999 rezultate për

klinik

Lajme të mira vijnë për situatën e fruthit në Kosovë Bazuar në statistikat dhe raportimet e Klinikës Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) vërehet rëni
Nuk ndalet përhapja e fruthit, edhe një mjek infektohet Për 16 vite me radhë, në Kosovë deri në muajin tetor të këtij viti nuk ishte shënuar asnjë rast vdekjeje nga fruthi. Vik
Skandaloze/ Shtohen rastet me fruth, reagimi i institucioneve le për të dëshiruar Numri i të prekurve nga epidemia e fruthit në Kosovë po shënon rritje. Janë hiç më pak se 36 raste me këtë sëmundje ngji
Edhe 4 raste të rënda me fruth në QKUK Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu,
Flet nëna e bebes që humbi jetën në QKUK Një foshnjë 15-muajshe ka vdekur në mëngjesin e sotëm, si pasojë e epidemisë së fruthit. Foshnja nga komuniteti RAE kish
Edhe një fëmjië i vdekur në Klinikën e Shkupit, konfirmohet rasti Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur në klinikën për fëmijë në Shkup, ku një fëmjië ka humbur jetën dje rreth orës 15.
“Djali 2 ditë në vdekje klinike, policia e rrahu barbarisht në Komisariat” Ditën e djeshme u zhvillua në Gjykatën e Krimeve të Rënda seanca gjyqësore e radhës për 11 të akuzuarit e dosjes “Lazara
Visar Ganiu parashikon ndërtimin e një klinike pediatrie në Gazi Babë (FOTO LAJM) Nga një godinë e braktisur, ish kopshti i fëmijëve në lagjen Gazi Babë do të transformohet në një klinikë moderne për ku
Ndërron jetë 30-vjeçarja shtatzënë në Tetovë, mbijeton foshnja Ka ndërruar jetë grua shtatzënë tridhjetë vjeçare gjatë lindjes në Spitalin Klinik të Tetovës, ndërsa foshnja ka mbijetu
MSH: Tre foshnjat e vdekura kanë qenë nga shtatzëni me rrezik të lartë Tre foshnja kanë ndërruar jetë ditën e sotme në Klinikën për gjinekologji dhe akusheri në Shkup. Për këtë rast, Minis
Katër foshnja të porsalindura ndërruan jetë në Klinikat e Shkupit Katër foshnja të porsalindura kanë ndërruar jetë në Klinikat e Shkupit. Foshnjat kanë lindur para kohe dhe janë vend
Kush do të japë llogari për vdekjet e dyshimta në QKUK Shoqata për të Drejtat e Pacientëve ka kërkuar nga autoritetet përgjegjëse shtetërore të Kosovës, që të pezullojë nga pu
QKUK jep detaje për vdekjet e dyshimta të pacientëve Zyra e drejtorit të Përgjithshëm të QKUK bën të ditur, se që nga dita e enjte klinikat kirurgjike në QKUK, janë raportua
Eksploziv klinikës dentare, flet babai i pronarit: Kush e vuri tritolin Pas ngjarjes së rëndë ku një sasi eksplozivi shpërtheu në shkallët e jashtme të një klinike dentare në Shijak ka reagu
Tritol në shkallët e një klinike dentare në Shijak, zbulohet pronari Administratori që po ndërton inceneratorin, impiantin e përpunimit të mbetjeve spitalore dhe shtazore në Shijak është dh
Shifra alarmante abortesh për vetëm 7 muaj në QKUK 72 abortime kanë ndodhur në Klinikën Gjinekologjike në QKUK vetëm në 7 muaj të këtij viti. Këto janë shifra të vetëm kë
Vendosen 25 tabela në gjuhën shqipe në Qendrën Klinike në Shkup (FOTO) Njëzet e pesë tabela në gjuhën maqedonase, shqipe dhe në anglisht janë vendosur para institucioneve shëndetësore publike
Të fiksuar pas kirurgjisë plastike, për çfarë shpenzojnë më shumë shqiptarët Klinikat e kirurgjisë plastike pothuajse kanë dyfishuar të ardhurat gjatë vitit 2016 në raport me 2015-n. Vitin e ka
"Brenda javës ka arritur në katër numri i foshnjave të vdekura, kërkojmë llogari nga ministria" VMRO – DPMNE ka akuzuar Ministrinë e Shëndetësisë dhe drejtoreshën e Klinikës Gjinekologjike në Shkup për bilancin e vde
Vdesin tre foshnja të porsalindura në Klinikën e Shkupit Tre foshnja të porsalindura kanë vdekur në Klinikën Universitare për Gjinekologji dhe Obstetrikë në Shkup. Sipas info