999 rezultate për

kompjuter

Mësuesja ulet në prehrin e nxënësit dhe punon në kompjuter (VIDEO) Një mësuese në Utah është filmuar duke qëndruar ulur në prehrin e një nxënësi në klasë. Në videon e regjistruar nga n
Gabimi kompjuterik shkaktoi 25 të vrarë (FOTO LAJM) 25 vetëvrasje ndodhën brenda 10 ditësh, të gjithë studentë, vetëm sepse kishin kujtuar se kishin ngelur në një provim.
Paralajmërimi i fortë nga OBSH: Fëmijët të mos qëndrojnë më shumë se 1 orë para kompjuterit Sa kohë duhet të kalojnë saktësisht fëmijët përpara ekranit? Organizata Botërore e Shëndetësisë këshillon që të vegjlit
Këshilla të vyera për ata që rrinë shumë para kompjuterit Kompjuteri tashmë është një pajisje teknologjike e cila është e lidhur ngushtë me punën në kohët e sotme. Përdorimi i ti
Superkompjuteri parashikon finalen e Ligës së Kampioneve Superkompjuteri parashikon finalen e Ligës së Kampioneve Liga e Kampionëve është duke ardhur drejt fundit dhe pjesa
Momenti kur fëmijët e Afrikës shohin kompjuter për herë të parë Disa nga nxënësit në Benin të Afrikës po e shohin për herë të parë kompjuterin. Bio-Lab, një grup jofitimprurës, kanë
Rrini gjithë ditën para kompjuterit? Kështu mund t’i lehtësoni dhimbjet e qafës Nëse e kaloni pjesën më të madhe të ditës duke punuar në kompjuter dhe pastaj mbrëmjet në telefon, dhimbja e qafës, shpi
Gabimi kompjuterik "merr në qafë shqiptarin", gjykata i dyfishon dënimin Një rast të paprecedent e konsiderojnë mediat spanjolle vendimin gjyqësor që është dhënë ndaj një shqiptari në Spanjë. D
Punoni gjatë para kompjuterit? Ushqimet që duhet të hani për të mbrojtur sytë Shkenca thotë se ata që punojnë në kompjuter kanë nevojë për vitaminë A. Sytë harxhojnë shumë rodopsinë, pigment foto
I tmerrshëm, ky 20 vjeçar nga Tirana ka bërë kërdinë me vjedhje të adresave të Facebook Arben Buzhiqi u arrestua nga forcat policiore pasi akuzohet për hakimin e mbi 3,000 adresa rrjetesh sociale e emailesh n
EMRI/ Arrestohet hakeri shqiptar, policia i zbulon të dhëna shokuese Një 20 vjeçar që banonte në Lapraka është arrestuar nga Policia, pasi dyshohet se ai ka ndërhyrë në 300 adresa Facebook,
Mekanikët japin alarmin: Mos ia bëni kurrë këtë makinës suaj (FOTO LAJM) Pavarësisht se veturat moderne kanë shumë veçori sigurie dhe kompjuter, i cili sigurohet që çdo gjë të shkojë siç duhet,
Kujdes, nëse lexoni lajmin se ka vdekur mr.Bean do ta pësoni Lajmet se aktori i famshëm Rowan Atkinson, i njohur ndryshe si “Mr. Bean” ka ndërruar jetë është i rremë, madje mund të
Mekanikët japin alarmin: Këtë mos ia bëni kurrë makinës tuaj (FOTO LAJM) Pavarësisht se veturat moderne kanë shumë veçori sigurie dhe kompjuter, i cili sigurohet që çdo gjë të shkojë siç duhet,
IBM krijon një komjuteri të vogël sa një kokërr orizi Kompania e famshme IBM njihet për prodhimet e saj kompjuterike dhe ristë që sjell në fushën e teknologjisë. Së fundm
Kompjuteri më i fuqishëm në botë krijohet në SHBA Laboratori Kombëtar “Oak Ridge”, shpalli prodhimin e një superkompjuteri të quajtur “Summit”, që ka aftësinë llogaritëse
Kombëtarja e Islandës në "telashe", humbet kompjuteri "Hirushja" e Botërorit 2018, Islanda u përball me një problem jo shumë të zakonshëm përpara se të nisej për në Rusi.
FBI: Hakerat rus kanë sulmuar mijëra kompjuterë në gjithë botën FBI ka paralajmëruar të premten se hakerat rusë kanë kompromentuar qindra e mijëra kompjuterë shtëpiash dhe zyrash, nga
FBI: Rusët sulmojnë mijëra kompjutera FBI ka paralajmëruar të premten se hakerat rusë kanë kompromentuar qindra e mijëra kompjuterë shtëpiash dhe zyrash, nga
10 Arsyet e habitshme pse nuk mund të bësh një gjumë të mirë natën (FOTO LAJM) Mungesa e gjumit na bën të ndihemi të lodhur menjëherë pas zgjimit. Për më tepër, kjo është një nga arsyet kryesore për