999 rezultate për

klinik

Njoftim i rëndësishëm: Dentistët që hapin klinikat do t'u hiqet licensa për 6 muaj Ndëshkim i rëndë me heqjen e licencës për gjashtë muaj për gjithë ata që hapin klinikat dentare në kushtet e emergjencës
Shkon në 126 numri i të prekurve nga pandemia në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se është konfirmuar një rast i ri me koronavirus në Ko
Spitalin mobil në Shkup, ushtria vendos krevatet Anëtarët e Qendrës Mjekësore Ushtarake brenda afatit të parashikuar tashmë kanë instaluar edhe krevatet brenda Spitalit
COVID 19/ Spitali Klinik i Tetovës përgatitt 400 shtretër Kryetarja e Komunës së Tetovës Teuta Arifi, thotë se pas paraqitjes së rastit të parë dhe më pas rritjes së numrit të të
SHKUP/ Pas 9 dite punë, vendoset spitali mobil në afërsi të Klinikës Infektive (FOTO LAJM) Kreu i Qytetit të Shkupit Petre Shilegov ka shpërndarë fotografi nga Spitali Mobil në afërsi të Klinikës Infektive në Sh
Dy persona humbin jetën nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut Në Klinikën Infektive në Shkup Dy persona e kanë humbur betejën me virusin Korona. Bëhet fjalë për një 91 vjeçar dhe 31
Filipçe: Do ngrihet spital mobil me 130 krevate në afërsi të Klinikës Infektive Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe njoftoi se gjatë javës së ardhshme në afërsi të Klinikës Infektive në Shkup do të
Tetë në terapi intensive, flet drejtoresha e Infektivit në Kosovë Derisa në Kosovë deri në këto momente 63 persona kanë rezultuar pozitivë me pandeminë COVID19, gjendja e 28 pacientëve t
Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Qeverinë e Serbisë Koronavirusi ka prekur Sekretarin e ministrisë së Ambientit dhe Planifikimit Hapësinor në Serbi, Branisllav Blazhiq, shk
Miku i ngushtë rrëfen gjendjen e sportistit që pësoi vdekje klinike, Hajdari: Edhe një familjar imi me COVID-19 Ditën e djeshme sportisti i njohur 61 vjeçar, Skënder Kurti pësoi vdekje klinike dhe më pas u rikthye sërish në jetë.
Koronavirusi/ 15 persona rezultojnë negativ, 5 të tjerë në pritje në QKUK Pesë persona janë duke pritur rezultatet e tyre për të kuptuar nëse janë apo jo të prekur me COVID-19 në Klinikën Infekt
Pësoi vdekje klinike, si është gjendja e 61 vjeçarit Ditën e djeshme një 61-vjeçar nga Tirana u rikthye në jetë falë punës së mjekëve të Infektivit. Ai pësoi vdekje klini
Koronavirusi i shkakton vdekje klinike ish-trajnerit të kombëtares së boksit Koronavirusi ka tronditur sportin në Shqipëri. Ish-trajneri i Kombëtares së boksit, Skënder Kurti, është ne gjendje tepë
Pipero nxjerr shifrën e të shtruarve tek Infektivi: Kemi raste të rënda Mjeku i njohur Pëllumb Pipero ka dhënë paraditen e sotme detaje në lidhje me personat e shtruar në spitalin infektiv. Ai
U raportua si viktima e pestë, MSH: 61 vjeçari në vdekje klinike Mëngjesin e sotëm një 61 vjeçar u raportua si viktima e pestë nga koronavirusi, por Ministria ka bërë me dije se ka pesu
Në oborrin e Klinikës Infektive në Prizren vendosen tenda për të kontrolluar pacientë Në Spitalin Regjional të Prizrenit, pranë Klinikës Infektive, janë vendosur tenda ku pritet të kontrollohen pacientët të
"Kemi rreth 650 të infektuar", Pipero: Shumica nuk kanë shenja, burim infeksioni për të tjerët Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka folur rreth numrit të të prekurve nga koronavirusi në vendin tonë. Pipro theksoi
6 raste të dyshuara për koronavirus në Kosovë Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike dhe Universitare të Kosovës, sot janë paraqitur gjashtë raste të reja të dyshua
Infeksionisti tregon ilaçet që po përdoren nga mjekët për koronavirusin Mjeku infeksionit Pëllumb Pipero deklaroi në studion e A2 News se “medikamentet që i përdorim për gripin sezona, japin r
Konfirmohen dy rastet e para të koronavirus në Shqipëri Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar dy raste e para të importuara me COVID-19 në Shqipëri. Sipas ministrisë, gjend