999 rezultate për

komisionin

Ndryshimet në Ligjin për armë kalojnë në lexim të parë në Komisionin për Mbrojtje dhe Siguri Propozim-ligji për ndryshime dhe plotësime në Ligjin për armë, i cili është me flamur evropian, sot kaloi në lexim të pa
Përçahet LSI, Haxhinasto braktis LSI në Komisionin e Ekonomisë Vendimi i përbashkët i LSI dhe PD për mosbindje civile dhe protesta popullore në mbarë Shqipërinë, ka përçarë partinë e
Ende nuk ka mbaruar lufta në VV me të larguarit Ndarja e dymbëdhjetë deputetëve nga lëvizja “Vetëvendosje”, duke e formuar Grupin e Deputetëve të Pavarur (GDP), do t’ia
KE: Ligji i gjuhëve, në Komisionin e Venecias Komisioni Evropian pret që Ligji për përdorimin e gjuhëve të dërgohet për shqyrtim deri në Komisionin e Venecias, siç ës
LSI "tradhton" Bashën në Kuvend: Bashkon votat me PS për policinë PS dhe LSI kanë bashkuar votat duke miratuar me 88 vota pro, ligjin e vetingut në Policinë e Shtetit. Kështu LSI "tra
106 vjeçarja habit komisionin dhe shkon të votojë në Itali Të votosh është një e drejtë e shenjtë që duhet të mbrohet dhe të ushtrohet gjithmonë, thotë 106-vjeçarja italiane Luisa
Deputetja Kadrijaj akuzon rëndë Vjosa Osmanin si manipuluese AAK vazhdon akuzat në drejtim të LDK-së së manipuloj me marrëveshjen për demarkacionin. Deputetja e AAK-së, Time Kadrija
Kërkohet hetimi i prokurorisë për Komisionin e Murat Mehës Ish-ambasadori i Kosovës, Lulzim Peci ka kërkuar nga deputetët ta votojnë Demarkacionin. Ai ka komentuar edhe raporte
Qeveria ndan edhe 153 mijë euro për komisionin e Shpejtim Bulliqit Qeveria e Kosovës ka miratuar kërkesën për ndarjen e buxhetit për Komisionin Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e
Qeveria ndan 153 mijë € për Komisionin Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror Qeveria e Kosovës ka miratuar kërkesën për ndarjen e buxhetit për Komisionin Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e
Pacolli nuk do të raportojë në Komisionin për Politikë të Jashtme Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli nuk ka shkuar për raportim në Komisioni për Punë
Demokrati i famshëm i Lushnjes shpërthen keq ndaj kolegëve: Më bëni për të vjellë! Pas lëvizjeve të shumta të deputetëve nga një komision në tjetrin ka tërhequr vëmendjen e deputetit demokrat Myslim Murr
Demarkacioni shqyrtohet sot në komisionin për punë të jashtme Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se sot fillon sesionin e ri me mbledhjen e komisionit për punë të jashtme, diasporë dhe in
Prokuria do të hetojë komisionin e Murat Mehës Pretendimet e kryetarit të Komisionit shtetëror për demarkacion, Shpejtim Bulliqi, ndaj paraardhësit të tij Murat Meha d
Deputetët e kuvendit kërkojnë llogari për komisionin e Murat Mehës Deputetët e Kuvendit kanë kërkuar sqarime shtesë për Marrëveshjen zyrtare të demarkacionit para se ajo të futet në rend
Kryeprokurori i ri, Elezi: Sistemi i drejtësisë me probleme të theksuara, ja prioriteti im Komisioni i Ligjeve ka nisur seancat dëgjimore me 7 kandidatet për Prokuror te Përkohshëm të Përgjithshem. Ne mbledh
Delawie përgëzon Komisionin e të Vërtetës dhe Pajtimit Ambasadori amerikan, Greg Delawie, e ka mirëpritur krijimin e ekipit përgatitor për Komisionin e së vërtetës dhe Pajtimi
Grubi rikthen betejën për gjuhën shqipe Kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane në Kuvendin e Maqedonisë, deputeti i BDI-së Artan Grubi, ka rithirrur komisi
Ligji për gjuhët, skadon afati për amendamentet Sot në orën 16:30 ka mbaruar afati për dorëzimin e amendamenteve për ligjin për gjuhët. VMRO-DPMNE do të dorëzoj mbi
“Je bërë për të ardh keq”,deputeti i LSI i sulet keq Erion Braçes Deputeti i LSI-se, Perparim Spahiu me anë të një postimi në Facebook ka lëshuar akuza të rënda në drejtim të socialistit