999 rezultate për

koalicionit

Pacolli përjashton çdo mundësi bashkëpunimi me PAN-in Kryetari i AKR-së Behxhet Pacolli, ka shprehur sërish vendosmërinë për t’i qëndruar pas vendimeve të koalicionit parazgj
Lekaj: Qeveria do formohet shumë shpejt Tashmë pas certifikimit të rezultatit, pritet shumë shpejt që Presidenti i vendit të japë mundësinë për formimin e qever
Sejdiu tregon nëse do ta votojë qeverinë e PAN-it Deputeti i zgjedhur i Aleancës Kosova e Re, Korab Sejdiu në një prononcim për KALLXO.com ka thënë se ai asnjëherë nuk do
Selimi: Nuk votoj në asnjë mënyrë Haradinajn kryeministër Ka pasur zëra që të nominuarin e koalicionit PAN për kryeministër, Ramush Haradinajn, do ta votojnë edhe deputetë jashtë
AKR njofton zyrtarisht vazhdimin e koalicionit me LDK-në e Alternativën Aleanca Kosova e Re, përmes një njoftimi për media ka njoftuar zyrtarisht se Kryesia e saj në takimin e mbajtur sot nën
AKR vendos që të qëndrojë në koalicion me LDK-në Kryesia e AKR-së, e cila sapo ka përfunduar mbledhjen ka vendosur që t’i qëndroj besnik koalicionit me LDK-në. Këtë v
Haziri, i vendosur kundër koalicionit LDK –PAN Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri vazhdon të përforcojë qëndrimin e partisë së tyre kundër ko
Veliu: Kësaj radhe s’do t’i bëhemi patericë askujt Lidhja Demokratike e Kosovës po pret certifikimin e rezultateve përfundimtare për të marr vendim në organet e partisë në
PDK publikon së shpejti emrat e deputetëve që kanë aderuar në PAN (VIDEO) Anëtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, ishte i ftuari i radhës në emisionin “Kontakt”. Ai gjatë këti
Hoti: Nëse PAN nuk formon qeverinë e bëjmë ne Kandidati i LDK-së për kryeministër të Kosovës, Avdullah Hoti i ka kërkuar forcave politike të PAN që të formojnë qeveri
Pacolli: Vetëm Isa Mustafa u përgjigjet ftesave që na bëhen për koalicion Ftesave të Lëvizjes Vetëvendosje për formimin e koalicionit koalicion qeverisës drejtuar LDK-së, mund t’u përgjigjet vet
Isufi: Presidenti do ta mandatojë Haradinajn për Kryeministër Kanë kaluar thuajse dhjetë ditë nga zgjedhjet e jashtëzakonshme në Kosovë, por megjithatë ende vazhdon të mbetët e pa qa
Lekaj: Ndarja e grupeve parlamentare nuk e rrezikon koalicionin PAN Nisma për Kosovën tashmë ka bërë të ditur se do ta formojë grupin e vet parlamentar. Ndërsa, Aleanca për Ardhmërinë
Nënkryetari i AKR-së thotë se nuk do të bëjnë koalicion me PAN-in Nënkryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Korab Sejdiu, ka hedhur poshtë mundësinë që kjo parti t'i bashkohet koalicioni
Këta janë kandidatët më të votuar të koalicionit LDK-AKR-Alternativa në Prishtinë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar votat e kandidatëve nëpër komuna nga zgjedhjet e përgjithshme që u mbajtën m
LISTA/ Këta janë deputetët e PAN deri më tani (FOTO LAJM) Tashmë është e sigurt se koalicioni parazgjedhor PAN ka fituar 39 deputetë në Parlamentin e Kosovës. Rezultatet e 73 për
Këta janë 30 kandidatët më të votuar të koalicionit LDK-AKR-Alternativa (FOTO) Lidhja Demokratike e Kosovës, në koalicion me AKR-në dhe Alternativën, në zgjedhjet e 11 qershorit, janë renditur në ven
LDK do t’i bashkohet koalicionit PAN? Kandidati për deputet nga radhët e NISMA-s, Milaim Zeka, ka thënë se në koalicion me PDK-AAK dhe NISMA-n do të jetë Lidh
Zaevit po i ikin dy deputetë, ja emrat e tyre Dy deputetet e partisë Rilindja Demokratike e Maqedonisë (RDM), nuk do të jenë pjesë e Grupit Parlamentar të LSDM-së edh
Hoti mbledh më të votuarit e koalicionit LAA (Foto) Kandidati për kryeministër i koalicionit LDK-AKR, Avdullah Hoti ka publikuar një fotografi në facebook, ku shfaqet i rel