999 rezultate për

komiteti

Pranga kreut të Komitetit Olimpik të Europës Mediat braziliane kanë bërë me dije se kreu i Komitetit Olimpik të Irlandës dhe Evropës, Patrick Hickey është arrestuar
Reagon Greqia për përdorimin e emrit të Maqedonisë në Rio2016 Edhe pse më herët emri i Maqedonisë nga Brazili është njohur me FYROM (IRJM), tani ajo e ka ndryshuar në web faqen e Rio
Komiteti i Helsinkit: Gjykata Kushtetuese nuk është as e pavarur e as transparente Pas vëzhgimit të punës në seancat e Gjykatës Kushtetuese që nga viti i kaluar e deri më sot, Komiteti i Helsinkit për të
Lunaçek: BE-ja nuk do konflikte të hapura ndërkufitare Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Ulrike Lunaçek, gjatë një prononcimi të bërë për Radio Evropa e Lirë, u
Kosova mori më pak vota "për liberalizim" se Ukraina e Gjeorgjia Krahasuar me Ukrainën dhe Gjeorgjinë, Kosova mori më së paku vota në favor të rekomandimit të Komitetit për Punë të Jash
Komiteti i Helsinkit raport mbi gjendjen e refugjatëve në Maqedoni Komiteti i Helsinkit për të Drejtat e Njeriut në Maqedoni, së fundmi duket se ka gati një një raport në lidhje me gjendj
Delegacion i Asamblesë Parlamentare të NATO-s viziton Maqedoninë Një delegacion i Asamblesë Parlamentare të NATO-s nga Nënkomiteti i bashkëpunimit për mbrojtje dhe siguri transatlantike
Zyrtare/ VMRO-DPMNE do të shkojë në zgjedhjet e 5 qershorit VMRO-DPMNE zyrtarisht ka vendosur që të merr pjesë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 5 qershorit. Edhe më herët
Komiteti i Helsinkit: Refugjatëve u jepet të hanë supë të prishur Komiteti i Helsinkit në raportin javor mbi situatën e emigrantëve në pikat kufitare në Gjevgjeli dhe Kumanovë ka raportu
Komision ndërkombëtar për demarkacionin, ja tre ekspertë Presidentja Atifete Jahjaga nënshkroi sot vendimin për themelimin e komisionit ad hoc të ekspertëve ndërkombëtarë, që do
Ja çfarë thotë Mustafa për Gjykatën Speciale Kryeministri Isa Mustafa i ftuar në Emisionin “Komiteti” ka diskutuar edhe për sa i përket funksionalizimit të Gjykatës
PE monitoron reformën në drejtësi Raportuesi Knut Fleckenstein prezantoi projektrezolutën për Shqipërinë para Komitetit të Jashtëm të Parlamentit Europian
Nuk do të ketë zgjedhje presidenciale në UEFA Nuk do të ketë zgjedhje presidenciale në UEFA deri në vendimin përfundimtar për Michel Platinin, të paktën kështu ka ven
"Platini do të pezullohet disa vjet" Komiteti i Etikës së FIFA do t'i kthehet cështjes Michel Platini në 18 dhjetor kur presidenti io UEFA dhe kandidat për k
Maqedoni, tela me gjemba në kufi nëse përkeqësohet gjendja Këshilli i Sigurimit të Republikës së Maqedonisë ka dënuar fuqishëm sulmet terroriste në Paris dhe ka konstatuar se, sa
Komiteti Ekzekutiv i UNESCO-s i jep "Ok"-in Kosovës Lajm i mirë për Kosovën nga Parisi. Këshilli Ekzekutiv i UNESCO-s sapo ka aprovuar rezolutën për pranimin e Kosovës në U
Një super talent nigerian për Kombëtaren tonë Peter Olainka në të ardhmen mund të veshë fanellën e Shqipërisë. Sinjali për t'i dhënë një pasaportë shqiptare nigerian
Komiteti i Helsinkit: Institucionet e shtetit nxisin gjuhën e urrejtjes Sipas analizës së fundit të Komitetit të Helsinkit, të punuar në kuadër të projektit për luftën kundër gjuhës së urrejtj
Totozani: Të përgatitet raporti për Komitetin e Zhdukjeve me Forcë të OKB-së Avokati i Popullit i ka dërguar një rekomandim Ministrit të Punëve të Jashtme z. Ditmir Bushati, për marrjen e masave të
Spanja do të kundërshtojë anëtarësimin e Kosovës në UNESCO Kur të vijë koha e votimit, Spanja do të kundërshtojë anëtarësimin e Kosovës në UNESCO, bëjnë të ditur burime diplomatik