999 rezultate për

komisionin

Kodheli: Shqipëria mbështet sovranitetin e Ukrainës Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka zhvilluar sot një seancë dëgjimore në Komisionin e Jashtëm për situatën në Ukrainë
Shkarkimi i Xhukës, Berisha: Rama, hakmarrje për pallatin e Lindës Update- Ish-kryeministri Berisha e ka quajtur hakmarrje primitive te kryeministrit Rama shkarkimin e kreut te Inspektora
Meta sërish apel opozitës për reformën Kreu parlamentit shqiptar, Ilir Meta i ka bere serish sot thirrje opozites te marrë pjese dhe te japë kontributin e vet
Mazhoranca dhe opozita përplasen në Komisionin e Shëndetësisë Refuzimi që ministri i Brendshem Simir Tahiri ka bërë për prezantimin në komisionin e Shendëtësisë, ka shkaktuar debate
Noka e Ndreu përplasje fizike në Komisionin e Sigurisë Një përplasje fizike është regjistruar sot në Komisionin e Sigurisë mes deputeteve Flamur Noka e Pjerin Ndreu. Gjithcka
Nuk parashikohet raportimi i Thaçit në Komisionin e Punëve të Jashtme Kryetari i Komisionit Parlamentar për Punë të Jashtme, Albin Kurti, gjatë vitit të kaluar vazhdimisht i ka bërë thirrje
Nishani firmos sot dekretin për buxhetin Kreu i shtetit Bujar Nishani pritet të hedhë sot firmën mbi dekretin e hyrjes në fuqi të buxhetit të vitit të ardhshëm d
LSI, amendamente për buxhetin e vitit 2014 Pas diskutimeve brenda grupit, Lëvizja Socialiste për Integrim depoziton në komisionin e Ekonomisë disa amendamente në l
Debate tek "Siguria", PD braktis komisionin Deputetet e opozites braktisën sot mbledhjen e Komisionit te Sigurise gjatë momentebe që ministri i Brendshem, Saimir Ta
Buxheti 2014, debate në Komisionin e Ekonomisë Mbledhja e sotme e Komisionit të Ekonomisë dhe Financave është shoqëruar me debate mes kryetarit të komisionit Erion Bra
Reforma pritet të kryhet në muajin Janar Reforma zgjedhore do të jëtë përsëri ë qendër të bisedave me temë politike. Së shpejti priten takimet e radhës mes part
Vrasja në Durrës, opozita braktis Komisionin e Ligjeve Ngjarja e rëndë në Durrës ku një adoleshent u vra në ambientet e shkollës, ka bërë që deputetët e opozitës të braktisnin
Kodi i Proçedurës Penale, SHBA kritikon Komisionin e Ligjeve Letra e Ambasadës Amerikane drejtuar Komisionit të Ligjeve lidhur me pr/ligjin e proçedurës penale dhe atë kundër krimit
Lule dhe heshtje në nderim të Sokol Olldashit në Komisionin e Ligjeve Komisioni i Ligjeve mbajti sot një minutë heshtje për deputetin e PD-së Sokol Olldashi i cili humbi jetën në një aksiden
Bregu-Kryemadhi, replika në Komisionin e Integrimit Kryetarja e Komisionit të Integrimit, Majlinda Bregu dhe sekretarja e komisionit Monika Kryemadhi janë përfshirë dje në
Papunësia e lartë shqetëson Komisionin Evropian Komisioni Evropian ka shprehur shqetësimin e tij për normën e lartë të papunësisë në Maqedoni. KE vlerëson se papunësia
Nikolla dhe Gjosha seancë dëgjimore në komisionet parlamentare Ministrja e Integrimit Klajda Gjosha dhe e Arsimit, Lindita Nikolla raportojnë sot në komisionet parlamentare. Gjosha do
Projektligji për importin e mbetjeve shqyrtohet sot në komisione Projektligj për disa ndryshime në ligjin “Për menaxhimin e integruar të mbetjeve”, të ndryshuar shyrtohet sot në Komisio
Kaçe injoron komisionin disiplinor, PAOK: I kemi dhënë leje Futbollisti i kombëtares shqiptare, Ergys Kaçe, nuk ka dalë te enjten në mesditë, ashtu siç ishte paralajmëruar, para ko
Davitkovski mbledhje në Klubin e deputetëve Borçe Davitkovski, kryetari në dorëheqje për Komisionin për "24 dhjetorin" do të mbajë mbledhje në Klubin e deputetëve n