999 rezultate për

komisionin

Shpërblehen deputetët që mundësuan zgjedhjen e Thaçit president Qeveria ka propozuar dy emrat e radhës për ambasadorë të Kosovës, të cilët kanë prejardhje partiake. Deputetja e Lidhjes
PD bojkoton Komisionin e Reformës Në vazhdën e kërkesës për kompromis me opozitën për rekomandimin 88 të Komisionit të Venecias, mësohet se Partia Demokra
Albulena Haxhiu kthehet sërish në Komisionin për Legjislacion Deputetja nga Lëvizja Vetëvendosje, Albulena Haxhiu i është kthyer udhëheqjes së komisionit parlamentar për Legjislacio
Tahiri braktis Komisionin e Sigurisë: Kam punë Gjatë momentit që kamerat e televizioneve nuk kanë qënë në transmetim, ministri Tahiri mësohet se është ngritur dhe ka i
UEFA ngre komisionin special për Kosovën në "Rusi 2018" UEFA ka vendosur sot ngritjen e një komisioni special për të zgjidhur çështjen e pjesëmarrjes së Kosovës dhe Gjibraltari
Zbardhet debati në Komisionin e Sigurisë për pajisjen e përgjimit Update-Nën drejtimin e nënkryetarit Flamur Noka, sot është mbledhur Komisioni Parlamentar i Sigurisë Kombëtare. Noka ka
Ymeri i pakënaqur me ndarjen e temave në komisionin për MSA-në Në lidhje me ndarjen e temave që do të debatohen në mbledhjen e parë të Komisionit Parlamentar për Stabilizim Asociim, B
Skandal në Kategorinë e Dytë, gjyqtari: Nuk më do k... me e dhënë faull Skandali në Kategorinë e Dytë merr rrugë zyrtare. Ajo që deri tani ishte deklaruar nga aktorët e garës në deklarata publ
Revoltohet Hafizi: Nuk gjendet Komisioni Zgjedhor, jam në terr informativ Nga qyteti i Shkodrës, deputetja socialiste Mimoza Hafizi është shprehur se sikurse pritej që referendumi të ishte një f
Ymeri: S'do të ketë amnisti për Veselin, Mustafën dhe Thaçin Partitë e koalicionit qeverisës kanë theksuar se opozita nuk do të mund ta refuzojë ofertën që do ta ketë në tryezë.
LDK mbështet Komisionin e Presidentes për Demarkacionin Lidhja Demokratike e Kosovës nëpërmjet një deklaratë dërguar mediave, ka përshëndetur vendimin e Presidentes së Republik
PD përshëndet Komisionin e Venecias Teksa falenderon Komisionin e Venecias për atë që e quan paanësi dhe profesionalizëm, Partia Demokratike thotë se drafti
Kamerat e sigurisë, fatura mbi 100 mln euro Vendosja e kamerave të sigurisë në të gjitha vendet publike, shtetërore apo private, pritet të kushtojë mbi 100 milionë
Mazhoranca braktis Komisionin për Serverin Mazhoranca ka braktisur pa asnjë shkak Komisionin për Serverin. Sot Mbledhja e Komisionit Hetimor për Serverin e Tatimev
Armando Prenga merr pjesë në Komisionin e Sigurisë Armando Prenga ka marrë pjesë në Komisionin e Sigurisë. Vetëm tre ditë pasi Gjykata e Lartë i ndryshoi masën e sigurisë
Bie kufiri me Kosovën edhe në Komisionin e Politikës së Jashtme Komisioni për politikë të jashtme i Kuvendit të Maqedonisë sot ka votuar një pikë të veçantë të rendit të ditës, propoz
Doshi rikthehet në Komisionin Parlamentar të Ligjeve Tom Doshi i është rikthyer jetës parlamentare. Ai ka qenë i pranishëm në Komisionin Parlamentar të Ligjeve, ku diskutohe
Manjani takon kreun e “Venecias”, diskutohet reforma në drejtësi Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka qenë në Strasburg, teksa është takuar me kreun e Komisionit të Venecias, Gianni
Plas gallata në Komisionin e Ligjeve/ Ja çfarë do të propozojë qeveria Ashtu sikur pritej Komisioni i Ligjeve u përfshi në debate me tone të larta sot gjatë diskutimit për ligjin e qeverisë
Fleckenstein: Zgjedhjet ishin dështim, drejtësia mbetet prioritet Pas festave nis puna për përgatitjen e raportit për Shqipërinë. Knut Fleckenstein, raportuesi për Shqipërinë në Parlamen