999 rezultate për

klinik

''Vaksina mund të jetë gati në shtator'', shkencëtarët: Të kemi kujdes, do të ketë më shumë kufizime Duke marrë parasysh se tashmë provat klinike janë në zhvillim e sipër, shkencëtarët e Universitetit të Oksfordit thonë s
Të mbërthyer kokë e këmbë, dalin fotot brenda Klinikës Infektive të Kosovës Virusi COVID-19, deri tani në Kosovë ka prekur 799 persona, 249 nga personat e infektuar janë shëruar kurse 24 kanë ndër
Kush është shqiptarja që drejton laboratorin ku u zbulua ilaçi premtues ndaj COVID 19? Kontributi i komunitetit shqiptar në luftën globale kundër pandemisë COVID-19 është për t’u vlerësuar. Studimi me i fund
Dy viktima të tjera nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut, shtohet numri i të infektuarëve Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në Institutin për Shëndet Publik janë regjistruar 38 pacientë të shërua
Një rëndë, si paraqitet gjendja e pacientëve në Klinikën Infektive Në Klinikën Infektive në Kosovë janë të hospitalizuar me COVID-19 janë 55 raste, ndërsa prej tyre një pacient është në g
Shqipëria pjesë e Studimit klinik të Solidaritetit, merr përgëzime nga OBSH Shqipçria ka marrç pjesç nç Studimin Klinik tç Solidaritetit dhe pçr kçtç çshtç pçrgçzuar nga Organizata Botërore e Shën
Ndërron jetë nga koronavirusi 73 vjeçarja, shkon në 20 numri i viktimave në Kosovë dhe një grua me koronavirus ka vdekur në Kosovë, duke e çuar në 20 numrin e përgjithshëm të viktimave në vendin tonë.
Foshnja 4 muajshe fiton betejën me COVID 19, priten rezultatet e nënës Klinika Infektive në Shkup ka reaguar pas kritikave kritikat nga nëna e foshnjës katër muajshe që u infektua me koronavi
Një 28-vjeçare shtatzënë me koronavirus po trajtohet në Klinikën Infektive Një grua shtatzënë e prekur nga koronavirusi është hospitalizuar në Klinikën Infektive që tre ditë. Gruaja shtatzën
55 të infektuar shtrohen në QKUK, 12 pacientë në terapi intensive 55 persona të tjerë janë hospitalizuar në klinikën Infektive të QKUK-së. Mësohet se, 42 prej tyre janë në gjendje te sta
Javës tjetër nis testimi i vaksinave ndaj COVID 19 Shkencëtarët në Britaninë e Madhe janë duke punuar intensivisht për zbulimin e një vaksine kundër koronavirusit, dhe pre
Rezulton pozitive me koronavirus gruaja shtatzënë nga Gjakova Një grua shtatzënë nga Gjakova ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Siç mësohet, gruaja shtatzënë ishte duke u trajtuar
Klinika Infektive jep detaje rreth gjendjes së pacientëve me COVID-19 Drejtoresha e Klinikës Infektive, Lindita Ajazaj-Berisha, në një konferencë për media ka bërë të ditur se kohëve të fund
Një tjetër viktimë nga COVID 19 në Kosovë, shkon në 387 numri i të infektuarëve Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka bërë të ditur se në mjekimin intensiv të Klinikës Infektive, mbrëmë pas mesnatë
KOSOVË/ Ndërron jetë një përson nga Koronavirusi, shkon në 7 numri i të vdekurve Në orët e mbrëmjes në Klinikën Infektive ka ndërruar jetë 72 vjeçari nga Gjilani i prekur nga Koronavirusi. “Klinika
MAQEDONI/ Nga të sëmurët me koronavirus 27 pacientë në gjendje më të rëndë klinike Në Klinikën për sëmundje infektive gjatë 24 orëve të fundit janë pranuar pesë pacientë të rinj. Për momentin, numri i
Reisi në Tetovë: "Jemi me popullin", 3 mijë maska mbrojtëse për Spitalin Klinik të Tetovës Sot jemi këtu për të ndihmuar Spitalin Klinik të Tetovës jo vetëm me maska, por edhe me mjete të tjera. Duhet të jemi me
E rëndë, koronavirusi vret nënën e re 27 vjeçare në Kumanovë Nëna e re, vetëm 27 vjeçare nga Kumanova, e cila para disa ditëve lindi një fëmijë, ka ndërruar sot jetë. Informacion
Shënohet viktima e katërt nga koronavirusi në Kosovë Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, njofton se sot ka pranuar një informatë nga ana e Klinikës Emergjent
Pesë viktima të reja në Maqedoni 5 viktima të reja nga koronavirusi në Maqedoni. Dje në Klinikën e sëmundjeve infektive kanë vdekur dy pacientë- një grua