999 rezultate për

koalicionit

Ja premtimet që kthyen Listën Serbe në Kuvendin e Kosovës Kthimi i deputetëve serbë në Kuvendin e Kosovës pas bojkotit disamujor të institucioneve vendore, ka pasur si qëllim për
Mosmarrëveshjet për buxhetin mund të "prishin" koalicionin qeverisës Mosmarrëveshjet për ndarjen e buxhetit për vitin e ardhshëm mes partnerëve të koalicionit qeverisës, Partisë Demokratike
Zaev mbledh për herë të parë pas zgjedhjeve partnerët e koalicionit Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev i shoqëruar nga sekretari gjeneral Oliver Spasovski pasdite sot është takuar me partnerë
KSHZ hodhi poshtë edhe ankesën e fundit të LSDM-së dhe Koalicionit Komisioni Shtetëror Zgjedhor në Maqedoni ka hedhur poshtë edhe ankesën e fundit të LSDM për rivotim në qendrën e votimi
Nisma dhe Drenori nënshkruajnë marrëveshjen e koalicionit për Drenas Kandidati i "Nismës për Kosovën", Isa Xhemajlaj, ka arritur marrëveshjen për koalicion me ish-kandidatin e pavarur për k
Spasovski në Kumanovë: Qytetarët do të kontrollojnë harxhimin e parave të shtetit Oliver Spasovski dhe Muhamed Zekiri prezantuan programin e LSDM-së dhe të koalicionit të tyre në NJZ2 në Kumanovë. At
Gruevski: Do mbyllim Prokurorinë Speciale Mitingu i radhës i koalicionit të VMRO-DPMNE-së u mbajt në qytetin lindor të Shtipit, teksa të pranishëm ishin kandidatë
“LSI në koalicion me PS edhe në 2017-ën, PD nuk është gati” Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Gjovalin Kadeli, është i bindur për vijimësinë e koalicionit me PS edhe për
AKR i bashkohet koalicionit parazgjedhor AAK-NISMA? Bllokut opozitar AAK-NISMA pritet që shumë shpejt t’i shtohet edhe Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit. Burime të
Vetëm 4 kandidate femra për zgjedhjet në Maqedoni Janë vetëm katër kandidate femra në listat parlamentare të partive politike për zgjedhjet parlamentare që do të mbahen m
Tensione brenda koalicionit të LSDM-së Nënshkrimi i bashkëpunimit parazgjedhor me radikalin serb Dragisha Miletiq i ka trazuar marrëdhëniet brenda partisë më t
Ja lista e plotë e kandidatëve të koalicionit LR-PDSH – Uniteti –RDK për zgjedhjet e dhjetorit Koalicioni “Aleanca për shqiptarët” i përbërë nga LR-PDSH, Uniteti dhe RDK e Vesel Memedit ka bërë zyrtare listat për de
Popovska heq dorë nga lista e deputetëve Kryetarja e RDM-së Liljana Popovska, deklaroi se të heqë dorë nga pozita në listën e deputetëve të koalicionit opozitar
Deputeti i PDK-së kërkon prishjen e koalicionit me LDK-në Deputeti i PDK-së, Fatmir Buja, po kërkon zgjedhje të reja dhe prishjen e koalicionit me LDK-në. Sipas tij, Buja tho
Ja kush është në listat e deputetëve të koalicionit LR-PDSH, Uniteti dhe RDK Ziadin Sela bashkë me Gëzim Ostrenin, Arben Taravarin, Vesel Memedin, Agon Feratin, Zulfi Adilin në njësinë e 1 zgjedhor
Basha: Shqiptarët t'i bashkohen koalicionit të vlerave Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi nga Kurbini se Partia Demokratike është e gatshme të mirëprës çdo
Erdogan: Do të marrim pjesë në ofensivën për Mosulin Turqia është e vendosur me çdo kusht të marrë pjesë në një operacion të planifikuar nga forcat e koalicionit për të dëbu
A do të vazhdojë koalicionin PS-LSI më 2017-ën? Ja çfarë thotë Rama Kryeministri Edi Rama në studion e Fevziut ka folur edhe për marrëdhënien mes koalicionit PS-LSI. Sipas Ramës situat
Demarkacioni, mision 'i pamundur' për Qeverinë Marrëveshja për Demarkacionin si duket është një çështje pa krye sepse pavarsisht se koalacioni qeverisës ka 85 deputet
Salihaj: Vazhdoj të jem kundër koalicionit me PDK-në Deputeti nga LDK-ja, Adem Salihaj, ka deklaruar se vazhdon të jetë prapa mendimit që koalicioni me PDK, nuk është dashur