999 rezultate për

kombetare

Irani zgjedh trajnerin e Kombëtares, zhgënjehet De Biasi Gianni De Biasi mbetet sërish pa ekip. Ish-trajneri i Kombëtares shqiptare ishte shumë pranë stolit të Iranit, por në fu
Janari tragjik, 16 aksidente rrugore në 1 ditë Muaji i parë i vitit mbyllet me një bilanc tragjik sa i përket aksidenteve rrugore në Shqipëri. Sipas Qendrës Kombëta
Liridon Krasniqi merr pasaportën e Malajzisë, pritet të përfaqësojë kombëtaren aziatike Ylli Kosovar, Liridon Krasniqi është pajisur më pashaportën e Malajzisë mëngjesin e sotëm. Futbollisti nga Vitia që ë
Reja afër rinovimit të kontratës me Kombëtaren Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Edoardo Reja ka nisur nga puna për kualifikueset e Kampionatit Botëror, por ende nu
Ish- agjenti britanik: Si po e dominon mafia shqiptare trafikun e kokainës Rrezikshmëria dhe aftësia e grupeve kriminale shqiptare për të tregtuar sasi të madhe kokaine në Angli, doli në pah edh
ZYRTARE/ Pritja merr fund, sulmuesi i kombëtares prezantohet te Juventusi Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Giacomo Vrioni ka konkretizuar në firmë bisedimet me Juventusin. 21-vjeçari ka pozua
Ambasadorët e QUINT-it shkojnë për takim të VV e LDK Ambasadorët e vendeve të QUINT-it, janë parë të kenë shkuar drejt ambienteve të Kuvendit të Kosovës. Palët ndërkombët
20 aplikime, kush po synon të drejtojë Byronë Kombëtare të Hetimit Ka arritur në 20 aplikantë numri i pretenduesve që të drejtojnë Byronë Kombëtare të Hetimit. Aplikimet vijnë nga radh
Mami 31-vjeçare, kush është biondja bukuroshe që ruan Putin (FOTO LAJM) Një 31-vjeçare, e martuar dhe nëna e një fëmije, është shpallur gruaja më e bukur në Gardën Kombëtare të Rusisë. Ajo ësh
Manaj nis stërvitjen me Barcelonën, gati për debutim Rei Manaj është gati të debutojë me fanellën e një pre klubeve më të mirë në botë, Barcelonës. Lushnjari ka bërë një hap
Franca e vendos, pas Deschamps në stolin e kombëtares do të ulet Zinedin Zidane Franca i ka vënë syrin Zinedine Zidane për të zëvendësuar Didier Deshamps, pasi trajneri i kampionëve të botës të largoh
Ndahen çmimet kombëtare të Letërsisë, Enkel Demi fiton çmimin e romanit më të mirë (VIDEO) Ministria e Kulturës ka shpallur çmimet kombëtare të Letërsisë për vitin 2018. Juria e përbërë nga Brikena Çabej, Dhu
Dy vite pushim, De Biasit i ofrohet drejtimi i kombëtares së njohur Pas dy vitesh, Gianni de Biasi pritet të rikthehet në stol dhe ta bëjë në një kombëtare, që kur udhëhoqi Shqipërinë për
Kosta Rika kërkon një miqësore në mars me Kombëtaren Përfaqësuesja shqiptare e futbollit vazhdon të jetë në kërkim të një miqësoreje për ndeshjet e marsit, kur janë datat e
Opozita paralajmëron nisjen e protestave kombëtare Nisja e sesionit të ri Parlamentar për Partinë Demokratike nuk ka asnjë pritshmëri për aq kohë sa institucioni cilësohet
Strehimi i muxhahedinëve dhe dëbimi i diplomatëve, DW jep alarmin: Shqipëria e kërcënuar nga Irani Shqipëria dëboi në mesin e javës së kaluar (15.01.2020) dy diplomatë iranianë, të identifikuar nga autoritetet si Mohamm
Dita e sulmuesit të Kombëtares, sot nënshkruan me Barcelonën Pritja për të parë përfundimisht Rej Manajn të prezantuar si një lojtar i ri i FC Barcelona ka një datë skadimi. So
Tifozët e Napolit nuk fshihen, kërkojnë trajnerin e kombëtares shqiptare "Thuaji presidentit të telefonojë Edi Rejën sepse tani duhet të mendojmë për të shpëtuar veten". Kjo ishte thirrja e
Situata e Hysaj te Napoli, Gatusso me fjalë pozitive për kapitenin e Kombëtares Gattuso ka vetëm fjalë të mira për Hysajn Elseid Hysaj ka pasur një start të vështirë të sezonit me Carlo Ancelottin
Xhaferi: Lufta kundër korrupsionit parakusht për një shtet të suksesshëm, demokratik dhe të drejtë Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi në takimin e sotëm e inkurajoi kryetaren dhe an