999 rezultate për

kompjuter

Kjo është vitamina që ju duhet kur punoni shumë para kompjuterit Shkenca thotë se ata që punojnë në kompjuter kanë nevojë për vitaminë A. Sytë harxhojnë shumë rodopsinë, pigment foto
Sulm kibernetik ndaj Policisë së Kosovës Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ditën e kaluar një i dyshuar ka tentuar të hyjë në sistemin kompjuterik të saj. Po
Super-kompjuteri i ri punon me “pluhurin magjik” nga drita dhe materia Teksa drita atmosferike fantazmë ua ndriçon rrugën udhëtarëve në folklorin skocez, polaritonët veprojnë si markerë lehtë
Vodhi paisjet elektronike të lokalit, arrestohet 40-vjeçari Policia ka vënë në pranga një 40-vjeçar pasi ka vjedhur televizorë e kompjutera në një lokal. Mësohet se shtetasi i
Siguria në internet, kjo është këngëtarja e rrezikshme për kompjuterin tuaj Këngëtarja më e rrezikshme online, pasi gjeneron rezultatet më të rrezikshme për kë e kërkon në internet, është Avril La
Si t'i mbrojmë sytë nga përdorimi i kompjuterit Puna në zyrë dhe para një kompjuteri bën që shpeshherë t'i dëmtojmë sytë pa e kuptuar. Por shkenca jep disa këshilla
Zbuloni shkrimin e dorës të Bashës, mund të zhgënjeheni (FOTO LAJM) Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha ka uruar Ramush Haradinajn për postin e tij. Veç shkrimit
Këshilla si t’i menjanoni problemet e syve, nëse rrini gjatë në kompjuter Puna e tepërt në zyra të mbyllura dhe pa drite natyrale rrisni shanset për dëmtimin e shikimit. Personat që kalojnë orë
Shqiptarët të fiksuar pas celularit, e preferojnë më shumë se kompjuterin Interneti është kthyer në një pjesë të pandashme të ditës për shumicën prej nesh. Rrjetet sociale, puna dhe arsye të tje
Organizonte loto për garat me qen, 31-vjeçari kapet mat në Delvinë Një i ri është arrestuar në Delvinë pasi ushtronte aktivitet të paligjshëm të lojrave të fatit për gara me qen. Mëso
Amerikanët hakojnë kompjuterin me ndihmën e ADN-së Shkencëtarët amerikanë kanë përdorur ADN-në për të hakuar kompjuterin, me çka vazhdon trendi i lidhjes së trupit të njer
I morën 4 mijë euro online, hakerat i bëjnë gjëmën biznesmenit Nuk janë të pakta rastet kur kompanitë apo biznesmenë bien pre e mashtrimeve kompjuterike duke humbur shuma të mëdha par
Japonia ndërton super-kompjuterin më të shpejt në botë Një kompani japoneze po ndërton super-kompjuterin më të shpejtë në botë i cili mendohet që do të ndihmojë në kërkime mbi
Ja mënyra e saktë si duhet ta përdorni kompjuterin (VIDEO) Shpeshherë mënyra si qëndroni para kompjuterit tuaj nuk është kaq e mirë.E njëjta vlen edhe për mënyrën si shkruani në t
Ja si ta formatoni vetë kompjuterin tuaj Ky artikull shpjegon në linja të gjera si instalohet Windows XP. 1.Hapi i parë për të formatuar kompjuterin tuaj ësh
Nuk do ta besoni sa shumë ar gjendet brenda një kompjuteri (VIDEO) Ari është një element kimik me simbolin Au. Ari kryesisht është përdorur si monedhë dhe bizhuteri. Ky metal me vlerë gji
Telefonat e Samsungut tani mund të lidhen me kompjuterët me Windows 10 Kompania Samsung ka përditësuar aplikacionin e saj Flow, për të ofruar mbështetje për opsionin “Windows Hello” në sistem
Nga prangat tek kamxhikët, çfarë u gjet brenda shtëpisë ku ofrohej seks online? Ditën e sotme u shkatërrua një rrjet prostitucioni online ku 8 vajza dhe tutorja ranë në duart e policisë. E reja L.
Skandali, ministrat në ikje morën kompjuterat dhe mobiljet në shtëpi Kabinete pa kompjuterë, pa mobilje dhe invertar të tjerë të nevojshëm për kryerjen e obligimeve, kanë fituar ministrat e
"Wikileaks" zbulon viruset kibernetike të krijuara nga CIA Tre vite më parë CIA ka krijuar një virus kibernetik, “Pandemik”, më i zgjuar se “WannaCry”, i përdorur nga hakerat.