999 rezultate për

komisioneri

Hahn reagon për letrën: Dialog në interes të qytetarëve! Johannes Hahn ka përshëndetur letrën që kryeministri Rama i ka dërguar kreut të PD, Lulzim Basha. Komisioneri i Zgje
Komisioneri Hahn shkon në Durrës me furgon....po deputetët tanë? Orët e shtrenjta dhe makinat luksoze të deputetëve shqiptarë kanë qënë objekt i lajmeve të shumta, por jo më pak edhe ve
Komisioneri Hahn bëhet gjysh Një çast prekës është përjetuar sot nga Komisioneri Hahn, pasi është njoftuar se ai është bërë gjysh. Ky moment emoc
Rama: Integrimi qëllim i përbashkët; Hahn: Mbetet punë për të bërë Në tryezën e dialogut me Bashkimin Europian, kryeministri Rama tha se “integrimi është qëllimi i përbashkët mes nesh e o
Rama shkon në zyrën e Metës para takimit me komisionerin Hahn Në një kohë kur sot viziton vendin tonë Komisioneri Europian Johannes Hahn dhe një ditë para seancës plenare të Kuvendit
Hahn në Tiranë, pjesë e dialogut të nivelit të lartë Shqipëri-BE Komisioneri Johannes Hahn ka mbërritur në Tiranë për një vizitë dy ditore, ku pritet të jetë pjesë në tryezën e Dialogut
5 prioritetet e BE sjellin komisionerin Hahn në Tiranë Pesë prioritetet e BE do të sjellin në Tiranë Komisionerin e Zgjerimit në Bashkimin Europian, i cili do të mbajë takime
Nishani pret Komisionerin për Migracionin: Të bashkëpunojmë për fluksin e refugjatëve Presidenti Nishani zhvilloi një takim me Komisionerin e BE për Migracionin, Çështjet e Brendshme dhe Shtetësinë, Dimitri
Hahn: Marrëveshja e Përzhinos është ende gjallë (FOTO) Komisioneri evropian për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johannes Hahn, ka bere disa postime në profilin e tij ne Twitter,
Veseli takohet në Bruksel me komisionerin Hahn dhe Federica Mogherinin (FOTO LAJM) Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ështe takuar në Bruksel. me Komisionarin Johannes Hahn dhe ministren e jashtme te BE
Ramush Haradinaj takon ish-komisionerin për Zgjerim, flasin për krizën Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, sot ka zhvilluar një takim me ish-komisionari për Zgjeri
Komisioneri Hahn nis vizitën në Kosovë, takon Jahjagën Komisioneri i Bashkimit Europian për Zgjerim, Johanes Hahn, nis vizitën e tij në Kosovë, ku do të takojë krerët më të l
Hahn: MSA-ja, arritje e madhe për Kosovën Komisioneri i BE-së për Politika të Fqinjësisë Evropiane dhe Negociata të Zgjerimit, Johannes Hahn, theksoi se Marrëvesh
Johannes Hahn të hënën në Shkup Komisioneri për zgjerim dhe fqinjësi të mirë në BE, Johannes Hahn, do të jetë të hënën në Shkup për të parë nga afër si
Politikani godet gazetarin, e akuzoi për manipulim votash (VIDEO) Një rezultat i manipuluar me fletë votimi që mungonin, ka detyruar një gazetar që të merrte në intervistë një komisioner
Takim me Komisionerin e "Vizave", Çollaku: Presim rekomandim pozitiv Delegacioni i lartë i Qeverisë së Kosovës, i përbërë nga kryeministri Isa Mustafa, Ministri i Jashtëm Hashim Thaçi, ai i
Komisioneri Hahn e prit Gruevskin 15 minuta (VIDEO) Komisioneri Johannes Hahn priti 15 minuta derisa kryeministri Nikolla Gruevski të arrinte në Ministrinë e Financave ku m
Ja çfarë i propozoi Thaçi komisionerit Hahn "Takimi i sotëm me eurokomisarin Johanes Han ishte shumë i rëndësishëm, ndërsa tema kryesore për të cilën biseduam ishte
Kryeministri serb dhe ai shqiptar sulmojnë komisionerin Hahn Në një shkrim dedikuar samitit të Vjenës, mediat austriake kanë nënvizuar se kryeministri serb dhe ai shqiptar kanë sulm
Mustafa takon komisionerin e BE-së: Kemi shumë nevojë për liberalizimin e vizave Kryeministri Isa Mustafa ka pritur në takim komisionerin e Bashkimit Evropian për Edukim, Kulturë, Rini dhe Sport, Tibor