999 rezultate për

kolektive

"Rilindja Urbane" betonizoi memorien kolektive të Durrësit (FOTO LAJM) Bashkia harxhoi miliona euro nëpërmjet programit të Rilindjes Urbane për t’i dhënë një imazh të ri dy shesheve kryesore
Nis greva në KEDS Federata e Sindikatave të Pavarura “ElektroKosova” dje ka bërë të ditur se menaxhmenti i KEDS-it nuk po e zbaton marrëve
Peshkopët kilianë ofruan dorëheqje kolektive, shkaku i skandaleve seksuale Të gjithë peshkopët në Kili ofruan dorëheqje, pasi Papa Françesku i akuzoi për abuzime seksuale dhe fshehje të provave n
Mogherini: Mbrojtja evropiane nuk kërcënon NATO Shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini kundërshtoi sot kërkesën amerikane për përcaktimin me shkrim të njohj
PD: 6 muaj pa kontrata, qeveria refuzon t’u japë shpërblimin e fundvitit mësuesve Deputeti i PD-së Luçiano Boçi, ka denoncuar sot refuzimin e MAS për të nënshkruar kontratën kolektive për 36 mijë mësues
Punonjësit me arsim të lartë, të pakënaqur më rrogën minimale Duket se rroga minimale e vendosur 12 mijë denarë nga disa njerëz është mirëpritur e nga të tjerë është konsideruar një
LSM: 7 ditë pushim për të punësuarit në zonat e përmbytura Lidhja e sindikatave të Maqedonisë ka njoftuar sot se në bashkëpunim me Organizatën e punëdhënësve të Maqedonisë, kanë
Ushtria jonë "pa emër" Kosova po mbush tetë vjet shtet, por ende mbetet ligjërisht pa ushtri e që është njëra nga shtyllat bazë të pavarësisë.
Refugjatët vazhdojnë të vërshojnë drejt Preshevës (VIDEO) Në kampin e Miratovcit në Preshevë, që ndodhet kufirit me Maqedoninë, vazhdon të vijë një numër i lartë refugjatësh nga
Mustafa shkarkon Jabllanoviçin: Nga sot s'është pjesë e Qeverisë Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, në një konferencë për shtyp ka njoftuar shkarkimin e ministrit serb për Kthim dhe Ko
Arsimi në grevë, nxënësit tre ditë pushim Arsimtarët nuk kanë hyrë sot në klasat e tyre, siç ndodh gjithmonë, ndërsda nxënësit do të kenë tre ditë pushim. Greva
Nesër mbahet grevë njëditore në arsimin parauniversitar Shkollat e arsimit parauniversitar në Kosovë do ta bojkotojnë mësimin në ditën e premte, më 30 janar, në shenjë pakënaqë
Ultimatumi i Sindikatës së Arsimit: Nëse nuk rriten pagat më 10 janar në grevë Sindikata e Arsimit i ka dhënë ultimatum qeverisë që deri më datë 10 janar të reflektojë për ngritjen e pagave për 25% d
Punonjësit HEC-it të Banjës sërish në proteste Rreth 600 punonjës të Hidrocentralit të Banjës kanë bojkotuar punën, duke qëndruar jashtë ambienteve të kantierit të fir
Veliaj: Përparësi zhdukja e pabarazisë mes pagës së burrave dhe grave Për të mbrojtur punonjësit nga një pagë jo e denjë për ta, ministria, me të gjitha strukturat e saj, do të ndikojë që në
Nishani merr në mbrojtje gjyqtarët Presidenti Bujar Nishani vuri sot në dukje se lufta kundër korrupsionit në radhët e gjyqësorit po dëmtohet nga retorikat
Nënshkruhet kontrata kolektive për arsimin Ministri i Arsimit të Kosovës Ramë Buja dhe kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, kanë nënshkruar sot kontratën kolekt
Thaçi nënshkruan kontratën kolektive Ashtu siç ishte paralajmëruar Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi dhe përfaqësues të OEK, AKB-së, BSPK-së dhe KES-it, ka
Thaçi pritet të nënshkruaj sot kontratën kolektive Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi, sot do të nënshkruajë Marrëveshjen e Përgjithshme Kolektive me të cilën rregullohet
PD: Rama po mbulon dështimin me akuza kolektive ndaj qytetarëve Deklaratat e Kryeministrit Rama, sipas të cilit 91 % e shqiptarëve abuzojnë me energjinë elektrike, është cilësuar nga P