999 rezultate për

kompjuter

Drejtori i FBI sugjeron mbulimin e kamerës së kompjuterit Drejtuesi i FBI, James Comey ka dhënë deklaratë këtë javë për përdorimin e shiritave, për mbulimin e kamerave të pajisje
Qëndrimi për një kohë të gjatë ulur para kompjuterit, ja çfarë shkakton Gjatë qëndrimit ulur, nuk është vetëm shpina ajo që dëmtohet, por edhe pozicioni i trupit në përgjithësi, sistemi i qark
Aplikacionet kanë përgjysmuar kohën e përdorimit të kompjuterit Lehtësirat që sjellin aplikacionet për teknologjinë celulare kanë çuar në uljen e orëve të shpenzuara nga individët në k
FBI: "Hakoet sistemi online i votimit në dy shtete" FBI deklaron se në dy shtete në SHBA është hakuar sistemi online i votimit. Mësohet se FBI u ka bërë thirrje të gjit
"Ramme", programi që ju lejon të përdorni Instagramin nga kompjuteri Instagram nuk ka mbështetur asnjëherë zyrtarisht një përdorues të desktop dhe nuk ka shenja se do ta bëjë një gjë të til
Kujdes, qëndrimi i gjatë para kompjuterit shkakton presion të lartë të gjakut Sipas një studimi është gjetur se adoleshentët të cilët kalojnë së paku 14 orë në javë në internet kanë presion më të la
Kujdes, folderat nuk fshihen nga kompjuteri ashtu siç kemi menduar Kur ne fshijmë një folder nga kompjuteri mendojmë normalisht që ai nuk “ekziston më”. Por në fakt nuk është aspak k
Si të kujdeseni për dhimbjen e shpinës dhe në ambjentin e punës Qëndrimi gjatë ulur në tavolinat e punës shpesh është shkaku kryesor i problemeve me shpinën. Kur dikujt i thoni se puno
Kakavijë, dogana greke bllokon kalimin Një defekt në kompjuter është bërë shkak që dogana greke të bllokojë kalimin. Gjatë mesditës, radhë të gjata automjetesh
Lenovo prezanton smartfonin e parë Google Tango (FOTO LAJM) Lenovo lançoi Phab2 Pro, smartfoni i parë Project Tango, në një event të Tech World në San Francisko. Zbulimi vjen më s
Përgjimet/ Sekuestrohen kompjuterat e Policisë së Shtetit Prokuroria ka vendosur që të sekuestrojë të gjithë kompjuterat e Drejtorisë së Policisë së Shtetit, menjëherë pas pezull
Çfarë duhet të bëni nëse qëndroni para kompjuterit Kompjuteri tashmë është një pajisje teknologjike e cila është e lidhur ngushtë me punën në kohët e sotme. Përdorimi i ti
Tritol dyqanit të kompjuterëve, autori kushëri me Ilir Kupën Update-Referuar shpërthimit të tritolit në një dyqan të kompjuterëve në Fushë-Krujë, autori është identifikuar si Lutfi
WhatsApp, mbërrin aplikacioni për kompjuter WhatsApp ka disa muaj që ka përshtatur platformën e vet për përdorim në kompjutera të lidhur me internetin dhe kyçja në
Google, një kompjuter në syrin tënd Google, së fundmi ka krijuar një patentë për të vendosur një kompjuter në syrin tënd. Në patentën që është dorëzuar në 2
Ja çfarë mund të shkaktojë qëndrimi gjatë para kompjuterit Qëndrimi gjatë para një ekrani të një pajisje teknologjike, shkakton probleme të shumta me shëndetin e syve. Pavarësisht
HP prezanton laptopin më të hollë në botë (FOTO LAJM) HP së fundmi ka zbuluar modelin më të ri të laptopit që do të sjellë në treg. Laptopi Spectre është i trashë vetëm 4/10-
Ja çfarë duhet të bëni nëse qëndroni para kompjuterit çdo ditë! Në ditët e sotme shumica e punëve janë të lidhura ngushtë me pajisjen teknologjike kompjuter, për këtë është e rëndësish
PSP: Ja si Mijallkov dhe Jankullovska dogjën kompjuterat e përgjimeve (VIDEO) Një skandal po tronditë Maqedoninë, kësaj rradhe Prokuroria Speciale, e udhëhequr nga Katica Janeva ,në konferencën e so
Monitorët e kompjuterëve kthehen në fole zogjsh Monitorët e kompjuterave në qytetin turg Gonen, janë shndërruar në fole për zogjtë. Janë disa nxënës të shkollave fillo