999 rezultate për

klub

Pas James, te Reali edhe 4 futbollistë të tjerë kërkojnë klube të tjera Real Madrid është duke punuar në largime të futbollistëve gjatë këtij afati kalimtar të verës. James Rodriguez e zyrt
ZYRTARE/ Interi transferon Aleksandër Kolarov Skuadra e Inter pak minuta më parë ka zyrtarizuar transferimin e mbrojtësit serb, Aleksander Kolarov. Ai është transf
Manaj te klubi i Serie A, zbulohet skuadra Marash Kumbulla shkëlqeu këtë sezon te Verona dhe mund të jetë radha e Rei Manajt që të kërkojë të njëjtën gjë. Së fu
Çekiçi pranë kalimit në Kroaci, do të bashkohet me Eros Grezdën Sipas asaj që raportojnë mediat Sllovene klubi i Osjek është e interesuar për fantazistin e Olympia ljubljana, Endri Çek
Chelsea zyrtarizon Havertz, ja detajet e kontratës Chelsea ka transferuar Kai Havertz nga Leverkusen. Gjermani i talentuar ka firmosur për pesë vjet me klubin nga Londr
Nuk firmosi me skuadrën turke, një tjetër klub interesohet për Ngoo Ngo nuk ishte pjesë e skuadrës që u grumbulla për ndeshjet e eleminatoreve të Champions League, çka tregoi se sulmuesi n
Pronarët e Man City blejnë klubin e 10 (FOTO LAJM) Sheikët arabë, “City Football Group”, të cilët kanë në pronësinë e tyre klubin e njohur anglez, Mançester Siti, duket se
Klubi i njohur "pushtohet" nga koronavirusi, 18 lojtarë të infektuar Boca Juniors ka marrë një tronditje të madhe pasi 18 futbollistë janë konfirmuar pozitiv me koronavirus. Lajmi është
Bale shfaq ankesa, Reali po ia vështirëson punët Gareth Bale ka sulmuar Real Madridin, duke thënë se klubi i tij aktual i "bën gjërat shumë të vështira", ndërsa vazhdon
Kolarov te Interi, klubet arrijnë marrëveshjen Sky Sport Italia konfirmon se Inter dhe Roma kanë arritur marrëveshje për Aleksandar Kolarov, në vlerë prej një milion e
Barcelona ndryshon strategji, i tregon derën lojtarëve më të paguar Bilanci financiar i Barcelonës nuk është aspak i mirë, pasi vitet e fundit klubi ka kryer transferime vërtetë të kushtue
Pas vetëm 11 ndeshjesh Forlan shkarkohet nga posti i trainerit Skuadra uruguaiane Penarol ka shkarkuar trajnerin Diego Forlan. Aventura e ish-futbollistit në krye të stolit zgjati
Futbollistët e Napolit futen në kazanët e plehrave, klubi zbulon arsyen Futbolli vazhdon të sjellë skena që nganjëherë të bëjnë të hamendesh. Një e tillë ka ndodhur në skadrën e madhe itali
Muriqi flet hapur: Dua Lazion Vedat Muriqi dëshiron Lazion, ai ia bëri të qartë Fenerbahce. Muriqi po bën presion për transferim dhe nuk ka ndërmend t
Vidal shumë pranë largimit nga Barcelona, drejt Serie A Mesfushori i Barcelonës, Arturo Vidal, nuk do të qëndrojë me klubin katalanas për sezonin e ardhshëm. Klubi nuk e ka në
EUROPA LEAGUE/ Shorti rezervon kundërshtarë të frikshëm për Teutën dhe Kukësin (FOTO LAJM) Turi i dytë i Europa League, sikurse edhe pritej, rezervonte skuadra të forta për klubet shqiptarë që garojnë në Superio
Juventusi e kërkon me ngulm, Lyoni fikson çmimin për mesfushorin 50 milionë Euro është shuma që presidenti i Lyonit, Jean-Michel Aulas kërkon për kartonin e talentit Housem Aouar. Në kë
Nuk ka supriza, Neymar te PSG edhe për një vit Sulmuesi i Paris Saint-Germain Neymar i ka dhënë fund shpresave tashmë të pakta të Barcelonës për ta transferuar këtë ve
Një tjetër klub i madh i Serie A interesohet për Muriqin, Lazio në presion Lazio nuk është e vetme në garën për Vedat Muriqin. Për sulmuesin e Kombëtares së Kosovës, interesim është duke shpre
ZYRTARE/ Tirana transferon portierin e Prishtinës Visar Bekaj pritet që ta vesh fanellën e kampionit të Shqipërisë vitin e ardhshëm. Kosovari ka nënshkruar kontratë me