999 rezultate për

klsh

KLSH padit kreun e ARRSH Kontrolli i Lartë i Shtetit, ka dorëzuar në Prokurori kallëzim penal për kreun e ARRSH-së, Dashamir Xhika. KLSH numë
Llalla: Jemi gati të vëmë para drejtësisë çdo zyrtar që abuzon me detyrën Në analizën vjetore të KLSH-së, Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, tha se arrestimi i ish ministrit Spiro Ksera
Manjani thumbon Ramën: Burgu s’është më zgjidhje! Ylli Manjani ka përcjellë indirekt një mesazh të qartë kundrejt kryeministrit Rama, duke theksuar faktin se burgu nuk ës
KLSH zbulon 11.7 mld lekë dëm të shkaktuar nga evazioni me marrëveshjet hidrokarbure Kontrolli i Lartë i Shtetit ka konstatuar në raportin e auditit për periudhën janar—shtator të këtij viti, një dëm ekono
Padia ndaj Gjiknurit, KLSH letër Metës Kontrolli i Lartë i Shtetit u ka dërguar një letër zyrtare kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta dhe krerëve të grupeve parla
Bushati: Raporti i KLSH-së i udhëhequr nga PD-ja Deputeti socialist Ervin Bushati, përmes një deklarate për mediat thotë se raporti i fundit i KLSH që akuzon ministrat e
Avokatja e Shtetit reagon pas kallëzimit të KLSH: Një akt i “porositur” Avokatja e Përgjithshme e Shtetit, Alma Hicka, përmes një njoftimi për mediat ka reaguar sot lidhur me kallëzimin penal
Debat në Kuvend, PS rrëzon kërkesën e PD për CEZ-in Në seancën e sotme, Kuvendi është përfshirë në debat për aferën e CEZ me opozitën që ka përsëritur akuzat ndaj qeverisë.
Gjiknuri për padinë e KLSH: Akuza të orkestruara nga opozita Pas lajmit se Këshilli i Lartë i Shtetit kishte paditur penalisht në Prokurori ministrin e Energjisë dhe Energjitikës Da
KLSH kallëzon Gjiknurin Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar penalisht ministrin e Energjitikës, Damian Gjiknurin dhe avokatin e përgjithshë
PARAJSA E OFIQARËVE/ Rrit kot! Mos shko as në mbledhje dhe paguhesh 162 mijë lekë Këshillat Mbikëqyrës të kompanive me kapital shtetëror po shihen si një mundësi e mirë pasurimi nga drejtues të lartë të
Miqtë e ministrave paguhen më shumë se Nishani e Rama Një raport i Kontrollit të Lartë të Shtetit, zbulon pagesat marramendëse të anëtarëve të bordeve dhe këshillave mbikëqyr
KLSH kallëzon ish kreun dhe ish juristin e Doganës për "shpërdorim detyre" KLSH ka kallëzuar penalisht ish kreun e Doganës së Tiranës, si edhe ish juristin e kësaj dege, për abuzim me detyrën pas
KLSH kallëzon në Prokurori Elvis Rroshin Pas një sërë parregullsish dhe shkeljesh në fushën e urbanistikës dhe prokurimeve me fondet publike, KLSH ka kallëzuar n
KLSH kallëzon menaxherin e projekteve të KESH Pas akuzave për "shpërdorim detyre", KLSH ka kallëzuar menaxherin e projekteve të KESH. Kontrolli i Lartë i Shtetit ka k
KLSH kallëzon kreun e Tatimeve të Beratit dhe dy ish-drejtorë Ditën e sotme, KLSH ka kallëzuar kreun e Tatimeve të Beratit dhe dy ish-drejtorë, për "shpërdorim detyre". Kontrolli i L
KLSH kallëzon në Prokurori tre zyrtarë të MAS Për shkak të shkeljeve të procedurave të prokurimit, duke i shkaktuar një dëm prej 771 mijë euro buxhetit të shtetit, KL
KLSH i kërkon Ramës shkarkimin e prefektes së Vlorës Kontrolli i Lartë i Shtetit (KLSH) pas auditit të kryer në lidhje me kontratën konçensionare të parkimit në Vlorë ka kër
KLSH kallëzon ish-kreun e Komunës Memaliaj Kontrolli i Lartë i Shtetit pas auditimit që ka realizuar në Bashkinë e Memaliajt ka konstatuar një sërë shkeljesh dhe k
KLSH kallëzon 12 zyrtarë në Ministrinë e Brendshme Për shkelje të barazisë në tendera, KLSH ka kallëzuar 12 zyrtarë të prokurimeve publike në Ministrinë e Brendshme. Kontr