999 rezultate për

klsh

A po tregohet KLSH më bujare se ç’duhet me PD-në? Vetëm 24 orë pasi nisi zyrtarisht fushata elektorale e 21 qershorit nisën dhe denoncimet e bujshme të Kontrollit të Lart
Nishani kthen mbrapsht ligjin për KLSH- në Presidenti Bujar Nishani ka kthyer në Kuvend ligjin e ri për Kontrollin e Lartë të Shtetit. Në dekretin e Presidentit të
KLSH padit tetë doganierë të Kakavijës Kontrolli i Lartë i Shtetit ka përfunduar auditimin në degën e Doganës në Kakavijë, për periudhën e veprimtarisë 2012-20
KLSH kallëzon ish-kreun e ALUIZNI-t Ish-drejtori dhe 2 ish-përgjegjësa të sektorit të drejtorisë së ALUIZNI-t Tirana 1, janë paditur penalisht nga Kontrolli
KLSH zbardh shkeljet e kryera nga Fullani për blerjen e ish-hotel Dajtit "Telashet" për ish-guvernatorin Ardian Fullani, duket se nuk kanë të sosur. Në kohën kur prokuroria po e heton për "shpë
Ja si e mbron truproja Fullanin nga gazetarët (VIDEO-FOTO) Guvernatori Ardian Fullani zhvilloi sot një takim me dyer të mbyllura me kreun e Kontrollit të Lartë të Shtetit, Bujar L
Tjetërsuan 50 mijë metra katrorë tokë shtetërore, KLSH kallëzon 7 ish zyrtarë të ZVRPP në Kavajë Kontrolli i Lartë i Shtetit, ka depozituar në Prokurori kallëzimin penal për shtatë ish-zyrtarë të Zyrës Vendore të Regj
Shpërdorimi i detyrës, KLSH kallzon 2 ish-zyrtarë doganorë të Porto-Romanos Kontrolli i Lartë i Shtetit kallzon penalisht dy ish-Përgjegjës të Sektorit doganor në Porto-Romano pasi akuzohen për sh
Elektricisti 58-vjeçar humb jetën nga korrenti Një elektricist humbi jetën këtë të hënë pasi ra në kontakt me rrymën elektrike. Mësohet se 58-vjeçari Jake Lamçe po kr
KLSH kallëzim penal drejtorit të Albpetrol Kontrolli i Lartë i Shtetit kallëzon në Prokurori drejtorin e përgjithshëm të Albpetrol-it, Endri Puka. Shkak për këtë ë
Raporti i KLSH, institucionet i shkaktuan shtetit 12.6 mln lekë dëme Kryetari i Këshilli të Lartë të Drejtësisë Bujar Leskaj u shpreh sot në Komisionin Parlamentar të Ekonomisë dhe Financav
KLSH kallëzon ish-drejtorin Kontrolli i Lartë i Shtetit kallëzon në prokurori ish-drejtorin e përgjithshëm të Autoritetit Portual Durrës, 4 ish-drej
Shkeljet, KLSH kallëzon ish-drejtorin e 4 ish-zyrtarë Autoritetit Portual Durrës Ish-drejtori i përgjithshëm i Autoritetit Portual Durrës, 4 ish-drejtorë të drejtorive përkatëse në këtë autoritet, si d
KLSH- ISHSH, marrëveshje bashkëpunimi Kontrollit i Lartë i Shtetit dhe Instituti Shqiptar i Shkencave angazhohen përmes një marrëveshje bashkëpunimi për shkëm
Leskaj viziton Institucionin Suprem të Kontrollit të Polonisë Kryetari i Kontrollit të Lartë të Shtetit, Bujar Leskaj, zhvilloi një vizitë zyrtare në Poloni me ftesë të Presidentit t
Komisioni i Ligjeve miraton pr/ligjin për KLSH-në Shqyrtimi i projektligjit për Kontrollin e Lartë të Shtetit është shoqëruar këtë të hënë me debate mes deputeteve të op
KLSH çon në Prokurori 6 zyrtarë të komunave Udenisht e Remas Kontrolli i Lartë i Shtetit, kallëzon në prokurori t Tre ish-drejtues të komunës Udenisht në Pogradec dhe tre zyrtarë
KLSH kallëzon në Prokurori 7 ish- zyrtarë të ALUIZNI-t Dy ish-drejtorë dhe pesë ish-përgjegjës sektori të agjencisë së ALUIZNI-t Durrës janë kallëzuar penalisht në Prokurori n
Mazhoranca rrëzon kërkesën e KLSH-në për tatimet dhe doganat Komisioni i Ekonomisë rrëzoi këtë të martë kërkesën e Kontrollit të Lartë të Shtetit për të detyruar Drejtorinë e Tatime
KLSH: Të hetojmë koncensionet Kryetari i Kontrollit të Lartë të Shtetit Bujar Leskaj kërkon nga Parlamenti t'i japë fuqi ligjore për të audituar zbati