë kemi parë që na ka prezantuar shumë pajisje, të cilat na
Në Gostivar zbulohet një operator celular ilegal Ministria për Punë të Brendshme ka zbuluar krim kompjuterik në një banesë në Gostivar, ku është zbuluar një operator cel
Rasti "Puçi", informacionet e Prokurorisë dalin në mediat pro-qeveritare Përkundër ndalimit të prokurorisë sërish dalin në opinion informacione që kanë lidhje me rastin "Puçi". Bëhet fjalë për
"Arrest me burg" për 3 persona të akuzuar për "mashtrim kompjuterik" Të akuzuar për veprën penale “Mashtrimi kompjuterik”, për tre persona gjykata ka vendosur masën "Arrest me burg". Shteta
Samsung nxjerr në treg kompjuterin me ekran të lakuar (FOTO LAJM) All-in-One është kompjuteri i lakuar që ka prezantuar kompania Samsung në Panairin Ndërkombëtar për Teknologji (CES) i m
Micro PC i Hanspree kompjuteri në formë USB-je (FOTO LAJM) Micro PC i Hanspree është kompjuteri më i vogël në botë. Ai ka formën e një USB, me përmasa 9x 38 x 9.8 mm, peshon më pa
WhatsApp vjen dhe në kompjuter WhatsApp është aplikacioni më i famshm i dërgimit të mesazheve i cili është blerë nga Facebook vitin e kaluar për afro 2
Ja si të çlodhim sytë gjatë qëndrimit para kompjuterit Puna e gjatë para kompjuterit është dhe shkaku kryesor i lodhjes së syve. Siptomat kryesore të lodhjes janë skuqje, djeg
SHBA, maqedonasi rrezikon 40 vite burg për krime kompjuterike Një 41-vjeçar nga Maqedonia renditet mes 50 të akuzuarve për krime kompjuterike që po gjykohen në Las Vegas. Shtetasi ma
Ja si kontrollohet iPhone-in apo iPad-in nga PC-ja (VIDEO) Ju tani e keni të lehtë që të kontrolloni Remote, iPhone-in apo iPad-in tuaj nga PC apo Mac-i juaj, përmes pajisjes iOS
Stream dhe Pavilion mini- kompjuterat HP (FOTO LAJM) HP ka krijuar kompjuterat e parë mini, Stream mini dhe Pavilion mini, pajisje me të cilat kompania synon të konkurojë tr
Ativ One 7 Curved ekran i lakuar për kompjutera (FOTO LAJM) Samsung së fundmi ka sjell për kompjuterat ekranin Ativ One 7 Curved, ekrani i të cilit ka një formë të lakuar si ajo e
IBM: kompjuter hulumtues për kancerit e lëkurës Kompania amerikane IBM ka krijuar kompjuterat hulumtues kundër kancerit të lëkurës. Gjatë testimeve ekipi të IBM-së , ar