999 rezultate për

komisioneri

Fule: Jemi me Maqedoninë Komisioneri për zgjerim i BE-së Stegan Fule Stefan u ka tërhequr vërejtjen liderëve maqedonas në pushtet dhe opozitë se
Rama-Fule: Zgjedhjet, vendimtare për të ardhmen Po rritet vëmendja ndërkombëtare ndaj zgjedhjeve të qershorit. Kështu shkruan kreu i Partisë Socialiste në Twitter pas t
Bruksel, Thaçi takohet edhe me Komisionerin Füle Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi në kuadër të vizitës zyrtare në Bruksel është takuar të martën edhe m
21 janari, KIE: Të zbardhet e vërteta Komisioneri për të drejtat e njeriut në Këshillin e Europes Nils Muižnieks deklaroi se Shqipëria duhet të garantojë që p
Fule mbyll vizitën në Tiranë: Zgjedhjet, test i rëndësishëm Zgjedhjet parlamentare të vitit 2013 do të jenë një test i rëndësishëm për funksionimin normal të institucioneve demokra
Pas Berishës, Fule takohet me Ramën Pas takimit me ambasadorët dhe kryeministrin Berisha, Komisioneri per Zgjerimin, Stefan Fule ka nisur takimin me kreun e
Strategji për krijimin e mundësive për punësimin e komunitetit Rom Bashkia e Tiranës ka stabilizuar një program në bashkëpunim me Ministrinë e Punës për punësimin me prioritet të komunite
Avokati i Popullit ka filluar procedurat për emërimin e Komisionerit të ri Avokati i Popullit ka filluar konsultimet me shoqërinë civile dhe do të ketë kësaj jave takime të ngjeshura me përfaqësu
Maqedoni me shumë probleme Komisioneri për të drejtat e njeriut në Këshillin e Europës, Nils Muiznieks ka theksuar se Maqedonia është një shtet me
Fule: Emri nuk zgjidhet me magji Eurokomisioneri për zgjerim i Bashkimit Europian, Stefan Fule ka deklaruar se Bashkimi Europian nuk ka zgjidhje magjike
Komisioneri i KE-së: Maqedonia i takon të gjithëve "Unë besoj se dallimet rreth historisë dhe simboleve mund të zgjidhen përmes dialogut dhe jo përmes dhunës. Nëse vjen de
KE kontroll të drejtave të njeriut në Maqedoni Komisioneri për të drejtat e njeriut në Këshillit e Europës, Nils Muiznieks prej sot deri më 29 nëntor do të qëndrojë pë
Brukseli përshëndet anëtarësimin e Kosovës në BERZH Vendimi i Bordit të Guvernatorëve të BERZH-it për anëtarësimin e Kosovës në këtë institucion është përshëndetur nga krer
Reformat, KE 81 milion euro për Shqipërinë Komisoni Europian do të investojë 81 milion euro për të mbështetur financiarisht përpjekjet për reforma të Shqipërisë. N
Merkel: BE duhet të ketë fuqinë e vetos ndaj buxheteve kombëtare Bashkimi Evropian duhet të ketë fuqinë e vetos ndaj buxheteve kombëtare të shteteve anëtare. Kështu është shprehur ancel
Mediu raporton para komisionerit të KiE-së Ministri i Mjedisit Fatmir Mediu, në takimin që ka patur me Komisionerin për Mjedisin në Këshillin Europian Janez Patocn
Shqipëria duhet të punojë për një gjyqësor të pavarur dhe efikas Pas takimit me Presidentin Bujar Nishani, komisioneri për zgjerimin Stefan Fule, deklaroi se progresi i Shqipërisë ësht
Thaçi: Përkrah BDI-së kundër "branitellave" Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi ka deklaruar se partia e tij mbetet në qëndrimet e shprehura se do të mbështesë BDI-në
Fule kritikon Shkupin: Ende punë për MO-në Komisioneri për zgjerim i Bashkimit Europian, Stefan Fule gjatë fjalimit para Këshillit Nacional për eurointegrime në Pa
Të dhënat personale, bashkëpunim mes prokurorisë dhe komisionerit Prokuroria e Përgjithshme ka nënshkruar një marrëveshje me komisionerin për mbrojtjen e të dhënave personale e cila kont