999 rezultate për

koalicionit

Zaev takon Selën, bisedime për fatin e koalicionit Kryeministri Zoran Zaev nesër pritet të takojë kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela për të biseduar për fati
Kosova jep 100 mijë euro për rikthimin e familjeve irakiane e siriane Qeveria e Kosovës ka vendosur sot të ndajë 100 mijë dollarë donacion për kthimin e familjeve në shtëpitë e tyre të rrënu
Arrihet marrëveshje në mes BDI-së dhe LSDM-së në Strugë Grupet punuese të BDI-së dhe LSDM-së janë drejtë përfundimit të programit për bashkëqeverisjen në komunën e Strugës ku p
Rrugëtimi i gjatë por jo shpresë dhënës i koalicionit PAN Krijimi i shumicës parlamentare në Kuvendin e Kosovës ishte një sfidë e vërtetë për koalicionin fitues të zgjedhjeve të
Lista Serbe nënshtron shqiptarët Lista Serbe ka prishur pazarin e koalicionit të partive shqiptare, PDK-AAK-NISMA-AKR (PANA). Vetëm dy ditë pas nënshkrim
PAN-AKR negociojnë me Listën Serbe Marreveshja mes PAN-it e AKR-së, nuk e ka garantuar formimin e qeverisë së re. Tani koalicionit që të nominuar për kr
Vazhdon takimi, AKR vs Lista Serbe po "kapen" për Ministrinë e Buqësisë Ka më shumë se dy orë e gjysmë që krerët e koalicionit PANA (PDK, AAK, Nisma dhe AKR) janë në takim me krerët e Listës S
Takohen krerët e koalicionit, do merren vesh për datën e seancës? Ramush Haradinaj, Kadri Veseli, Fatmir Limaj dhe Behgjet Pacolli në këto çaste janë në një takim në hotelin e Pacollit n
Pacolli hedh poshtë raportimet për marrëveshje me PAN-in Më herët, në Radio Televizionin e Kosovës u dha lajmi se është arritur marrëveshja mes koalicionit PDK-AKR-NISMA (PAN) d
Bahtiri: AKR nuk do t’i bashkohet PAN-it, LDK besoj se po Nënkryetari të Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka deklaruar se kryeministri në detyrë, njëherësh kreu i Lidhjes Demo
LAA dhe VV të gatshme të bashkohen kundër PAN-it Takime intensive në tentim për t’i bashkuar forcat do të fillojnë që nga e hëna e kësaj jave mes koalicionit LDK-AKR-Alt
Arrihet marrëveshja e parë mes LAA-së dhe Vetëvendosjes Sot në Prishtinë në mesditë me iniciativë të Alternativës dhe AKR-së u zhvillua një takim me udhëheqësit e VV-së. Në
AKR përgatitet të kalojë me PAN: Votojmë për interesin e Kosovës Koalicioni LAA (LDK-AKR-Alternativa) po i numëron ditët e fundit në këtë përbërje. Partia e Behgjet Pacollit (Aleanca pë
Edhe me Pacollin, PAN-i do të jetë me një "këmbë" AKR-ja e Behgjet Pacollit të enjten do t’i bashkohet koalicionit PAN, duke i mundësuar këtij të fundit që të njëjtën dit
Kusari: PAN të vijë në seancë me një emër tjetër përveç Kadri Veselit Deputetja e koalicionit LAA, Mimoza Kusari-Lila, thotë se koalicioni PAN duhet të shkojë në seancën e 24 gushtit edhe me
LAA organizon tryezë, “injoron” PAN-in Koalicioni LAA ka njoftuar se të mërkurën, në orën 11:00, do të organizojë një tryezë diskutimi në sallën N-409 (Salla A
Edhe 5 ditë nga ultimatumi i Pacollit, si do reagojnë LDK e VV? Edhe 5 ditë kanë ngelur nga ultimatumi 10 ditësh, që kreu i AKR-së, Behxhet Pacolli, dha për partnerin e tij të koalicio
Haziri: Koalicioni me AKR-në është ende i fuqishëm Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk po i sheh si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR
Kusari-Lila: Partnerët e koalicionit tonë nuk kanë lëvizur nga qëndrimet Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se partnerët e koalicionit LDK-AKR-Alternativa nuk ka lëvizur nga
Analistët: ​Pacolli mund ta braktisë LDK-në dhe t’i bashkohet PAN-it Koalicioni LDK-AKR-Alternativa, nuk po arrin të gjej gjuhë mirëkuptimi. Ndonëse u bashkuan drejt një qëllimi, ata po