999 rezultate për

komiteti

Deputetja maqedonase: Nga sot jam shqiptare “Në kordinim të organizuar me VMRO-DPMNE-në, Komiteti Komunal nga partia e tyre në Karposh në krye me kryetarin e këtij
Tre mijë policë palestinezë dërgohen në Gaza për të marrë kontrollin Organizata për Çlirimin e Palestinës (PLO) ka bërë thirrje për dërgimin e 3,000 policëve nga Bregu Perëndimor në Rripin
Komiteti Ekzekutiv i FSHF-së, zgjidhen dy zv.presidentët për këtë mandat Pas Asamblesë Zgjedhore të datës 7 shkurt, ku u zgjodhën edhe organet e reja drejtuese të futbollit shqiptar, sot nën dr
Komiteti i Helsinkit kërkon trajtim më të mirë të refugjatëve dhe migrantëve në Maqedoni Në kuadër të projektit “Help on the Route”, Komiteti i Helsinkit për të drejtat e njeriut, në Maqedoni, i ka përgatitur
Komiteti i Helsinkit në Maqedoni kërkon hetimin ecpërdhunimit të 13 vjeçares Komiteti i Helsinkit, duke e dënuar keqtrajtimin dhe përdhunimin e rastit të 13 vjeçares rome në shtëpinë për përkujdesj
Komiteti i Helsinkit: Deputetët e OBRM-PDUKM-së u arrestuan në mënyrë ligjore Komiteti i Helsinkit për të Drejtat e Njeriut nuk ka konstatuar shkelje të procedurave të përcaktuara me Kushtetutë dhe
Publikohet lista e anëtarëve të Komitetit Ekzekutiv, mes tyre deputetë dhe prokurorë Nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare në “Facebook”, Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë publike listën zyrtare të
E FUNDIT / Këta janë kandidatët për anëtarë të Komitetit Ekzekutiv në FSHF (FOTO LAJM) I sh-kryeprokurori i Shqipërisë, Theodhori Sollaku, dhe ish-ministri i Drejtësisë, Enkelejd Alibeaj, aktualisht deputet
Konfirmohet largimi i parë nga FSHF, Targaj nuk do rikandidoj më si anëtar i KE Më pak se një muaj para zgjedhjeve në FSHF, anëtari i Komitetit Ekzekutiv, Muhedin Targaj ka komunikuar largimin nga KE
Komiteti Qendror i VMRO-DPMNE-së pranon dorëheqjen e Gruevskit Komiteti Qendror i VMRO-DPMNE-së, sonte e miratoi vendimin për mbajtjen e kongresit të jashtëzakonshëm të partisë. Për d
Sot vendoset për shkarkimin e Gruevskit Pasditen e sotme Komiteti qendror i VMRO-DPMNE-së do të mbajë mbledhje ku duhet formalisht të vërtetohet vendimi për Kon
A do të pranohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit? Komiteti Qendror i VMRO-DPMNE-së do të mblidhet të dielën për të diskutuar dhe vendosur rreth dorëheqjes së liderit të k
Komiteti i Emergjencave jep shifrat e reja, ja dhe sa hektarë tokë ka nën ujë Komiteti i Koordinimit të Emergjencave Civile dhe Krizave pranë Kryeministrit informon për gjendjen në vend pas përmbytj
Rama mbledh Komitetin e Emergjencave pas situatës shqetësuese në vend Gjendja kaotike për shkak të motit të keq dhe reshjeve që kanë të ndalur, ka bërë që Kryeministri Edi Rama të mbledhë K
Prokuroria greke po vendos për ekstradimin e Grujevskit dhe Boshkovskit Kërkesa për ekstradimin e Goran Grujevskit, ish-shef i Drejtorisë së pestë dhe Nikolla Boshkovski nga DSK-ja, është në d
Të gjithë mbi 60-vjeç, njihuni me 7 drejtuesit e rinj të Kinës (FOTO LAJM) Partia Komuniste e Kinës njoftoi publikisht Komitetin e Përhershëm të Byrosë Politike, një grup i fuqishëm prej shtatë d
Republikanët nisin hetime ndaj Obamës dhe Clintonit Republikanët në Kongres lajmëruan se kanë nisur hetime paralele, për një marrëveshje për uraniumin të firmosur gjatë Pre
Kryeministri Haradinaj priti komitetin e grave të verbra Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim përfaqësueset e Komitetit të grave të verbra
Rama nuk paraqit kandidaturat në Strasburg, vendos një precedent historik Qeveria shqiptare ka djegur afatin e vendosur nga Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës (PACE) për propozimin e
Federata vendos të kandidojë me "Arenën Kombëtare" për finalen ne 2020-tës Shqipëria po ndërton një stadium me parametrat më të mirë ndërkombëtarë, por një projekt dhe një kantier ndërtimi nuk ës