999 rezultate për

kompjuter

Pranga të rinjve për vjedhjen e kompjuterave të shkollës Pas vjedhjes së një shkolle ditë më parë, tashmë policia ka bërë të mundur arrestimin e autorëve. Më konkretisht, efekti
Kompjuteri parashikon ndeshjet e javës së 18-të në Premier League (FOTO) BBC ka përdorur një kompjuter (Sports Analytics Machine) që të “parashikojë” rezultatet e ndeshjeve që do të luhen të sh
"Letërnjoftimet e falsifikuara", Prokuroria: Janë gjetur mbi 10 mijë biseda telefonike në kompjuterin e të dyshuarit Pesë ditë pasi janë zbuluar materialet për falsifikim prokurorët kanë dalë me informata që ndoshta janë gjetur në një p
Operacion ndërkombëtar kundër piratëve të informatikës Në kuadër të operacionit ndërkombëtar “Dorkbot malware”, në bashkëpunim me EUROPOL dhe FBI-në, Sektori për Krimet Kompju
Njihuni me kompjuterat e rinj Samsung (FOTO LAJM) Samsung ka prezantuar dy kompjuterë të ri të serisë Ativ Book 9, të cilët operojnë me Windows 10. Pajisjet më të reja Sa
Zbulohet kompjuteri 2000 vjeçar (FOTO LAJM) Shumë nga ne mbase mendojnë se epoka e kompjuterit ka nisur me kompjuterin "Kolosi", një pajisje elektronike e krijuar g
Kush do e dëshironte një kompjuter të tillë? (FOTO LAJM) Kompjuterët me sistemin e ri të Microsoftit, Windoës 10, janë gati ndër to dhe një kompjuter të cilin ju mund ta fusni n
Disa sekrete të përdorimit të kompjuterit! Ju është mërzitur kompjuteri nga përdorimi i përditshëm? Po ju tregojmë disa sekrete që e bëjnë kompjuterin tuaj më inte
Apple prezanton dy kompjutera të rinj (FOTO LAJM) Apple ka prezantuar kompjuterët më të ri iMacun, me ekran 21.5-inç, Retina 4K dhe një version 27-inç me ekran Retina 5K.
Kapet italiani i dënuar për mashtrim kompjuterik Një 43 vjeçar italian i dënuar me tetë vite për mashtrim kompjuterik është vënë në pranga nga blutë e Tiranës. Policia e
Pse nuk duhet të flemë me TV apo kompjuter ndezur? Në bazë të studimeve të shumta të kryera në lidhje me mënyrën se si duhet të flemë është arritur në përfundim se është e
Njihuni me kompjuterin që parashikon vdekjen (VIDEO) Studiues nga Bostoni kanë bërë të mundur krijimin e një superkompjuteri, i cili mendohet se mund të parashikojë vdekjen
Kompjuteri Acer hapet me sy (FOTO LAJM) Acer ka prezantuar kompjuterin më të ri U5-710 I Acer-it, që fuqizohet nga gjenerata e gjashtë e çipeve Intel Core i5 dh
Mini kompjuteri Asus vetëm 130 dollarë Asus prezanton shkopin më të ri HDM, i cili mund të transformohet në çast në kompjuter personal, kur lidhet me televizor
Acer sjell kompjuterin me ekran 21.5 inç (FOTO LAJM) Acer prezanton modelin më të ri të kompjuterit desktop, Chromebase all-in-one. Ky kompjuter ka ekran 21.5 inç Widescreen
E rrallë, shkruan libër vetëm me hundë (VIDEO) Ky është një djalosh nga zona Efeler e qytetit të Aydınit në Turqi, i cili pas kalimit të një "paralize cerebrale"
SHISH negociata me të huajt për përgjimet e kompjuterave dhe telefonave Shqipëria ka qenë në negociata për të blerë pajisje përmes të cilave do të përgjonte celularët dhe mjetet modernë të kom
Pezullohen fluturimet e “United Airlines”, shkak sistemi kompjuterik Administrata Federale e Aviacionit ka lajmëruar se mëngjesin e sotëm janë pezulluar të gjitha fluturimet e kompanisë “Un
Gruaja dërgon në riciklim kompjuterin me vlerë 200 mijë dollarë Clean Bay Area, një firmë e specializuar në riciklimin e pajisjeve, është në kërkim të një zonje, e cila më parë i ka do
Viber vjen në kompjuter Viber,aplikacioni i populluar për mesazhe e video, duket se tashmë do të jetë në dispozicion dhe për kompjuterat, që ope