999 rezultate për

kompjuter

Që mos të ndiheni keq këtë verë, shikoni celulitin e "frikshëm" të VIP-ave (FOTO LAJM) Janë të bukura, të suksesshme, të pasura. Por mallkimit të celulitit nuk i shpëtojnë dot as ato, megjithëse kanë mun
Superkompjuteri i OPTA parashikon fituesin e Serisë A Seria A ka si rrallëherë në vitet e fundit tre skuadra që rivalizojnë për titullin e që kanë shanse reale për të bërë të
Si të shmangim dhimbjet e shpinës kur punojmë në kompjuter nga shtëpia Në kohën kur bota po përballet me koronavirusin COVID-19, shumica e njerëzve kanë nisur të punojnë nga shtëpia. Më po
Si të shmangim dhimbjet e shpinës kur punojmë në kompjuter nga shtëpia Në kohën kur bota po përballet me koronavirusin COVID-19, shumica e njerëzve kanë nisur të punojnë nga shtëpia. Më po
Po punoni nga shtëpia përpara kompjuterit? Këto 10 ushqime do të mbrojnë shikimin tuaj Mënyra jonë e jetesës, orët e tëra para kompjuterit, tymi i duhanit dhe smogu janë disa ndër faktorët kryesorë të cilët
Këshilla për të shmangur dhimbjet e shpinës kur punoni nga shtëpia në kompjuter Në kohën kur bota po përballet me koronavirusin COVID-19, shumica e njerëzve kanë nisur t’i kryejnë punët e tyre nga sht
Këshilla si të mbroni sytë nga kompjuteri dhe telefoni Si të mos mjaftonin kompjuterët, tani syve u është shtuar edhe një armik tjetër, “smartphone”-t dhe ‘iPad’-t, që na dety
CHAMPIONS/ Superkompjuteri parashikon ndeshjet e 1/8 Gjatë këtij muaji rikthehet Championsi në fazën më të nxehtë të tij. Superkompjuteri ka parashikuar rezultatet e të
FA Cup/ Ndeshja e Liverpool nuk jepet në televizion, Klopp do ta ndjekë nga kompjuteri Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp e kishte deklaruar më parë që bashkë më skuadrën do të respektonin pushimet e dimrit
Facebook me pamje të re, versioni i ri për kompjuter do të ketë edhe "dark mode" Facebook do të ndryshojë look brenda pranverës, në versionin për kompjuter dhe do të jetë edhe një ‘dark mode’, që lodh
Arrestohet 59 vjeçari, kërcënoi kryeministrin Zoran Zaev në Facebook Sektori për krim kompjuterik do të ngrejë padi penale kundër M.S. 49 vjeçar nga Shkupi nën dyshimin për kryerjen e veprë
Si ta formatoni vetë kompjuterin tuaj Ky artikull shpjegon në linja të gjera si instalohet Windows XP. 1.Hapi i parë për të formatuar kompjuterin tuaj ësh
Mos u kurseni! Kush punon në kompjuter ka nevojë për këtë vitaminë Duke u fokusuar në ekranin e kompjuterit, sytë gjithmonë reagojnë ndaj pikave të ndritshme dhe të errëta. Ndaj ata që pu
Google me super-kompjuter 10 mijë vjet më të shpejtë Gjiganti teknologjik Google pretendon se ka ndërtuar kompjuterin e parë kuantik për të llogaritur dhe zgjidhur problemet
Ish-futbollisti i Realit akuzohet për pedofili Gjermania "Bild" ka lëshuar bombën mbrëmjen e së martës: Ish-lojtari i Borussia Dortmund dhe Real Madridit Christoph Met
Messi apo Ronaldo, superkompjuteri vendos për më të mirin E gjithë bota e futbollit është e ndarë, kur bëhet pyetja: se cili është më i mirë Messi apo Ronaldo? Janë dy lojtarë
"Çmendet" gruaja në avion, i thyen kompjuterin të dashurit në kokë (VIDEO) Një grua e zemëruar i la pasagjerët në një fluturim të shokuar, ndërsa ajo thyen një laptop mbi kokën e të dashurit të s
8 këshilla për ata që punojnë para kompjuterit Kompjuteri tashmë është një pajisje teknologjike e cila është e lidhur ngushtë me punën në kohët e sotme. Përdorimi i
Puna juaj është përpara kompjuterit? Ju duhet kjo vitaminë Duke u fokusuar në ekranin e kompjuterit, sytë gjithmonë reagojnë ndaj pikave të ndritshme dhe të errëta, ndaj ata që pu
Si të luftoni lodhjen e syve nga puna në kompjuter Punon në kompjuter tetë orë në ditë, shikon një film në televizorin tënd të ri plazma dhe të duket sikur e sheh të sfumu