999 rezultate për

kompjuter

Si të kemi shikim të shëndetshëm Problemet me shikimin janë të zakonshme dhe me to përballen të gjithë brezat. Shpesh ao mund të cilësohet si problem i m
Instagram-i ndryshon sërish Instagram-i rrjeti më i ri social që kohët e fundit ka zënë një vend të rëndësishëm në përdorimin e përditshëm, duket se
Gjendet kompjuteri i kamikazit, ja çfarë shkruante para sulmit Policia belge ka gjetur në një kosh plehrash kompjuterin e kamikazit Ibrahim El Bakraoui, brenda të cilit është gjetur e
Ja si ti qetësoni sytë gjatë punës Qëndrimi gjatë para kompjuterit është një fenomen që shpesh përkthehet me lodhjen e syve për ne. Gjithnjë e më shumë nje
Ja si bëhej dërgimi i email-it në vitin 1984 (VIDEO) Në arkivën e ThamesTV nga Londra ekzistojnë pamje që tregojnë se si bëhej dërgimi i e-mail në vitin 1984. Atëherë për kë
Samsung memorie më të madhe se një kompjuter Samsung-u i fundit që ka dalë në treg është një smartfon i cili ka një memorie që e kalon dhe kapacitetin e kompjuterëve
Pse fëmijët e Steve Jobs nuk përdorin as iPad, as kompjuter? Pavarësisht se ishte ai që ndërtoi një nga kompanitë më të mëdha në botë të teknologjisë, Steve Jobs dhe pse ishte ai
Lenovo prezanton katër kompjuter portativ Yoga Lenova në tregun e pajisjeve teknologjike duket se këtë herë ka menduar që të vijë me një kompjuter të ri. Mësohet se Le
Gjeniu 14 vjeçar nga Shkodra, i besuari i Facebook Nilidon Pepushaj është një 14 vjeçar nga Shkodra. Ai vazhdon klasën e tetë në një shkollën jopublike. Një fëmijë që ndry
Eduart Ndocaj e dinte Endri Fugën program kompjuterik! (VIDEO) Deputeti Eduart Ndocaj ka dhënë një intervistë për emisionin "Oktapod" të Turjan Hyskën, ku ka surprizuar jo pak. Nd
Vidhen dy kompjutera në zyrat e PD në Tiranë Një zyrë e Partisë Demokratike është grabitur nga persona ende të paidentifikuar. Bëhet fjalë për zyrën nr 2 që PD ka
Lenovo zbuloi kompjuterin më të hollë në botë (VIDEO) Lenovo ka zbuluar kompjuterin më të ri ThinkCentre X1, që cilësohet si "një nga kompjuterët desktop më të hollë në botë"
Ja përse nuk duhet ta mbani kompjuterin në prehër Përdorimi i kompjuterit në prehër është një fenomen që duhet ta shmangni për shkak të rrezikshëmrisë që mbart. Pajisjet
Hakeri hungarez i vjedh 17.400 euro një qytetari të Maqedonisë Njësiti për krim ekonomik dhe kompjuterik në Shkup, ka ngritur padi penale kundër një shtetasi hungarez K.M, 43 vjeç, pë
Pranga të rinjve për vjedhjen e kompjuterave të shkollës Pas vjedhjes së një shkolle ditë më parë, tashmë policia ka bërë të mundur arrestimin e autorëve. Më konkretisht, efekti
Kompjuteri parashikon ndeshjet e javës së 18-të në Premier League (FOTO) BBC ka përdorur një kompjuter (Sports Analytics Machine) që të “parashikojë” rezultatet e ndeshjeve që do të luhen të sh
"Letërnjoftimet e falsifikuara", Prokuroria: Janë gjetur mbi 10 mijë biseda telefonike në kompjuterin e të dyshuarit Pesë ditë pasi janë zbuluar materialet për falsifikim prokurorët kanë dalë me informata që ndoshta janë gjetur në një p
Operacion ndërkombëtar kundër piratëve të informatikës Në kuadër të operacionit ndërkombëtar “Dorkbot malware”, në bashkëpunim me EUROPOL dhe FBI-në, Sektori për Krimet Kompju
Njihuni me kompjuterat e rinj Samsung (FOTO LAJM) Samsung ka prezantuar dy kompjuterë të ri të serisë Ativ Book 9, të cilët operojnë me Windows 10. Pajisjet më të reja Sa
Zbulohet kompjuteri 2000 vjeçar (FOTO LAJM) Shumë nga ne mbase mendojnë se epoka e kompjuterit ka nisur me kompjuterin "Kolosi", një pajisje elektronike e krijuar g