999 rezultate për

komiteti

Rama nuk paraqit kandidaturat në Strasburg, vendos një precedent historik Qeveria shqiptare ka djegur afatin e vendosur nga Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës (PACE) për propozimin e
Federata vendos të kandidojë me "Arenën Kombëtare" për finalen ne 2020-tës Shqipëria po ndërton një stadium me parametrat më të mirë ndërkombëtarë, por një projekt dhe një kantier ndërtimi nuk ës
Vendimi, FSHF u fal klubeve mbi 350 milionë lekë Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit ka vendosur që klubet të mos paguajnë më për pjesëmarrjen në aktiv
Komiteti i Inteligjencës kërkon dosjen për Trump-in Komiteti për Inteligjencë i Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA ka lëshuar thirrje të detyrueshme për gjyq për Departamentin
Komiteti i Arsimit kërkon ndalimin e ekskurzioneve jashtë shtetit Komiteti i Arsimit, në mbledhjen e rregullt të udhëhequr nga kryesuesi Arben Mehmeti, nuk e ka aprovuar planifikimin 201
FBI bastis shtëpinë e ish-kreut të fushatës së Donald Trump FBI ka kryer bastisje në shtëpinë e ish-kreut të fushatës së Donald Trump, Paul Manafort në Virxhinia. Agjentët feder
Ndërron jetë Rrok Logu, anëtari i Komitetit Shtetëror të Kulteve Më datë 1 gusht 2017, u nda nga jeta Anëtari i Komitetit Shtetëror të Kulteve, z. Rrok Logu (1962-2017), ish-Ambasador i
Reforma në VMRO, emërohen anëtarët e rinj të Komitetit Ekzekutiv VMRO-DPMNE gjatë ditës së djeshme ka mbajtur mbledhje në të cilën ka emëruar anëtarë të rinj të Komitetit Ekzekutiv.
Duka merr një emërim nga UEFA Presidenti i FSHF-së Armand Duka, duke filluar nga data 1 Korriku i 2017-tës, ,do të kryejë detyrën e nën/kryetarit të
Osmani në Bruksel merr pjesë në mbledhjen e Komitetit Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani është i pranishëmnë mbledhjen e 14-të të Komitetit për Stabili
Drejtori i shkarkuar i FBI-së refuzon të dëshmojë para Komitetit të Senatit Ish-drejtori i FBI-së, James Comey ka refuzuar ftesën e Komitetit të Inteligjencës të Senatit për të dëshmuar lidhur me
Zaevi mbledh Komitetin Qendror të LSDM-së Sot në selinë e LSDM-së është caktuar takimi i Komitetit Ekzekutiv të partisë, dhe menjëherë më pas atë të Komitetit Qen
LSI mbledh Komitetin Drejtues, Meta ia dorëzon partinë Vasilit Kreu i LSI-së Ilir Meta do të mbledhë paraditen e sotme Komitetin Drejtues Kombëtar. Në takimin që do të mbahet në 1
Skandali në Kuvend, Komiteti i Helsinkit bën fajtore policinë (FOTO LAJM) Komiteti i Helsinkit ka akuzuar forcat policore të cilat lejuan hyrjen në Kuvend të protestuesve të maskuar dhe të pajis
Kushtetuesja rrëzon kërkesën e Komitetit të Helsinkit për shfuqizimin e disa neneve Gjykata Kushtetuese ditën e sotme ka vendosur të rrëzojë kërkesën e Komitetit Shqiptar të Helsinkit. Komiteti shqipta
Kërcënimet ndaj Xharrës, reagon komiteti i gazetarëve në New York Komiteti për mbrojtjen e gazetarëve me seli në New York, ka reaguar ndaj kërcënimeve me vdekje ndaj gazetares Arbana Xha
Kryesuesi i Komitetit të Inteligjencës amerikane tërhiqet nga hetimi për Rusinë Kryesuesi i Komitetit të Inteligjencës së Dhomës Përfaqësuese, Devin Nunes, ka deklaruar se tërhiqet përkohësisht nga ro
Maqedonia, tema e ditës sot në Strasburg Në Strasburg pritet të diskutohet sot për situatën aktuale dhe krizën të cilën po kalon qeveria e Maqedonisë. Minist
Sulmi në metronë e Shën Petersburgut mund të jetë kryer nga një kamikaz Shpërthimi në metronë e Shën Petersburgut është shkaktuar nga një bombë që ka mundësi të jetë shpërthyer nga një person,
Komiteti i Helsinkit dënon gjobitjen e prokuroreve Fetai dhe Janeva Komiteti i Helsinkit në Maqedoni e vlerëson si precedent aktin e Gjykatës themelore Shkupi 1 që dënoi prokuroret special