999 rezultate për

kfor-it

Ndërrohet komanda e KFOR-it Gjenerali gjerman Folker Halbauer ka marrë sot komandën e forcës paqeruajtëse të NATO-s në Kosovë, në një ceremoni të mb
Halbauer merr sot komandën e KFOR-it Komandanti i ri i KFOR-it Volker Halbauer do të marrë sot në Prishtinë detyrën nga komandanti i deritanishëm të këtij mi
Rexhepi kritika ndaj KFOR-it Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës Bajram Rexhepi sërish ka kritikuar komandën e trupave paqerujatëse ndërkombëta
FSK nderon Drews me medaljen “Arritje e dalluar” Në Ministrinë e FSK-së, sot, u organizua një Ceremoni lamtumirëse për komandantin e KFOR-it gjeneralin Erhard Drews, par
KFOR: Në veri ka kontrabandë Komandanti në largim i KFOR-it, gjenerali gjerman, Erhard Drevs, ka thënë se në pikat kufitare në veri nuk bëhet fjalë v
KFOR zhbllokon rrugën në drejtim të Zubin Potokut Ushtarët e KFOR-it kanë zhbllokuar mbrëmë vonë rrugët në drejtim të Zubin Potokut, të cilat ishin të mbyllura gjatë ditë
Volker Halbauer, komandant i ardhshëm i KFOR-it Agjencia gjermane e lajmeve, DPA, duke cituar burime nga Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar se gjenerali gjerman Volker H
Suharekë, mbyllet kampi i KFOR-it Casablanca Këtë javë do të mbyllet kampi i njohur Casablanca në Suharekë dhe në shtator ai do t’i kthehet në pronësi Komunës së Suh
Vazhdon shkëmbimi i kritikave mes KFOR-it dhe qeverisë Vazhdon shkëmbimi i kritikave mes KFOR-it dhe qeverisë së Kosovës për punën e KFOR-it në veri të vendit. Derisa dje koma
KFOR, kontigjenti i shtatë hungarez vjen në Kosovë Kontigjenti i shtatë i ushtrisë hungareze në kuadër të KFOR-it është nisur për në Kosovë. Gjithsej 180 ushtarë në gjasht
KFOR dhe EULEX arrestojnë një serb Pjesëtarët e KFOR-it dhe EULEX-it kanë arrestuar në mëngjes një serb, për çka është mbajtur dy orë e bllokuar rruga Zveç
Rasmussen: Kurrsesi nuk do të ketë ndarje të Kosovës Sekretari i përgjithshëm të NATO-s, Anders Fogh Rasmussen në një intervistë eksluzive për 'Koha Ditore' konfirmon se nuk
Krasniqi dënon sulmin ndaj KFOR-it Kryetari i Kuvendit të Kosovës Jakup Krasniqi ka dënuar sulmin me granata ndaj përfaqësuesve të KFOR-it në veri duke e c
MPJ dënon sulmin në Bërnjak Ministria e Punëve të Jashtme dënon ashpër sulmet e përsëritura ndaj forcave paqeruajtëse të KFOR-it, në pikën e kalimit
Sulmi ndaj KFOR-it, Jahjaga: Përpjekje e strukturave ilegale Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga dënon sulmin ndaj trupave paqeruajtëse të NATO-s, në afërsi të fsha
Normalizohet gjendja në Bërnjak Update - Lëvizja e qytetarëve dhe automjeteve në pikën kufitare Bërnjak në veri të Kosovës është normalizuar sërish rret
LDK: Sulmi ndaj KFOR, sulm ndaj ligjit Lidhja Demokratike Kosovës dënon ashpër sulmin me granata dore në kampin e KFOR-it, në vendkalimin kufitar 31, në Bërnja
Qeveria dënon sulmin ndaj KFOR-it Qeveria e Kosovës ka dënuar ashpër sulmin me granata ndaj KFOR-it, në vendkalimin kufitar në Bërnjak në veri të vendit.
Aksioni, KFOR përgënjeshtron lajmin e mediave serbe Forcat Paqeruajtëse të KFOR-it kanë përgënjeshtruar lajmin e mediave serbe të cilat raportuan se janë plagosur dy person
KFOR-i heq një tjetër barrikadë në Rudarë të Zveçanit Ushtarët e KFOR-it kanë hequr një barrikadë të re të serbëve, në rrugën që çon në fshatin Rudarë të Zveçanit. Disa orë p