999 rezultate për

komisioneri

BE ofron 15 milion euro, kushti i komisionerit: Të marrë në dorë frenat e rindërtimit Komisioneri për menaxhimin e krizave në Bashkimin Europian Janez Lenarcic, ka mbërritur në Shqipëri ku është takuar me k
NEGOCIATAT/ Rama takon komisionerin Johannes Hahn Kryeministi Edi Rama ka zhvilluar sot takim me komisionerin Johannes Hahn për të rejat më të fundit në lidhje me çështje
Komisioneri fotografon votën në Rahovec, arrestohet nga policia Procesi i votimit në Komunën e Rahovecit në përgjithësi ka shkuar mirë me disa përjashtime. Gazetarja e RTV Dukagjini
Kreu i gjykatës shpëton edhe në KPA, konfirmohet në detyrë Kolegji i Posatshëm i Apelimit ka vendosur që të rikonfirmojë në detyrë kreun e gjykatës administrative Gentian Medja, p
KPA shkarkon Zaganjorin Kolegji i Posatshëm i Apelimit ka dhënë vendimin për kreun e Gjykatës së Lartë Xhezair Zaganjori, duke e shkarkuar atë n
PD denoncon skandalin: Komisioneri i PS hedh vota tepër në kuti (VIDEO) Partia Demokratike ka publikuar një videoskandal nga votimet e 30 qershorit, ku shfaqet një komisioner i Partisë Sociali
SKANDAL/ Komisioneri në Tropojë kapet "mat" duke nxjerrë fletët e votimit e nga kutia (VIDEO) Një rast i pa precedentë është regjistruar në Tropojë, teksa në Qendren e Votimit, 440, 5 komisionerë janë kapur mat t
Nis seanca për Xhezair Zaganjori, Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e kryetarit të Gjykatës së Lartë Nis në KPA seanca për kryetarin e Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori. Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin e KPK
BE bën thirrje të ndërmerren hapa ndaj azilkërkuesve Delegacioni i BE në Tiranë ka reaguar pas debatit të krijuar dhe zhurmës nga deklaratat e Komisionerit të Bashkimit Evro
Basha takim me komisionerin e BE në Berlin Kryetari i PD Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me Komisionerin e BE për Buxhetin Oettinger. Basha në këtë takim th
Komisioneri Hahn harron Shqipërinë, Maqedonia plotëson kushtet për negociata (FOTO LAJM) Komisioneri për zgjerimin Johannes Hahn në një shenim ne rrjetet sociale ka përsëritur sërish qëndrimin e tij për Maqedo
Komisioneri i BE, Hahn: Shqipëria ka situatë problematike me të drejtën e pronës Komisioneri i BE, Johannes Hahn, në një intervistë ekskluzive për DW thotë se kuadri ligjor për të drejtat e pronës në S
E BUJSHME/ Probleme me pasurinë, kërkohet shkarkimi i Donika Prelës Komisioneri Publik ka ankimuar pranë Komisionit të Pavarur të Apelimit vendimin e KPK-së që linte në detyrë Kryeprokuror
Serbia i jep titullin ambasador komisionerit Hahn Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq do të takohet me Komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Johannes Hahn. Sip
E BUJSHME/ Shkarkohet anëtarja e KLP pasi fitoi garën Antoneta Sevdari u bë pjesë e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, por tashmë duhet të bëjë një hap pas. Sevdari është
Kaloi Vetting-un, por IKP ankimon vendimin për prokurorin Cani Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin e KPK-së, për prokurorin, Besnik Cani. Kujtojmë se Cani u emërua në dëtyrë
Qytetarët e Kosovës i vendosin vizë komisionerit Hahn Një grup i organizuar qytetarësh janë mbledhur para Qeverisë së Kosovës dhe kanë vendosur një mesazh për komisionerin e
Taksa 100% sjell Hahn-in në Prishtinë, takohet me krerët e shtetit Johannes Hahn, komisioneri i BE-së për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, të hënën më 3 dhjet
Hahn vjen në Kosovë, nuk jep lajm për vizat por do t'i ndihmojë Serbisë Johannes Hahn, komisioneri i BE-së për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, të hënën më 3 dhjet
Letër e hapur për Komisionerin Hahn, çfarë kërkojnë artistët? Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi sot një protestë përballë pallatit të Kongreseve, ku sipas tyrë protesta erdhi