999 rezultate për

klubeve

Frika nga trazirat e derbit kryeqytetas, FSHF takon klubet Pas takimit të djeshëm në Drejtorinë e Policisë të Qarkut Tiranë, në lidhje me derbin e kryeqytetit Tirana-Partizani, FS
UEFA publikon renditjen e klubeve, shikoni ku ndodhen ekipet shqiptare UEFA ka publikuar renditjen e klubeve për vitin 2018-2019. Ky klasifikim kryesohet bindshëm nga Reali Madridit. Kampionë
UEFA hap "thesin", rrit përfitimet e klubeve në Champions Champions League do të rifillojë ditën e sotme ku do të luhet 8 përballje fantastike përkatësiht 2 ndeshje për secilin g
Mes Kuvendit dhe klubeve të natës, jeta e deputetes së Kosovës (FOTO LAJM) Teuta Rugova është deputetja më pak aktive në Kuvendin e Kosovës. Ndonëse ka 8 vite që është pjesë e Kuvendit, por numë
Ceferin: Futbolli europian është më i shëndetshëm Presidenti i UEFA-s, Alexander Ceferin e quan një sukses “Fair Play” financiar për klubet. Shifrat e reja të 718 klubeve
Takim presidentësh, Barcelona dhe PSG mund të bëjnë shkëmbimin e madh Barcelona prej kohësh në gjurmët e Adrien Rabiot por edne nuk ka arritur në diçka konkrete për të marrë shërbimet e tij
Shifra të "çmendura", këto janë shpenzimet e klubeve në merkato Premier League njihet për shpenzimet e mëdha kur bëhet fjala për merkato dhe gjithmonë janë të parët ata që hidhen në kë
"Tërmet" në Seria A, dy klube rrezikojnë përjashtimin Së fundmi në mediat italiane po qarkullon një lajm që ka tronditur Seria A. Bëhet fjalë për dy klube, Chievo Verona
Fitimet që u sjellin klubeve lojtarëve që luajnë në Botëror Klubet e futbollit fitojnë para nga një tarifë që u ka vendosur FIFA për lojtarët të cilët marrin pjesë në Kupën e Botës
Zyrtare: UEFA publikon listën e klubeve shqiptare në Kupat Evropiane (FOTO LAJM) Nuk ka më dilema, UEFA ka zyrtarizuar pak minuta më parë se Kukësi do të marrë pjesë në Champions League, ndërsa Luftëta
Publikohet renditja e klubeve europiane, nuk kryeson Real Madrid Sipas "The ultimade club football ranking" është bërë një renditje për të gjitha skuadrat europiane, ku vihet re se Real
Formati i ri për Botërorin e Klubeve Që nga zgjedhja e tij në krye të FIFA-s, Gianni Infantino ka nisur të ndryshojë jo pak lojën më popullore të planetit, d
Ceferin përplaset me Infantinon për Botërorin e klubeve Presidenti i UEFA-s, Alexander Ceferin, është i revoltuar nga tentativa e FIFA-s për të sjellë reformë në Botërorin e Kl
Kjo është oferta më e çuditshme që keni parë midis klubeve, 1500 litra birrë për një nder Gjermania është "nona" e birrës. Madje birra tashmë po pushton dhe futbollin teksa tifozët e Hamburgut kanë gjetur një m
Neymar dhe Reali presin vetëm merkaton e verës për të vazhduar bashkë Neymar duket nga dita në ditë edhe më pranë Realit. Madje sipas raporteve të mediumit Liberation, Neymar Snr fluturoi ng
UEFA publikon renditjen e klubeve më të mira në 5 vitet e fundit, humb Barcelona (FOTO LAJM) UEFA ditën e sotme ka publikuar renditjen e re të klubeve në 5 vitet e fundit nga sezoni 2013-2014 deri në atë aktualin
Andre Gomes përfundon në radarin e klubeve londineze Andre Gomes ka vendosur të largohet nga Barcelona në fund të këtij edicioni. E ardhmja e tij duket se do të jetë në k
Abuzoi me licensimet e klubeve, UEFA dënon FSHF-në Licensimi i klubeve shqiptare në Kupat e Europës ka nxjerrë së fundmi një problematikë të madhe sa u përket bilanceve fi
Federata Angleze i kërkon falje Unitedit dhe Tottenhamit për këtë postim tallës (FOTO LAJM) Federata e Futbollit Anglez (FA), ka kërkuar falje për një postim në llogarinë zyrtare të FA Cup, në të cilin sulmuesi i
Jorginho zgjedhje të ardhmen midis dy klubeve të Manchesterit Sipas mediumit anglez The Sun, Jorginho do të preferonte të bashkohej me Cityn përpara rivalëve të tyre lokalë, Unitedit