999 rezultate për

klubeve

Hapen stadiumet për tifozët e vaksinuar? Prej thuajse një viti stadiumet e futbollit në Itali vijojnë të jenë të mbyllura për publikun, ndërsa në një dalje për m
Diskriminim i thellë i klubeve shqiptare në Kumanovë Shkruan: Osama Muadini, këshilltar në komunën e Kumanovës nga Aleanca për Shqiptarët Komuna e Kumanovës diskriminon d
Goditja për titullin vjen nga Franca, Simeone gjen pasuesin e Costas Atletico Madrid është në kërkim të zëvendësuesit ideal të Diego Costa-s, aktualisht pa kontratë dhe në kërkim të një sku
SONDAZHI/ Trajnerët e klubeve italiane tregojnë ekipin favorit për titull Interi është favoriti për titull, sipas një studimi të bërë nga trajnerët e Serie A, me Milanin dhe Juventusin që marrin
Këta janë 10 presidentët e klubeve më të pasur në botë Shumë me të drejtë mund të mendojnë se presidentët e ekipeve si Barcelona, Real Madrid dhe Bayern Munich janë më të pasu
LISTA/ 10 presidentët e klubeve me të pasur në botë Futbolli është lojë që bën të pasur të gjithë lojtarët, trajnerët dhe presidentët në ditët e fundit, por disa prej tyre
10 pronarët më të pasur të klubeve, mungon Abramovich Për të pronësuar një klub sportiv duhet të kesh shumë pasuri. Jo vetëm që duhet të sigurosh një skuadër konkurruese dhe
Shkak pandemia, FIFA shtyn Botërorin e klubeve Botërori i Klubeve i cili ishte në program në dhjetor është shtyrë nga FIFA për shkak të pandemisë Covid-18. Qeveria e F
FSHF jep lajmin e rëndësishëm, rikthehet futbolli Lajm i madh për futbollin shqiptar.Bojkotit mesa duket po i vjen fundi dhe për këtë një sinjal e ka dhënë Federata Shqip
10 klubet që hapën "thesin" gjatë afatit kalimtar të verës Afati kalimtar i verës 2020 ka sjellur mjaft ndryshime interesante, me disa klube që e kishin të pamundur arritjen e obj
FIFA & UEFA reagojnë për bojkotin e kampionatit FIFA dhe UEFA kanë reaguar për bojkotin e kampionatit të Kategorisë Superiore. Përmes një letre të dërguar Sekretarit
"Titulli i dhjetë radhazi? Një mal për t’u ngjitur", Agnelli ngre alarmin: Po rrezikohet mbijetesa e klubeve Presidenti i Juventusit Andrea Agnelli iu drejtua klubeve të futbollit europian me një letër të hapur për planifikimin
Bojkoti i panegociueshëm deri në takimin me kryeministrin Rama, Liga merr vendimet Liga Profesioniste e Futbollit zhvilloi sot një mbledhje të jashtëzakonshme me anëtarët e saj, ku u diskutua për vijimin
Kërkesat ndaj qeverisë, Liga e Futbollit pritet të përshkallëzojë protestat Liga Profesioniste e Futbollit pritet të përshkallëzojë protestat nëse qeveria nuk miraton kërkesat e bëra prej më shumë
"Nuk mund të sillemi si Chelsea në merkato", Lampard qesh me komentet e Klopp Frank Lampard i është kundërpërgjigjur komenteve të Jurgen Klopp që tha se "nuk mund të sillemi si Chelsea", pasi thekso
"Bojkoti i Kategorisë Superiore me karakter politik", Prodani: E ekzagjeruar, po futemi në kohë zgjedhjesh Ish-sekretari i FSHF-së, Eduart Prodani, e ka cilësuar si shumë të rëndë bojkotin e klubeve të Kategorisë Superiore.
Qeveria nuk plotësoi kushtet, Superiorja bojkoton kampionatin (FOTO LAJM) Fundjava nuk do të ketë kampionat. 10 klubet e Superiores, të mbledhura në fillim të muajit gusht, ishin të qarta dhe do
Interi arrin marrëveshjen me Tonalin Sandro Tonali do të jetë përforcimi i dytë i Interit në merkaton e kësaj vere. Pas Achraf Hakimit, talenti i Brescias sh
Milani i shet mbrojtësin Torinos Giampaolo i bën një nder tjetër Milanit, pasi vecç gjetjes së ekipit i merr edhe një nga lojtarët që zor se do të gjente
UEFA mbush arkat e klubeve shqiptare, ja shuma që do marrin Tirana dhe Laçi Tirana dhe Laçi do jenë dy skuadrat shqiptare që ndeshjet eliminatore në kupat e Evropës do i luajnë në transfertë, pasi