999 rezultate për

klimatike

Nishani: Të angazhuar për arritjen e objektivave të klimës Presidenti Bujar Nishani, me ftesë të Presidentit të Francës, François Hollande dhe të Ministrit të Jashtëm francez e nj
Shpërthen në dhunë protesta kundër gjendjes së jashtëzakonshme në Francë Qindra-mijëra njerëz kanë marshuar të dielën në gjithë botën kundër ndryshimeve klimatike, por një protestë në Paris ësh
Ndryshimet klimatike, Nishani niset drejt Parisit Presidenti i Republikës Bujar Nishani, i shoqëruar nga delegacioni zyrtar shqiptar është nisur drejt Francës, ku do të m
Rinovohet rrjeti i ujësjellësit në Studeniçan (FOTO LAJM) Komuna e Studeniçanit në bashkëpunim me "Milieu Kontakt"-Maqedoni dhe me Shoqatën Qytetare "Karshiaka" me sukses ka real
Ekspertët apelojnë kundër ngrohjes globale Ngrohja globale është sjellë sërish në fokus nga një grup ekspertësh, të cilët synojnë kufizimin deri në 2 gradë celsius
Low: Nuk marrë "gjysmakë" në Brazil Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low, vazhdon të mos japë garanci për Kupën e Botës "Brazil 2014". Sipas tij, Brazili ësht
Nis konferenca mbi ndryshimet klimatike Delegacionet nga mbarë bota kanë hapur bisedimet rreth ndryshimeve klimatike, në Varshavë të Polonisë. Konferenca e c
Ndryshimet klimatike, rishikohet strategjia kombëtare Ministria e Mjedisit ka nisur rishikimin e strategjisë kombëtare për të përballuar ndryshimet klimatike. Për kreu e kësa
Konferenca Rajonale, Ministri Ademi në Tiranë Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, Abdilaqim Ademi sot do të marrë pjesë në konferencën rajonale me
Ndryshimet klimatike, bota e kërcënuar nga mungesa e ushqimit Ndrshimet klimatike kanë sjellë shira të forta dhe thatësira në disa vende të botës duke shkaktuar probleme sa i përket
Bota "rrezikohet" nga ndryshimet klimatike Bota do të përballet me pasojat e ndryshimeve klimatike dhe me ngadalësim të ekonomisë globale gjatë 40 viteve të ardhsh
Ngrohja globale, 2012 vit i vështirë Pas një viti plot me fenomene klimatike ekstreme, funksionarët federalë dhe ambientalistët amerikanë po e përqendrojnë v
Ndryshimet klimaterike, Specialistet: Efekte edhe në Shqipëri Ndryshimet klimaterike që kanë ndodhur gjatë këtyre dekadave te fundit ne bote janë ndierë edhe në vendin tonë, sipas sp
TI: Korrupsion me fondet e ndryshimeve klimatike “Transparency International”, ka publikuar një raport që trajton nivelin e korrupsionit në veprimtarinë e luftës kundër
OKB, jep doreheqjen shefi per ndryshimet klimatike Shefi për ndryshimet klimatike i OKB-së, Yvo de Boer, dha dorëheqje, dy muaj pas samitit për ndryshi