999 rezultate për

kombetare

Frikë nga virusi, mund të shtyhet ndeshja e Kombëtares Italia është pushtuar nga coronavirusi dhe popullata është në alarm. Mjaft ndeshje sportive janë spostuar, ndërsa nëp
Kurti nuk bindet as prej presionit të ndërkombëtarëve: Nuk ia heqim taksën Serbisë Kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk ka pranuar heqjen e taksës mbi produktet serbe, duke iu përgjigjur kështu negativ
Anna Lika në një romancë me kapitenin e Kombëtares së Kosovës (FOTO LAJM) "Burrin e gjeta dhe këtë verë kemi dasmë", ishte deklarata e bujshme e Anna Likës në ditën e lindjes së saj. Nisur ng
Nis marrja në pyetje e kandidatëve për kreun e BKH Ashtu sikundër u raportua, 4 prej kandidatëve për drejtimin e Bytrosë Kombëtare të hetimit do të intervistohen sot nga K
De Biasi ironizon Rashicën: Nuk donim ta fitonim Europianin ndaj nuk e thirrëm në Kombëtare Përtej suksesit të madh që arriti me Kombëtaren duke realizuar ëndrrën e të gjithë shqiptarëve me kualifikimin në europi
Menaxhon yjet e futbollit, agjenti shqiptar Fali Ramadani po hetohet për pastrim parash Fali Ramadani është në probleme të mëdha nga Gjykata Kombëtare Spanjolle. Menaxheri i njohur shqiptar po hetohet për
Në pritje të 2 marsit, mediat ndërkombëtare do të transmetojnë live protestën nga Shqipëria (FOTO LAJM) Teksa Presidenti Ilir Meta ka bërë thirrje për protestë masive në datën dy mars, mediat ndërkombëtare i kanë bërë jehonë
Pendarovski kërkon ndihmën e ndërkombëtarëve: Nuk e zgjidhim dot vetë problemin në drejtësi Të paktën 80 përqind e ligjit për Prokurorin Publike është bërë nga ekspertë të huaj. Thelbi i ligjit nuk është të lini
FSHF cakton gjyqtarë ndërkombëtarë për kryesfidën Kukësi-Tirana Ndeshja më e rëndësishme e javës së 23-të të Kategorisë Superiore, Kukësi-Tirana, e cila do të luhet sot në orën 18:00 n
Haradinaj: Kurti e rrezikoi sigurinë kombëtare me qasjen ndaj AKI-së Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se pasardhësi i tij Albin Kurti e ka rrezikuar sigurinë kombëtare me qasjen e
FIFA publikon renditjen e kombëtareve, Shqipëria dhe Kosova nuk "luajnë vendit" (FOTO LAJM) FIFA ka publikuar ditën e sotme renditjen e re për të gjitha kombëtaret, ku ka shumë pak ndryshime, për shkak të angazhi
De Biazi: Hysaj nuk ishte më i miri Gianni De Biasi është njeriu i cili në krye të kombëtares shqiptare arriti të bëjë ëndrrën realitet. Trajneri itali
Sulmuesi i Kombëtares shpallet lojtari i javës në Kroaci (FOTO LAJM) Falë dy golave që realizoi fundjavën e kaluar ndaj Istras, Myrto Uzuni jo vetëm që i dha tre pikët Lokomotivës së Zagreb
Vuçiq: Haradinaj nuk e vendosi i vetëm taksën, kishte ndërkombëtarë prapa Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, është kthyer nga Mynihu në Beograd ku ka takuar krerë të kishës ortodokse serbe.
Sarri merr në ekipin e parë sulmuesin e Kombëtares shqiptare Sulmuesi i Kombëtares shqiptare Xhiakomo Vrioni u transferua në merkaton e janarit nga radhët e Çitadelës në Serinë B dr
Koxias akuza të rënda ministres nga VMRO-ja: Mizrahi ashpër e shkeli Marrëveshjen e Prespës dhe të drejtën ndërkombëtare Për tabelën në Ministrinë e Punës dhe Politikës Sociale Rashella Mizrahi, reagoi edhe ish-ministri i Punëve të Jashtme i
Albin Kurti kërkon takim me Hashim Thaçin Kryeministri Albin Kurti ka thënë se do t’i bëjë ftesë presidentit Thaçi për tu dakorduar për politikat e jashtme ndërko
Mesfushori i Kombëtares lë pas dëmtimin, gati të kthehet në fushë Keidi Bare ka më shumë se një muaj që qëndron jashtë fushës së blertë për shkak të një dëmtimi në datën 5 janar. Fill
PS zgjedh kandidatët për anëtarë të Asamblesë Kombëtare, reagon Balla Sekretari i përgjithshëm i PS-së Taulant Balla, ka bërë me dije se Partia Socialiste ka nisur përzgjedhjen e kandidatëve
17 miliard tender, SPAK nis hetimet për Porto Romanon Prokuroria e Posaçme ka nisur hetimet për tenderin e landfillit në Porto Romanos në Durrës, me dyshimin e pabarazisë në