999 rezultate për

klinik

Policia zbarkon në një klinikë private, bëhej trafikim me organe njerëzore Pesë persona, punëtor të një klinike private në Kosovë, janë arrestuar nga ana e policisë me dyshimet se kanë kryer tran
Sekretet e klinikës së Barcelonës, ku po riaftësohet Ronaldo (FOTO LAJM) Më 19 maj 1921, Manuel Corachan, një kirurg i shquar dhe profesor universitar autoritar, themeloi klinikën private, që m
Pediatria në krizë, dy fëmijë flenë në një shtrat Sh.R. nga Prishtina është duke e shoqëruar djalin e saj nëntëmuajsh të shtrirë në Klinikën e Pediatrisë të QKUK-së. T
Fruthi merr një jetë në Shkup Një foshnjë gjashtë muajshe ka ndërruar jenë në Klinikën për Sëmundje Infektive në Shkup. Fëmija ka qenë në gjendje të r
Ministri tregon sa do të kushtojë Qendra Klinike Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot për portalin Fokus ka sqaruar se për ndërtimin e Qendrës Klinike është realiz
Mashtrim mizor, pas gjashtë vitesh mëson çfarë i bëri gruaja Kjo është historia e trishtueshme e një babai i cili pas disa vitesh zbuloi se djali i tij 6-vjeçar nuk ishte në fakt i
Disa kirurgë nuk i besojnë politikës, vazhdojnë grevën Ndonëse greva e profesionistëve shëndetësorë e cila ishte organizuar nga Federata Sindikale e Shëndetësisë, është ndërpr
Historia rrëqethëse e vajzës që vdiq për 20 minuta, si e përshkruan ajo (FOTO LAJM) Një skiatore britanike ka arritur të mbijetojë pasi u varros e gjallë poshtë një orteku dhe u deklarua klinikisht e vdek
Je shumë e shëndoshë, mos i hap fare këmbët! Gjinekologu përze vajzën nga klinika Një ngjarje e pazakontë i ka ndodhur një 27-vjeçareje nga Chieti i Italisë teksa ka shkuar tek gjinekologu për t'u vizit
Fëmijën e lindën me farëzim artificial, babai merr vesh të vërtetën tronditëse Kjo është historia e trishtueshme e një babai i cili pas disa vitesh zbuloi se djali i tij 6-vjeçar nuk ishte në fakt i
Nuk do ta besoni, çaji i rusit po dërgon shqiptarët e Kosovës në spital Numri më i madh i pacientëve që kërkojnë trajtim në Kirurgjinë Plastike në QKUK, janë ata me djegie të ndryshme. E djegi
Ngjarja e tmerrshme që hodhi dritë mbi skandalin në SHBA Një mami, e cila quhej Yu fen Wang dhe jetonte në Qweens, punonte në një klinikë private, e cila mundësonte shërbime për
Gjurmë gjaku, i vihet flaka klinikës dentare në Tiranë Një klinikë dentare në zonën e Laprakë është djegur gjatë natës. Nga raportimet e para mësohet se në vendngjarje janë
Je shumë e shëndoshë, mos i hap fare këmbët! Gjinekologu përze vajzën nga klinika Një ngjarje e pazakontë i ka ndodhur një 27-vjeçareje nga Chieti i Italisë teksa ka shkuar tek gjinekologu për t'u vizit
Lindën fëmijën me farëzim artificial, babai merr vesh të vërtetën tronditëse Kjo është historia e trishtueshme e një babai i cili pas disa vitesh zbuloi se djali i tij 6-vjeçar nuk ishte në fakt i
Pësoi vdekje klinike, aktori tregon çfarë pa në ato minuta Një aktor 60-vjeçar nga Peckham në Londër, Shiv Grewal, përjetoi vdekje klinike për 7 minuta si pasojë e një ataku kardi
Stabilizohet gjendja shëndetësore e foshnjes që u soll e rrahur në spital Gjendja shëndetësore e foshnjes 14-muajshe, e cila para dy ditëve nga nëna e saj u soll në Qendrën për Urgjencë me lëndi
Gjenden shkelje ligjore në QKUK, a ka ndërmend të bëjë ndonjë hetim prokuroria? Ligji i Punës parasheh që kontrata për një dëtyrë të caktuar nuk mund të jetë më e gjatë se 120 ditë brenda një viti.
Shkrimtari njohur tregon tmerrin: Përjetova vdekje klinike! Ditën e sotme, në një intervistë te “Rudina”, Albatros Rexhaj tregoi se problemet shëndetësore kishin qenë arsyeja përse
Mësohet emri i financuesit të spitalit në Shkup Banka e Këshillit të Evropës do ta financojë ndërtimin e Spitalit të ri të Qytetit e cila do të ketë disa klinika dhe do