999 rezultate për

klub

U zhduk tre vite por u bë milioner, Shkëlzen Gashi: SHBA ishte eksperiencë e rëndësishme jete Shkëlzen Gashi dikur ishte një nga emrat më të njohur të futbollit në Zvicër. Golashënues për dy vite radhazi në eli
Mbappe kërkon largimin nga PSG Kylian Mbappe ka njoftuar Paris Saint-Germain, mbi planet e tij për t’u larguar në vitin e ardhshëm. Mbappe dhe vet k
Ndryshon Kupa, si FSHF favorizon klubet e Superiores Revolucion me formulën e Kupës së Shqipërisë për sezonin 2020-2021. FSHF-ja konfirmoi zyrtarisht ndryshimet vetëm dje, p
Klubi i njohur merr Pochettinon? Kampionët e Rusisë Zenit Shën Petërburgu kanë kontaktuar trajnerin e njohur argjentinas Mauricio Poketino për të marrë d
Zbulohet mesazhi i fundit nga Bartomeu në grupin e Barcelonës në WhatsApp Jose Maria Bartomeu i mbuluar nga presioni i madh brenda klubit u detyrua të largohej nga posti i Presidentit të Barcelo
Këta janë emrat kandidatëve për President të Barcelonës Pas gjashtë vitesh në krye të Barcelonës, Josep Maria Bartomeu dha dorëheqje duke e lënë zbrazët vendin e të parit të kl
Lazio dyshon te testet e UEFA-s, do t'i testojë edhe vetë lojtarët Mjeku i Lazio, Dabio Rodia ka konfirmuar se klubi ka "disa dyshime" pasi që testet e UEFA-së treguan 19 raste me Covid-1
Milani rikthen një tjetër legjendë në klub, emërohet në këtë post Një kthim i mirëpritur i një legjende në një moment tepër pozitiv: pas Paolo Maldinit, Milani rihap dyert për një tjetër
Shifra alarmante te klubi Italian, 29 raste me Covid-19 Rëndohet situata te Reggiana në Itali. Skuadra ku aktivizohet edhe Arlind Ajeti po kalon një periudhë të errët. Kaos
FSHF jep lajmin e rëndësishëm, rikthehet futbolli Lajm i madh për futbollin shqiptar.Bojkotit mesa duket po i vjen fundi dhe për këtë një sinjal e ka dhënë Federata Shqip
Vendosi të jap dorëheqjen nga posti i presidentit të Barcelonës, ja fjalët e Bartomeut Në mbledhjen e fundit si president i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu tregoi vendimet e fundit që klubi ka marrë përpara
Barcelona jep Griezmann për Depay? Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, e dëshiron me çdo kusht sulmuesin e Lyonit, Memphis Depay. Klubi francez thuhet
Kroos zbulon klubin ku dëshiron të pensionohet nga futbolli Mesfushori i Real Madridit, Toni Kros, shprehu hapur dëshirën për të mbyllur karrierën në klubin spanjoll. Në konfere
Hysaj në Spanjë? E kërkon klubi i madh E ardhmja e Hysajt vijon të mbetet e pavendosur. Menaxheri i lojtarit ka "kërcënuar" klubin e Napolin me deklaratën
"Më thanë nuk është për Barcelonën", skauti i njohur tregon si katalanasit refuzuan Halandin Ariedo Braida ka folur për mikrofonin e “Radio Marca”, ku në një intervistë të gjatë ka rrëfyer marrëdhënien e tij me kl
Edhe 2 të tjerë, shkon në 15 numri i të infektuarve me Covid-19 te AZ Alkmar Azeta Alkmaar vazhdon të jetë klubi i prekur në Europë nga COVID-19. Pas 13 rasteve pozitive me koronavirus para ndeshje
Trofeu më special i Championsit, finalja më e mirë, rrëfehet Luka Modric Luka Modric do t’i përfundojë kontrata me Real Madridin në fund të sezonit, por ai e ka një gjë të qartë: rinovimi apo l
Koronavirusi "pushton" një tjetër ekip italian, plot 27 raste pozitiv Reggina dhe e gjithë Serie-B ka marrë një lajm tronditës ditën e sotme. Pas testimeve të kryera për Covid-19 te Reggi
Kapiteni i Milanit pranë një marrëveshje të re me klubin ‘Calciomercato’ raporton se Milan dhe Romagnoli janë gati që nënshkruajnë marrëveshjen për vazhdimin e kontratës. ‘Ro
Ministria e Financave "ngrin" klubet: Ligji për Sponsorizimet nuk ndryshon, njerëzit që sjell Duka mendojnë ndryshe nga ai Armand Duka dha sinjale pozitive nga takimi me kreun e qeverisë, Rama, mirëpo pasditen e sotme ishte edhe një herë minis