999 rezultate për

klubeve

Transferimet më të shtrenjta të klubeve të La Ligas Sevilla një ditë më parë zyrtarizoi Luis Murielin nga skuadra e Sampdorias. Për transferimin e Muriel, Sevilla pagoi
Morata është kusuri në shenjë mirënjohje për De Gean Situata rreth lëvizjes së Alvaro Moratës nga Real Madridi tek Manchester United ka sjellë sërish në sipërfaqe tensione q
Bayerni befason Juven, shumë pranë blerjes së ... Bayerni i Mynihut e ka gjetur zëvendësuesin e Xabi Alonsos. Bëhet fjalë për Tolisson e Lyonit, i cili ka zhvilluar një s
Tohir "interesaxhiu" shtiret si tifoz i klubeve italiane “Janë italian”, ky është referimi i presidentit të Interit, Erick Thohir. Ai pranoi se dëshiron që Juventusi të fitojë f
UEFA publikon listën e re: Këto janë 10 klubet më të mira (FOTO LAJM) UEFA ka publikuar ranglistën e re të klubeve pas ndeshjeve gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve dhe Europa League. Kamp
Çështja "Skënderbeu", prokuroria hetim ndaj zyrtarëve të FSHF-së Ditën e djeshme prokuroria ka dërguar fletë-thirrje për: Orges Shehi, Marko Radas, Bajram Jashanican por këta nuk janë t
Griezmman tradhton Atleticon: Barça dhe Reali? Pse jo ... Antoine Griezmann në të ardhmen mund ta shohim në nja nga skuadrat më të mëdha në botë. Sulmuesi francez ka tërhequr vëm
Francezët tërbohen me Parisin: Na turpëruat! (FOTO) Menjëherë pas humbjes së mbrëmshme 6 -1 i gjithë shtypi sportiv francez e ka vënë në bankën e të akuzuarve PSG. Gazeta m
Transferimet zyrtare të 10 klubeve të Superligës (FOTO) Pas përfundimit të periudhës dimërore të transferimeve 1 janar-31 janar 2017 (ora 00.00), korrektësisht dhe brenda limit
UEFA publikon listën e 9 super klubeve që i quan "rrezik" për futbollin UEFA ka përpiluar një listë me 9 klube të cilat i cilëson si "Clubs Super" dhe që konsiderohet si të paarritshme ekonomi
“Babagjyshi” mbërrin tek Reali me këto dhurata Reali i Madridit e mbylli në mënyrën më të mirë vitin 2016 duke fituar Botërorin e Klubeve. Në 12 muaj erdhën Liga e Kam
Reali fiton Botërorin e Klubeve në shtesë, Ronaldo "tripletë" (VIDEO) Finalja e Botërorit të Klubeve ka rezultuar shumë më e vështirë se e kishte menduar Reali para fillimit të ndeshjes. "Ga
Reali kërkon të sundojë botën ndaj japonezëve të Kashimës Reali i Madridit, klubi më i titulluar në Europë, synon të shkoj përtej kontinentit të vjetër duke kërkuar të përvetësoj
Griezmann zbulon paktin Real-Atletico për të ardhmen e tij Antoine Griezmann është përfolur shpesh herë për një largim të mundshëm, por francezi në një deklaratë për mediat ka zbu
“Dardanët” nuk e braktisin Kosovën edhe në Poloni Tifozët e përfaqësueses së Kosovës në futboll “Dardanët” nuk kishin si të mungonin edhe në ndeshjen e sotme ndaj Ukrainë
10 ekipet më të mira në historinë e Championsit (FOTO LAJM) Champions League është shndërruar vitet e fundit në trofeun më të lakmuar të klubeve më prestigjoze të Europës. UEFA
Kupë Bote edhe për klube, ja ideja e re e Infantinos Gianni Infantino është një kantier e hapur për ide të reja. Pas SuperChampionsit, lind një ide e re për Botërorin e klub
Coman harron Juven, i qëndron besnik Bayernit Kingsley Coman e ka harruar Juventusin dhe mendon vetëm për Bayernin. Sulmuesi francez i cili luan si i huazuar nga bar
Pas golit me "panenka", Alban Hoxha merr dy oferta nga Seria A Shfaqja që dhuroi Alban Hoxha në Ligën e Kampioneve, duke pritur tre penallti përballë Ferencvaroshit e sidomos duke shë
"International Cup", ja vlerat e klubeve pjesëmarrëse (FOTO) Klubet e mëdha si zakonisht edhe gjatë kësaj vere do të marrin pjesë në "International Champions Cup", teksa këtë vit ma