999 rezultate për

kompjuter

ANALIZA / Donald Trumpi dhe pesë dyshimet mbi ndërhyrjet e rusëve "Helm", kontradikta dhe heshtje. Pesë dyshimet mbi ndërhyrjen e rusëve: Ku janë provat? Wikileaks është në shërbim të Mo
Njihuni me kompjuterin që ka madhësinë e një kartë krediti (FOTO LAJM) Ditët e “zvarritjes” me një laptop nëpër duar janë drejt fundit, pasi shumë shpejt do të keni mundësinë që kompjuterin t
2016, viti i teknologjisë. Ja arritjet më të mëdha Në vitin 2016 teknologjia njohu disa përparime të rëndësishme por edhe pengesa. Makinat me vet-ngarje filluan të shf
Nëse punoni në kompjuter keni nevojë urgjente për këtë vitaminë Mjektë këshillojn për të gjithë njerëzit të cilët kalojnë orë të tera pune para një kompjuteri kanë nevojë për vitamin A
Në të ardhmen kompjuterat do të kenë shqisa IBM çdo vit zgjedh pesë nga teknologjitë e reja të cilat mendon se do të arrijnë të ndryshojnë të ardhmen dhe këtë vit k
Vidhen 1212 kompjutera nga vagoni i trenit Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje në trenin që përshkruan hekurushën Bogorodicë-Tabanovcë, ku rreth 1212 kompjuterë jan
Vuani nga pagjumësia? Largoni urgjent kompjuterin dhe celularin Edhe pse teknologjia e përparuar na lehtëson jetën, ana e errët e saj është se ndikon negativisht në shëndetin mendor.
Puna në zyrë është puna më e dëmshme për shëndetin Sipas një studimi nga ekspertët amerikanë dhe anglezë, puna në zyrë është puna më e dëmshme për shëndetin. Sipas një
Karrigia e punës që ju mundëson të punoni shtrirë (VIDEO) Për të gjithë punëtorët të cilët e urrejnë të zgjohen herët në mëngjes, mund të ketë një zgjidhje, megjithëse është e sh
Tastiera-kompjuter, kompjuteri i lëvizshëm me tastier prej gome! Një produkt inovator në fushën e teknologjisë është edhe tastiera Vensmile K8. Kjo është pajisja e krijuar në konceptin
Bletët janë më të zgjuara se superkompjuterat Bletët janë një ndër gjallesat më të zgjuara në tokë madje ato janë më të zgjuara se sa superkompjuterat. Ato mund t
Microsoft prezanton kompjuterin super të hollë "Surface Studio" Pas shumë muajsh spekulimesh, Microsoft ka lançuar kompjuterin e ri “Surface Studio”, në konferencën që po mbahet në New
Skanimi i fotos që na tregon sa do jetojmë Një foto e fytyrës e skanuar me hi-tech mund të na tregojë se sa mund të jetojë një person. Në sajë të analizave të rrud
Këto janë profesionet me rrogat më të larta në Maqedoni Sipas të dhënave të Entit Shtetëror të Statistikave të Maqedonisë për pagat mesatare bruto në gusht të këtij viti, pagat
Shkatërruan derën e shkollës e vodhën kompjuterat, pranga adoleshentëve Dy adoleshentë u arrestuan dhe një tjetër po hetohet nga policia në Tiranë pasi akuzohen për vjedhje të kompjuterave në
Pushbullet lejon dërgimin e mesazheve MMS nga kompjuteri Aplikacioni Pushbullet dhe shtojca Chrome janë kombinuar së bashku për t’ju sjellë juve një veçori shumë interesante.
Ja çfarë studiuan titanët e teknologjisë Keni menduar ndonjëherë se çfarë kanë studiuar njerëzit më të suksesshëm në botë? Në fakt të gjithë jemi kuriozë për
Prokurorët i sekuestrojnë kompjuterin dhe celularët kolegut të tyre Prokurori i Tiranës Ardian Braho po hetohet në gjendje të lirë pas denoncimit për ryshfetin 18 mijë Euro. Burimet thonë
Ja si të mbroni sytë nga kompjuteri “American Academy of Optometry” ka hartuar një lloj udhëzuesi për të shpëtuar sytë e njerëzve nga “stili i konsumit” të
Ja çfarë ndodh me fotografitë që fshihen nga një kompjuter Fshirja e një skedari, vetëm sa i heq etiketën që i tregon kompjuterit se dosja është atje. Të gjitha të dhënat që kanë