999 rezultate për

kompjuter

Të mahnitur nga filmat e Hollywood? Shikoni çfarë ndodh në prapaskena (FOTO LAJM) Pas përfundimit të një filmi i cili ju ka mahnitur me siguri shumë prej jush kërkojnë të dinë se çfarë ndodh në prapaske
U kap duke përgjuar në Tiranë, gjykata jep vendimin për iranianin Gjykata ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për iranianin i cili u kap dy ditë më parë në Tiranë me akuzën e përg
Hynte në telefonat e qytetarëve duke iu vjedhur të dhënat, arrestohet 45 vjeçari Një 45-vjeçar është arrestuar nga Policia pasi akuzohet se ndërhynte në telefonat e qytetarëve dhe komunikonte në emër t
Kush është më i rëndësishëm, shpejtësia apo kapaciteti i RAM? Kur bëhet fjalë për pjesë si memorie RAM apo SSD, ne ju inkurajojmë të instaloni komponentë të rinj në vend që të ndërro
Superkompjuteri parashikon fituesin e Champions këtë sezon Bayern Munich parashikohet që edhe një herë të fitojnë Champions sipas analistëve të të dhënave në FiveThirtyEight. B
​Kompjuteri që lexon mendjen e njeriut: Eksperimenti në Helsinki zbulon atë që ne as nuk mund ta imagjinonim Ky është kompjuteri që lexon mendjen. Studiuesit në Helsinki kanë zhvilluar një teknikë me të cilën një kompjuter mod
Në shënjestër mijëra kompjutera në gjithë botën, SHBA zbulon rrjetin e spiunëve Prokurorët amerikanë njoftuan për akuza penale të mërkurën kundër pesë kinezëve dhe dy binezmenëve malajzianëve të dyshu
Superkompjuteri parashikon renditjen e plotë të Ligës Premier për sezonin 2020/21 Manchester City është parashikuar nga një super kompjuter që ta mbyll sezonin para Liverpoolit, që është kampion aktual.
Superkompjuteri parashikon fituesin e Premier League dhe ekipet që bien nga kategoria për sezonin 2020/2021 Manchester City është parashikuar të mposht rivalët e ashpër të Liverpoolit për të fituar titullin e Ligës Premier në se
10 këshilla si t’i mbroni sytë nga kompjuteri dhe telefoni Si të mos mjaftonin kompjuterët, tani syve u është shtuar edhe një armik tjetër, “smartphone”-t dhe ‘iPad’-t, që na dety
Toshiba zyrtarisht nuk do të prodhojë më kompjuterë Toshiba zyrtarisht nuk do të prodhojë më kompjuterë. Vitet që shkuan nuk ka prodhuar as laptopa. Por, tani përfundimisht
Punoni shumë në kompjuter? Kjo vitaminë ju nevojitet me patjetër Puna në kompjuter është sa e bukur dhe e vështirë. Ndaj sipas studimeve të kryera së fundmi, ata që punojnë në kompjuter
Konspiracionisti shqiptar tregon komplotin: Do na vënë çip, komandat do jepen nga një kompjuter Alfred Cako foli në emisionin “Abc-ja e Mëngjesit” në lidhje me kontrollin e banorëve të botës përmes një mikroçipi që d
Këshilla që ju duhen me patjetër: Kush punon në kompjuter ka nevojë për këtë vitaminë Duke u fokusuar në ekranin e kompjuterit, sytë gjithmonë reagojnë ndaj pikave të ndritshme dhe të errëta. Ndaj ata që pu
Nëse punoni gjatë në kompjuter duhet të konsumoni këtë vitaminë Sytë janë më të ekspozuarit nga rrezet e ekranit, ndaj edhe mjekët thonë që është e nevojshme të përdorni vitaminë A.
Personat që punojnë në kompjuter ka nevojë për këtë vitaminë! Duke u fokusuar në ekranin e kompjuterit, sytë gjithmonë reagojnë ndaj pikave të ndritshme dhe të errëta. Ndaj ata që pu
Superkompjuteri parashikon rënditjen e Premier League, Arsenal e Tottenham përballen me katastrofën (FOTO LAJM) Superkompjuteri ka parashikuar se si do jetë në fund tabela e Premierë Ligës. Sipas këtij të parashikimit, Liverpool
Superkompjuteri analizon statistikat e Messit dhe Ronaldos, ky është rezultati Debati për futbollin është pothuajse i pafund. Krahasimi mes CR7 dhe Messit, se cili është numri një, mbetet debati më i
Japonezja 90-vjeçe vazhdon të luajë me lojërat kompjuterike dhe ka kanalin e saj në YouTube (VIDEO) Gjyshja luan tre deri në katër orë në ditë dhe ka kanalin e saj në YouTube. Një grua 90-vjeçare japoneze luan vazhdim
Të mahnitur nga filmat e Hollywood? Shikoni çfarë ndodh në prapaskena (FOTO LAJM) Pas përfundimit të një filmi i cili ju ka mahnitur me siguri shumë prej jush kërkojnë të dinë se çfarë ndodh në prapaske