999 rezultate për

klubeve

FIFA vendos të shtyej Botërorin e ri të Klubeve FIFA ka vendosur të shtyjë me një vit edicionin e parë të Botërorit të Klubeve me format të ri më të zgjeruar. Burim
Koronavirusi, UEFA me rregulla të reja për Fair Playn Financiar UEFA ka vendosur që, për shkak të krizës së shkaktuar nga pandemia e COVID-19, të zbutë qëndrimin e saj në lidhje me kri
UEFA takim me Shoqatën e Klubeve Europiane, si do veprohet me Championsin? Koronavirusi ka shkaktuar kaos total në botën e futbollit. Pasi u diskutua sesi do të mbyllen kampionatet, "Corriere
Përfundon takimi mes klubeve të Serisë A, ky është vendimi Klubet e Serisë A kanë mbajtur një video-konferencë këtë të premte ku kanë diskutuar idenë e presidentit të Lacios, Klau
"Ndeshjet e Champions të luhen në fundjavë', ky është një nga opsionet e UEFA-s Mediumet italiane raportojnë se shtëpia e futbollit evropian, UEFA, është duke e shqyrtuar mundësinë që ndeshjet e mbetu
UEFA mban sot mbledhjen emergjente, çfarë do të ndodhë me futbollin? UEFA po zhvillon sot takime urgjente me përfaqësuesit e klubeve evropiane dhe ligave dhe federatave kombëtare me qëllim
Strakosha në radarë e dy klubeve angleze Garë dyshe për Thomas Strakoshën. Portieri i kombëtares shqiptare i cili ka treguar një nivel shumë të lartë me Lazion g
Qeveria britanike trondit Liverpoolin: Mund të anulohet i gjithë sezoni i Premier League Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar ka frikë se mund të duhet të anulojë tërë sezonin e Premierligës, nëse ndonjë lojtar in
Interi nuk heq dorë nga ylli i Udineses Rodrigo De Paul është një nga futbollistët më të mirë të Udineses, duke tërhequr vëmendjen e shumë klubeve, sidomos në
"Luftë" treshe e klubeve të Premier League për yllin e Dortmund Jadon Sancho është një nga talentet me premtues në Europë, ndaj edhe vëmendja e ekipeve gjigande është te ai. Tre klubet
Merkatoja e janarit ndryshon vlerën e klubeve në Serie A (FOTO LAJM) Me mbylljen e markatos së janarit "Transfermark" nuk ka humbur kohë për të rivlerësuar organikat e skuadrave italiane.
Braçe thumbon klubet: Të papërgjegjshëm me financat, duhet ndryshuar ekonomia Zv/kryeministri Erion Braçe deklaroi se drejtuesit e klubeve të futbollit shqiptar janë fajtore për papërgjegjshmërinë n
Racizmi dhe dhuna në Spanjë, priten dënimet e klubeve të La Ligës (VIDEO) Liga e Futbollit në Spanjë po planifikon mbylljen e disa sektorëve të stadiumit të Espanjolit. Klubi katalanas pritet
E BUJSHME/ Kategoria Superiore drejt bojkotit Disa nga presidentët e klubeve të Kategorisë Superiore kanë gjetur akordin për të bojkotuar ndeshjet e radhës në kampion
Rivaliteti mes dy klubeve, aksidentohet për vdekje tifozi 33-vjeçar Një i vdekur dhe një i plagosur rëndë është bilanci i një aksidenti rrugor pranë stacionit hekurudhor "Vaglio di Basilic
Ylli i PSG-së pranë Arsenalit, pritet marrëveshja mes klubeve Layvin Kurzawa është shumë pranë transferimit te Arsenali. Mbrojtësi i Paris Saint Germain, i cili gjatë 20 javëve ka
Arrihet marrëveshja, Kumbulla vishet zikaltër në verë Gazzetta Dello Sport, e përditshmja më e madhe në Itali është e bindur. Marash Kumbulla verën e ardhshme do të mbajë ves
Iniesta i qëndron besnik skuadrës aktuale, refuzon tre oferta LA Galaxy, Inter de Miami dhe Montreal Sounders janë emrat e klubeve të cilat ish futbollisti i Barcelonës i refuzoi për
Momenti kur Liverpool për herë të parë në histori ngre lart trofeun (VIDEO) Liverpooli i Jurgen Klopp fiton një tjetër trofe. Pas Champions League dhe Superkupës së Europës, The Reds bëjnë të t
Botërori i Klubeve/ Liverpool triumfon në sekondat e fundit, pret në finale Flamengon (VIDEO) Liverpooli ka vuajtur jo pak për të triumfuar ndaj meksikanëve të Monterrey. Të Kuqtë fituan 1-2 në sekonadat e fundi