999 rezultate për

koeficient

Plani i ri i qeverisë për skemën e pensioneve Në programin ekonomik dhe social të qeverisë Rama është e parashikuar edhe refoma në pensione. Programi parashikon ndrys
Një shqiptar me koeficientin e inteligjencës së Da Vinçit, Anshtajnit dhe Njutonit Kur shohim një dokumentar për Da Vinçin, Anshtajnin apo Njutonin, a mendojmë ndonjëherë edhe për jetën e tyre jashtë stu
Matura, ja si përllogariten pikët për të fituar në universitet Të gjithë maturantet që kanë marrë nota kaluese bëhen pjesë e garës për në universitete. Formati i ri i formularit A2 ës
Taksa e re e automjeteve, pergjysmohen tarifat Pas hyrjes në fuqi të ligjit për përgjysmimin e taksës së automjeteve, në Fletoren Zyrtare janë publikuar tabelat, përme
Prej nesër taksat e makinave të përgjysmuara Të gjithë ata qytetarë që nuk kanë paguar taksat e makinave duke nisur nga dita e hënë do të paguajnë përgjysëm.Kjo si r
Ja sa kuotohet "remuntada" e Messit me shokë Bastet as që e mendojnë një përmbysje të avantazhit 4-0 të Barcelonës në "Camp Nou", ndërsa sipas tyre shanset që ata të
Fiton Reali, kualifikohet Borussia Kompanitë e basteve sportive kanë dhënë parashikimin e tyre nëpërmjet kuotave për duelin e mbrëmjes së sotme mes Real Ma
Champions League, ja koeficientët për fituesin (FOTO LAJM) Shorti i sotëm i Champions League, që përcaktoi dy çiftet gjysmëfinaliste të këtij kompeticioni, ka bërë që të ndryshojn
Bastvënësit: Shkëmbim Jovetiç-Vuçiniç Duke parë raportet e ftohta ndërmjet Juventusit dhe Fiorentinës, të paktë janë specialistët e futbollit që besojnë se St
Shqipëri-Qipro, bastet favorizojnë kuqezinjtë Shqipëria cilësohet si favorite për të fituar ndeshjen e parë të Grupit E kualifikues kundër qipros. Të paktën në letër,
Njerëzit me inteligjentë në botë (FOTO-LAJM) Të gjithë janë gjeni në fushën e tyre ndërsa janë arsimuar në shkollat më të mira të botës. Kanë kombësi të ndryshme dhe
Spanjë-Kroaci, bum bastesh për 2-2 Spanja dhe Kroacia janë vënë në qendër të vëmendjes për ndeshjen që do të zhvillojnë me njëra-tjetrën për fazën në grupe
Euro 2012, kuotat E fundit për Kampionin (FOTO LAJM) Fitorja 2-1 ndaj Holandës në ndeshjen e djeshme e ka transformuar Gjermaninë në pretendenten kryesore për fitimin e Euro
Si kuotohen skuadrat në Champions League (FOTO LAJM) Tashmë që janë mësuar edhe tetë skuadrat çerekfinaliste të Champions League kompanitë e basteve kanë nisur të vendosin k
Uefa: Vllaznia-Kastrioti e trukuar Skandal i radhës në futbollin shqiptar. Trukimet dalin sërish në skenë. Po nëse herët e tjera është kaluar disi në hesht
3-vjeçarja me koeficient inteligjence 140 Saffron Pledger i lexon motrës së saj më të vogël dhe konkurron me të atin për rezultatin më të mirë ndërsa shohin kuizi