999 rezultate për

koalicionit

“Shpresojmë që Lista Serbe do t’i bashkohet PAN-it” Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj tha sot se koalicioni PAN do të ketë numrat për të zgjedhur kryetarin e Kuvendit më 3 gu
“Koalicioni me Vetëvendosjen afër, po presim dështimin e PAN-it” Deputeti i ri nga AKR-ja Korab Sejdiu, në një intervistë për Ekonomia Online ka thënë se bisedimet mes koalicionit LAA d
Mustafa: Mos na lodhni, LDK s’ka vota për Haradinajn me PDK-në Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka reaguar edhe një herë lidhur me zhvillimet e sotme në familja
Hoti: Deputetët e LDK-së dhe të koalicionit LAA janë unik Kandidati për kryeministër nga koalicioni LAA, Avdullah Hoti me anë të një postimi në facebook është shprehur i bindur s
PAN bën gati qeverinë, ja i ftuari "special" nga LAA Koalicioni PAN, i përbërë nga Partia Demokratike të Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma si dhe partitë tjer
Mblidhen liderët e LAA, pritet vendimi për ftesën e Thaçit Koalicioni LAA është mbledhur në një takim ku po marrin pjesë krerët e partive respektive si dhe shumë nga deputetët e z
Shpërthen Hoti: Lufta speciale ndaj LDK-së, e kotë Anëtari i LDK-së, Avdulla Hoti i ka quajtur luftë speciale ndaj LDK-së, raportimet në media lidhur më këtë parti dhe koa
Ja sa drejtori do t’i takojnë BDI-së, LR-PDSH-së dhe RDK-së (VIDEO) Grupet negociatore të partive të koalicionit qeverisës po diskutojnë për ndarjen e posteve të drejtorive. Në kuadër
Deputeti i zgjedhur: LDK është e palëkundur në qëndrimet e saj për PDK-në Koalicionit PDK-AAK-NISMA (PAN) i duhen edhe disa vota për formimin e Qeverisë. Ka deklarata se ato janë siguruar nga di
Tre deputetë të koalicionit LAA do të votojnë Haradinajn për kryeministër? Kandidati për kryeministër i koalicionit PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj, nuk është marrë fare me refuzimin e ftesës së
Pacolli përjashton çdo mundësi bashkëpunimi me PAN-in Kryetari i AKR-së Behxhet Pacolli, ka shprehur sërish vendosmërinë për t’i qëndruar pas vendimeve të koalicionit parazgj
Lekaj: Qeveria do formohet shumë shpejt Tashmë pas certifikimit të rezultatit, pritet shumë shpejt që Presidenti i vendit të japë mundësinë për formimin e qever
Sejdiu tregon nëse do ta votojë qeverinë e PAN-it Deputeti i zgjedhur i Aleancës Kosova e Re, Korab Sejdiu në një prononcim për KALLXO.com ka thënë se ai asnjëherë nuk do
Selimi: Nuk votoj në asnjë mënyrë Haradinajn kryeministër Ka pasur zëra që të nominuarin e koalicionit PAN për kryeministër, Ramush Haradinajn, do ta votojnë edhe deputetë jashtë
AKR njofton zyrtarisht vazhdimin e koalicionit me LDK-në e Alternativën Aleanca Kosova e Re, përmes një njoftimi për media ka njoftuar zyrtarisht se Kryesia e saj në takimin e mbajtur sot nën
AKR vendos që të qëndrojë në koalicion me LDK-në Kryesia e AKR-së, e cila sapo ka përfunduar mbledhjen ka vendosur që t’i qëndroj besnik koalicionit me LDK-në. Këtë v
Haziri, i vendosur kundër koalicionit LDK –PAN Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri vazhdon të përforcojë qëndrimin e partisë së tyre kundër ko
Veliu: Kësaj radhe s’do t’i bëhemi patericë askujt Lidhja Demokratike e Kosovës po pret certifikimin e rezultateve përfundimtare për të marr vendim në organet e partisë në
PDK publikon së shpejti emrat e deputetëve që kanë aderuar në PAN (VIDEO) Anëtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, ishte i ftuari i radhës në emisionin “Kontakt”. Ai gjatë këti
Hoti: Nëse PAN nuk formon qeverinë e bëjmë ne Kandidati i LDK-së për kryeministër të Kosovës, Avdullah Hoti i ka kërkuar forcave politike të PAN që të formojnë qeveri