999 rezultate për

koalicionit

Kusari: PAN të vijë në seancë me një emër tjetër përveç Kadri Veselit Deputetja e koalicionit LAA, Mimoza Kusari-Lila, thotë se koalicioni PAN duhet të shkojë në seancën e 24 gushtit edhe me
LAA organizon tryezë, “injoron” PAN-in Koalicioni LAA ka njoftuar se të mërkurën, në orën 11:00, do të organizojë një tryezë diskutimi në sallën N-409 (Salla A
Edhe 5 ditë nga ultimatumi i Pacollit, si do reagojnë LDK e VV? Edhe 5 ditë kanë ngelur nga ultimatumi 10 ditësh, që kreu i AKR-së, Behxhet Pacolli, dha për partnerin e tij të koalicio
Haziri: Koalicioni me AKR-në është ende i fuqishëm Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk po i sheh si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR
Kusari-Lila: Partnerët e koalicionit tonë nuk kanë lëvizur nga qëndrimet Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se partnerët e koalicionit LDK-AKR-Alternativa nuk ka lëvizur nga
Analistët: ​Pacolli mund ta braktisë LDK-në dhe t’i bashkohet PAN-it Koalicioni LDK-AKR-Alternativa, nuk po arrin të gjej gjuhë mirëkuptimi. Ndonëse u bashkuan drejt një qëllimi, ata po
Zyrtare/ Ky është qëndrimi i koalicionit PAN për seancën të enjten Koalicioni PAN është deklaruar pas vendimit të kryesuesit Adem Mikullovci qe vazhdimi i seancës të mbahet të enjten.
Ligji për shqipen merr dritën jeshile nga qeveria e Maqedonisë Qeveria në seancën e sotme ka miratuar propozim ligjin për përdorimin e gjuhëve. Kështu propozim ligji në fjalë që i
“Deklarimet e PAN-it se i kanë numrat, janë deklarime të një projekti të dështuar” Deputetja Vjosa Osmani, pas regjistrimit të saj si deputete tha se deklarimet e koalicionit PAN, se i kanë numrat, janë
Serbët kushtëzojnë Haradinajn Lista Serbe ende nuk ka vendosur nëse do t’i votojë kandidatët e PAN-it për kryetar të Kuvendit dhe për kryeministër. Në
“Shpresojmë që Lista Serbe do t’i bashkohet PAN-it” Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj tha sot se koalicioni PAN do të ketë numrat për të zgjedhur kryetarin e Kuvendit më 3 gu
“Koalicioni me Vetëvendosjen afër, po presim dështimin e PAN-it” Deputeti i ri nga AKR-ja Korab Sejdiu, në një intervistë për Ekonomia Online ka thënë se bisedimet mes koalicionit LAA d
Mustafa: Mos na lodhni, LDK s’ka vota për Haradinajn me PDK-në Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka reaguar edhe një herë lidhur me zhvillimet e sotme në familja
Hoti: Deputetët e LDK-së dhe të koalicionit LAA janë unik Kandidati për kryeministër nga koalicioni LAA, Avdullah Hoti me anë të një postimi në facebook është shprehur i bindur s
PAN bën gati qeverinë, ja i ftuari "special" nga LAA Koalicioni PAN, i përbërë nga Partia Demokratike të Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma si dhe partitë tjer
Mblidhen liderët e LAA, pritet vendimi për ftesën e Thaçit Koalicioni LAA është mbledhur në një takim ku po marrin pjesë krerët e partive respektive si dhe shumë nga deputetët e z
Shpërthen Hoti: Lufta speciale ndaj LDK-së, e kotë Anëtari i LDK-së, Avdulla Hoti i ka quajtur luftë speciale ndaj LDK-së, raportimet në media lidhur më këtë parti dhe koa
Ja sa drejtori do t’i takojnë BDI-së, LR-PDSH-së dhe RDK-së (VIDEO) Grupet negociatore të partive të koalicionit qeverisës po diskutojnë për ndarjen e posteve të drejtorive. Në kuadër
Deputeti i zgjedhur: LDK është e palëkundur në qëndrimet e saj për PDK-në Koalicionit PDK-AAK-NISMA (PAN) i duhen edhe disa vota për formimin e Qeverisë. Ka deklarata se ato janë siguruar nga di
Tre deputetë të koalicionit LAA do të votojnë Haradinajn për kryeministër? Kandidati për kryeministër i koalicionit PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj, nuk është marrë fare me refuzimin e ftesës së