999 rezultate për

kfor-it

Të hiqen të gjitha barrikadat Drejtuesit e Komunës së Mitrovicës kanë përshëndetur sot largimin e barrikadës në afërsi të Rudarës nga KFOR-i dhe kanë
Ngjarjet në veri, Dacic: Serbia duhet të përgjigjet ashpër Lideri i Partisë Socialiste të Serbisë, Ivica Dacic ka deklaruar se Serbia duhet të përgjigjet ashpër, ndaj atyre që ai
Reagojnë partitë shqiptare: Veriu i Kosovës, "minë" për Ballkanin Pas incidenteve të ndoshura dje në Rudarë të Zveçanit mes ushtarëve të KFOR dhe banorëve serbë, ku pati edhe të plagosur
Situata në veri e qetë Gjendja në veri të Kosovës paraqitet e qetë, pas aksionit të djeshëm të KFOR-it për heqjen e barrikadave të serbëve atje
Aksioni i KFOR, plagosen dy ushtarë të KFOR-it (VIDEO-FOTOLAJM) UPDATE- Dy ushtarë të KFOR-it dhe të paktën tre serbë lokalë kanë mbetur të plagosur gjatë aksionit të KFOR-it për heqje
Rexhepi konfirmon plagosjen e disa personave në veri Ministri i Brendshëm i Kosovës, Bajram Rexhepi, ka konfirmuar plagosjen e disa personave gjatë përleshjeve të sotme në v
Serbët pengojnë KFOR-in në heqjen e barrikadave Ushtarët e KFOR-it kanë ndërmarrë një aksion për mënjanimin e barrikadës në fshatin Rudar të Zveçanit ndërsa kanë hasur
Serbët kthejnë prapa KFOR-in në Leposaviq Serbët kanë bllokuar të enjten rreth orës 3:00 të mëngjesit magjistralen e “Ibrit” në fshatin Ibarska Sllatina të Leposa
700 ushtarë të KFOR-it largohen nga Kosova KFOR-i do të dërgojë prapa një pjesë të Batalionit të dytë të Forcës Rezervë Operacionale me 700 ushtarë për në Gjermani
KFOR, i gatshëm për parandalimin e incidenteve Forcimi i trupave me batalionin gjermano-austriak, është një masë paraprake për të mos lejuar një përdorim dhune në prag
Manastiri Visoki dhe Patriarkana e Pejës nën mbrojtjen e KFOR-it Dy monumentet fetare të klasifikuara si të veçanta: Manastirit Visoki të Deçanit dhe Patriarkanës së Pejës do të vazhdoj
Brenda të premtes 700 trupa të KFOR-it mbërrijnë në Kosovë Komandanti i KFOR-it Erhard Drews gjatë një vizite në Podujevë njoftoi sot se 700 trupa shtesë të batalionit rezervë të
KFOR premton ruatjen e qetësisë në veri Zëdhënësi i KFOR-it Uwe Nowitzki i ka thënë Kosovapress-it se misioni i KFOR-it është i vendosur për të siguruar një amb
Marinsat ukrainas i bashkohen KFOR-it Një grup marinsash ukrainas të Brigadës 79 të motorizuar që përbëhet nga 52 ushtarë do ti bashkohen forcave të KFOR-it n
Kuçi: Asnjë incident mes KFOR-it dhe RUSO-s Zëvendëskryeministri i Kosovës Hajredin Kuçi ka mohuar të ketë pasur incident në mes të Njësive Speciale të Policisë së
Kurti letër edhe NATO-s Lideri Lëvizjes Vetvendosje Albin Kurti nëpërmjet një letre dërguar sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Anders Fogh Ra
KFOR: Rrugët në Jarinjë nuk janë mbyllur KFOR ka reaguar në lidhje me informacionet për mbzlljen e rrugëve alternative në pikën kufitare Jarinje. Në një prononci
KFOR i vendosur për mbylljen e rrugëve alternative Trupat paqeruajtëse të KFOR-it nuk e kanë pezulluar planin për bllokimin e rrugëve dytësore në veri të Mitrovicës. Zëdh
Serbët bllokuan EULEX-in, KFOR-i rrugët Serbët lokalë edhe këtë mëngjes kanë bllokuar kalimin e tri makinave të EULEX-it në fshatin Zupç, duke pamundësuar lëviz
Serbët sërish bllokojnë EULEX-in Nga Dolane, fshat në mes Zveçanit e Leposaviqit, grupe serbësh sërish kanë kthyer mbrapsht makinat e misionit europian p