999 rezultate për

koalicionit

Popovska heq dorë nga lista e deputetëve Kryetarja e RDM-së Liljana Popovska, deklaroi se të heqë dorë nga pozita në listën e deputetëve të koalicionit opozitar
Deputeti i PDK-së kërkon prishjen e koalicionit me LDK-në Deputeti i PDK-së, Fatmir Buja, po kërkon zgjedhje të reja dhe prishjen e koalicionit me LDK-në. Sipas tij, Buja tho
Ja kush është në listat e deputetëve të koalicionit LR-PDSH, Uniteti dhe RDK Ziadin Sela bashkë me Gëzim Ostrenin, Arben Taravarin, Vesel Memedin, Agon Feratin, Zulfi Adilin në njësinë e 1 zgjedhor
Basha: Shqiptarët t'i bashkohen koalicionit të vlerave Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi nga Kurbini se Partia Demokratike është e gatshme të mirëprës çdo
Erdogan: Do të marrim pjesë në ofensivën për Mosulin Turqia është e vendosur me çdo kusht të marrë pjesë në një operacion të planifikuar nga forcat e koalicionit për të dëbu
A do të vazhdojë koalicionin PS-LSI më 2017-ën? Ja çfarë thotë Rama Kryeministri Edi Rama në studion e Fevziut ka folur edhe për marrëdhënien mes koalicionit PS-LSI. Sipas Ramës situat
Demarkacioni, mision 'i pamundur' për Qeverinë Marrëveshja për Demarkacionin si duket është një çështje pa krye sepse pavarsisht se koalacioni qeverisës ka 85 deputet
Salihaj: Vazhdoj të jem kundër koalicionit me PDK-në Deputeti nga LDK-ja, Adem Salihaj, ka deklaruar se vazhdon të jetë prapa mendimit që koalicioni me PDK, nuk është dashur
Rama për takimin me Metën: Do t’u njoftojmë që edhe ju të flini mendjen (VIDEO) Kreu i qeverisë, Edi Rama ka folur në Kuvend përveç të tjerash edhe në lidhje me takimin me aleatin e koalicionit të maz
Kosova në prag të riformatimit të Qeverisë Kryeministri Isa Mustafa, së bashku me partnerët e koalicionit, pritet të bëjnë riformatimin e Qeverisë, gjë e cila mund
SHBA vret "aksidentalisht" 80 civilë sirian, OKB në mbledhje emergjente Rusia i ka bërë thirrje për një mbledhje emergjente të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, për të diskutuar
"Mbijetesa me zor" e koalicionit PDK-LDK! Mendohet se koalicioni qeverisës, PDK-LDK, mund të mos mbijetojë deri në fund të mandatit të tij edhe pse drejtuesit e d
Pjerin Nderu për Dibrën: Segmente të koalicionit kundër PS-së Deputeti i PS-¬së, Pjerin Ndreu ka hedhur akuza drejt koalicionit të PS-¬së, për zgjedhjet në Dibër, edhe pse ato u fit
PDK dhe LDK mohojnë zgjedhjet e parakohshme Problemet e brendshme të koalicionit qeverisës për ta votuar demarkacionin, kanë vënë në pah mundësinë që vendi të shkoj
Zgjedhjet në Dibër/ KQZ: Në një QV ka humbur vula Sot Dibra do zgjedhë kryebashkiakun e ri, pak më shumë se një vit nga zgjedhjet e vitit të kaluar kur fitoi Shukri Xheli
Vazhdimësia e koalicionit me LSI? Rama: Ka ankesa dhe kritika E ardhmja e koalicionit PS-LSI në zgjedhjet e ardhshme parlamentare është momentalisht tema me e diskutuar e politikës s
Demarkacioni riprocedohet në Kuvend Kosovës Projektligjin për ratifikimin e Marrëveshjes për Demarkacionin me Malin e Zi, pritet të riprocedohet në Kuvendin
Takim urgjent mes Veselit dhe Mustafës para votimit të demarkacionit Pika e rendit të ditës në lidhje me ratifikimin e marrëveshjes për demarkacion me Malin e Zi, përfundimisht pritet të sh
Ja përgjigjja e Ramës për koalicionin me Metën Gjatë bashkëbisedimit me qytetarët në Facebook, Rama ka komentuar edhe koalicionin me LSI, duke thënë se duhet parë në d
Ja fati i koalicionit qeverisës nëse dështon Demarkacioni Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk janë të sigurta se çfarë do të ndodhë me koalicionin,