999 rezultate për

klub

Disfata turpëruese, Perez shkarkon Zidane dhe ul në stol një tjetër legjendë Dy humbjet e fundit, në kampionat ndaj Cadiz dhe në Champions ndaj Shakhtarit, kanë trazuar ujërat te Reali i Madridit.
I skadon kontrata, Milan me ide të qarta për yllin e Marseille Raportime nga Spanja dhe Franca shkruajnë për një marrëveshje mes AC Milan dhe Florian Thauvin. Kontrata e Thauvin sk
Lojtari më i paguar i klubit, Arsenali "poshtëron" sërish Ozil Futbollisti gjerman Mesut Ozil mbërriti në Arsenal nga Real Madrid shtatë vjet më parë si një përforcim i madh. Ozil
U përfol për eskortë, Arta Nitaj zgjedh mes Dubait dhe Jugut të Shqipërisë (FOTO LAJM) Një klub në Dubai, i quajtur "Billionaire Mansion", në dhjetor të vitit të kaluar përmes faqes "Thelist" në Instagram, k
Serie A e "pushtuar" nga Covid-19, lista e plotë e të prekurve aktivë në të gjitha klubet Seria A është një nga kampionatet më të prekura nga COVID-19. Shumica e skuadrave kanë patur të infektuar, edhe pse s
Pas "2-8", Barcelona rikthehet në Champions ndaj Ferencvaros: Formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Melodia e Champions League rikthehet, por vazhdon të ngjallë trishtim te Barcelona. Turpi i 14 gushtit në Lisbonë , k
Fiorentina në krizë rezultatesh, klubi "vjollc" nis negociatat me Sarrin Fiorentina vendosi të konfirmojë Giuseppe Iachinin në pankinë verën e kaluar, por rezultatet e këtij fillim-sezoni nuk j
Presion nga klubet e mëdha, UEFA do të shtojë katër skuadra në Ligën e Kampioneve UEFA duket se është gati të bëjë çfarëdo që i kërkojnë klubet e mëdha, aq sa po mendon edhe ndryshimin drastik të Ligës
Kolarov nuk bind në qendër, Interi piketon yllin e Fiorentinës Interi po pëson shumë gola këtë sezon dhe pritet të ndërhyjë në merkaton e dimrit. Derbi me Milanin tregoi edhe një herë
Calhanoglu drejt largimit nga Milani Hakan Calhanoglu mund të largohet nga Milani. Mesfushori turk është në vitin e fundit të kontratës me klubin italian
Ronaldo me Covid-19, klubi njohur rus bën komentin epik Pak ditë më parë, Cristiano Ronaldo rezultoi pozitiv me koronavirus. 35 vjeçari ndodhej në grumbullim me kombëtaren
Vedat Muriqi prezantohet si lojtar i Lazios: Jam në klubin më të mirë në kryeqytet edat Muriqi është prezantuar në konferencë për shtyp për herë të parë si lojtar i Lazios. Sulmuesi nga Kosova finaliz
Pas vendimit nga gjykata, reagon klubi i Napolit (FOTO LAJM) Gjykata vendosi fitore 3-0 në tavolinë për bardhezinjtë dhe -1 pikë për napolitanët. Pas këtij vendimi të gjykatës sp
Rihapet çështja "Calciopoli": Juventusi vazhdon betejën ligjore, kërkon të rimarrë dy titujt Juventusi nuk e ka mbyllur ende kapitullin e dhimbshëm “Calciopoli”, pasi ende sot pas 14 vitesh, vijon betejat gjyqësor
Humbi në tavolinë me Juventusin dhe i hoqën 1 pikë, Napoli bën hapin e radhës Klubi i Napolit nuk është pajtuar me vendimin e Gjykatës Sportive Italiane për humbjen në tavolinë 3-0 me Juventusin dhe
Nuk e ka rinovuar ende kontratën me Realin, klubi italian ndez "sirenat" për Ramos Lajmi që vjen nga Spanja është jo pak i bujshëm, edhe pse kur bëhet fjalë për merkaton në fazë tratativazh apo aq më pak
Kriza ekonomike te Barcelona ndryshon strategjinë e klubit, tenton lojtar me parametra zero Duke marrë në konsideratë kontekstin aktual ekonomik dhe uljen e ndjeshme të të ardhurave, për shkak të pandemisë, sekre
Ylli i Fiorentinës nuk pranon rinovimin, "vjollcët" të detyruar ta shesin Nikola Milenkovic duket se nuk ka ndërmend të rinovojë kontratën me Fiorentinën, me aktualen qw i skadon në vitin 2022.
Kosovare Asllani shkruan hsitorinë, golashënuesja e parë e "madrilenëve" Emri i Kosovare Asllanit është gdhendur në historinë e klubit të femrave të Real Madrid. Asllani është bërë golashënu
Ende pa klub, gjigandët francez tentojnë Mandzukic Mario Mandzukic është ende pa një klub. Më 5 korrik, ish lojtari i ekipit kombëtar të Kroacisë, ka përfunduar kontrat