999 rezultate për

klimatike

Disa fakte që nuk i dinit për arinjtë polarë (FOTO LAJM) Arinjtë polar ose arinjtë e bardhë janë ndër kafshët më të bukura në planetin tonë. Por pavarësisht kësaj, ato janë
Maqedonia do të ratifikojë Marrëveshjen e Parisit për ndryshimet klimatike Ministria e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor (MMJPH) informon se Qeveria e Maqedonisë, me propozim të tyre në
Apostolova: BE e përkushtuar për mbrojtjen e mjedisit në Kosovë Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë Nataliya Apostolova deklaroi sot se BE i kushton vëmendje të madhe sfidav
Bashkëpunim ndërkufitar Maqedoni-Bullgari për ndryshimet klimatike Organizata joqeveritare (OJQ) nga rajoni ndërkufitar Maqedoni-Bullgari kanë hartuar politika të përbashkëta integruese p
SHBA-të tërhiqen zyrtarisht nga Marrëveshja e Parisit për ndryshimet klimatike Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka njoftuar se SHBA-të janë tërhequr nga Marrëveshja e Parisit për ndryshimet klima
Trump do të tërhiqet nga marrëveshja për klimën? Sipas disa mediave amerikane, Presidenti Donald Trump do të tërhiqet nga Marrëveshja e Parisit për Ndryshimet Klimatike,
“Ora e Tokës”, e gjitha bota fik dritat për të kursyer energji (FOTO LAJM) Dritat në të gjithë botës janë fikur në orën 20:30 të shtunën mbrëma, për të shënuar për të dhjetin vit me radhë atë që
NASA: Këto fotografi dëshmojnë se ndryshimet klimatike janë reale (FOTO LAJM) Disa foto të publikuara së fundmi nga NASA dëshmojnë se planeti ynë më të vërtetë ka pësuar ndryshime drastike nga ndrys
Marrëveshja për ndryshimet klimatike hyn në fuqi më 4 nëntor Zyra e OKB-së për informim ka bërë me dije se është kaluar pragu i dytë i nevojshëm që marrëveshja e Parisit për ndryshi
Ja cili do të jetë shkaktari i gjysmë milion vdekjeve në vitin 2050 Ekspertët paralajmërojnë se në vitin 2050 të paktën një gjysmë milioni personash do të ndërrojnë jetë për shkak të ndiki
Ja rreziqet më të mëdha që i kanosen botës në vitin 2016 Bota më 2016 pritet të njohë një sërë rreziqesh. Një nga evidentet dhe që thuajse të gjithë e dinë është rreziku që
Shqipëria përshëndet marrëveshjen për klimën në Paris Shqipëria ka përshëndetur marrëveshjen e arritur të shtunën në samiti të gjatë mbi ndryshimet klimatike të quajtur edhe
Nishani: Të angazhuar për arritjen e objektivave të klimës Presidenti Bujar Nishani, me ftesë të Presidentit të Francës, François Hollande dhe të Ministrit të Jashtëm francez e nj
Shpërthen në dhunë protesta kundër gjendjes së jashtëzakonshme në Francë Qindra-mijëra njerëz kanë marshuar të dielën në gjithë botën kundër ndryshimeve klimatike, por një protestë në Paris ësh
Ndryshimet klimatike, Nishani niset drejt Parisit Presidenti i Republikës Bujar Nishani, i shoqëruar nga delegacioni zyrtar shqiptar është nisur drejt Francës, ku do të m
Rinovohet rrjeti i ujësjellësit në Studeniçan (FOTO LAJM) Komuna e Studeniçanit në bashkëpunim me "Milieu Kontakt"-Maqedoni dhe me Shoqatën Qytetare "Karshiaka" me sukses ka real
Ekspertët apelojnë kundër ngrohjes globale Ngrohja globale është sjellë sërish në fokus nga një grup ekspertësh, të cilët synojnë kufizimin deri në 2 gradë celsius
Low: Nuk marrë "gjysmakë" në Brazil Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low, vazhdon të mos japë garanci për Kupën e Botës "Brazil 2014". Sipas tij, Brazili ësht
Nis konferenca mbi ndryshimet klimatike Delegacionet nga mbarë bota kanë hapur bisedimet rreth ndryshimeve klimatike, në Varshavë të Polonisë. Konferenca e c
Ndryshimet klimatike, rishikohet strategjia kombëtare Ministria e Mjedisit ka nisur rishikimin e strategjisë kombëtare për të përballuar ndryshimet klimatike. Për kreu e kësa