999 rezultate për

komisioneri

Eurokomisioneri Fyle kërkon rezultate nga Shkupi Komisioni Evropian nëpërmjet komisionerit Shtefan Fyle kërkon rezultate nga autoritetet në Shkup për reformat, kodin zgj
Korrupsioni në gjyqësor pengon funksionimin e sistemit të drejtësisë Niveli i lartë i korrupsionit në gjyqësor pengon seriozisht funksionimin e duhur të sistemit të drejtësisë. Komisioneri
Arrestohet komisioneri i PDK-së në Viti Policia ka arrestuar Agim Bajramin, komisioner i PDK-së në qendrën e votimeve në Tërpezë të Vitisë, pasi dyshohet për ke
Marrja e statusit, Fyle letër vendeve anëtare Komisioneri për Zgjerim Shtefan Fyle përmes një letre dërguar 27 vendeve anëtare të BE-së i kërkon atyre të votojnë pro
Dialogu Shqipëri-BE Qeveria shqiptare dhe BE kanë nisur paraditen e së martës, një dialog të nivelit të lartë i cili synon koordinimin e mët
Fyle: Luftoni korrupsionin dhe krimin e organizuar Komisioneri Stefan Fyle zhvilloi pasditen e sotme një takim me kryeministrin Edi Rama. Në një konferencë të përbashkët,
BE, 10 miliardë euro për Ballkanin Perëndimor Komisioneri për Zgjerimin i BE-së, Stefan Fule ka bërë të ditur se është arritur marrëveshja për fondin për Ballkanin Pe
MD pritet të ndryshojë ligjin për Gjykatën Kushtetuese Ministria e Drejtësisë do të ndryshojë ligjin për Gjykatën Kushtetuese ndërsa pritet të reformohet edhe Gjykata e Lartë
Jahjaga darkë pune me komisionerin Fyle Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, pati mbrëmë një darkë pune me Komisionerin për Zgjerim të Bashkimi
Fyle sot vjen në Kosovë Sot në Kosovë do të vijë për një vizitë pune komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Stefan Fyle. Ky i fundit do t
Fyle sot në Beograd, nesër në Prishtinë Komisioneri për shtrirje i BE, Stefan Fyle nis sot vizitën në Beograd në kuadër të së cilës do të bisedojë me krerët sht
BE-ja për të gjitha vendet e rajonit, vetëm plotësoni kushtet Përmes një mesazhi për vendet e Ballkanit perëndimor komisioneri për zgjerim Stefan Fyle dhe me rastin e futjes së Kroac
Bathore, komisioneri i PS-së goditet nga punonjësi i bashkisë Një incident tjetër është regjistruar në pasditen e sotme, këtë herë në Bathore, ku truproja e kryetarit të Bashkisë së
Dhunohet komisioneri i PS-së, policia: Jo për arsye politike Një komisioner i Partisë Socialiste në fshatin Nangë të rrethit të Kukësit është dhunuar me tytë pistolete nga disa bash
Stano: Fyle në Ohër, nuk ishte parashikuar Zëdhënësi i komisionerit për Zgjerim në Bashkimin Evropian, Peter Stano ka thënë se nuk ishte parashikuar që Stefan Fyle
Banka e BE-së me rregulla të reja Rregulla të reja do të ketë për bankat brenda unionit, kështu ka deklaruar Bashkimi Evropian. Me këto rregulla evropianë
KE gati raportin për Maqedoninë Komisioneri i Këshillit të Europës për të Drejtat e Njeriut, Nils Muižnieks, ka përgatitur Raportin për Maqedoninë, një
Fyle në Kosovë Stefan Fyle, Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian viziton sot Kosovën. Vizita ëshë në kuadër të bisedimeve që do
Fyle, Kosova kusht për integrimin e Serbisë Stefan Fyle vizitoi Beogradin gjatë ditës së sotme. Në këtë vizitë Komisioneri për Zgjerim ka thënë se integrimi i Serbi
Fule: Jemi me Maqedoninë Komisioneri për zgjerim i BE-së Stegan Fule Stefan u ka tërhequr vërejtjen liderëve maqedonas në pushtet dhe opozitë se