999 rezultate për

kfor-it

KFOR zhbllokon rrugën në drejtim të Zubin Potokut Ushtarët e KFOR-it kanë zhbllokuar mbrëmë vonë rrugët në drejtim të Zubin Potokut, të cilat ishin të mbyllura gjatë ditë
Volker Halbauer, komandant i ardhshëm i KFOR-it Agjencia gjermane e lajmeve, DPA, duke cituar burime nga Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar se gjenerali gjerman Volker H
Suharekë, mbyllet kampi i KFOR-it Casablanca Këtë javë do të mbyllet kampi i njohur Casablanca në Suharekë dhe në shtator ai do t’i kthehet në pronësi Komunës së Suh
Vazhdon shkëmbimi i kritikave mes KFOR-it dhe qeverisë Vazhdon shkëmbimi i kritikave mes KFOR-it dhe qeverisë së Kosovës për punën e KFOR-it në veri të vendit. Derisa dje koma
KFOR, kontigjenti i shtatë hungarez vjen në Kosovë Kontigjenti i shtatë i ushtrisë hungareze në kuadër të KFOR-it është nisur për në Kosovë. Gjithsej 180 ushtarë në gjasht
KFOR dhe EULEX arrestojnë një serb Pjesëtarët e KFOR-it dhe EULEX-it kanë arrestuar në mëngjes një serb, për çka është mbajtur dy orë e bllokuar rruga Zveç
Rasmussen: Kurrsesi nuk do të ketë ndarje të Kosovës Sekretari i përgjithshëm të NATO-s, Anders Fogh Rasmussen në një intervistë eksluzive për 'Koha Ditore' konfirmon se nuk
Krasniqi dënon sulmin ndaj KFOR-it Kryetari i Kuvendit të Kosovës Jakup Krasniqi ka dënuar sulmin me granata ndaj përfaqësuesve të KFOR-it në veri duke e c
MPJ dënon sulmin në Bërnjak Ministria e Punëve të Jashtme dënon ashpër sulmet e përsëritura ndaj forcave paqeruajtëse të KFOR-it, në pikën e kalimit
Sulmi ndaj KFOR-it, Jahjaga: Përpjekje e strukturave ilegale Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga dënon sulmin ndaj trupave paqeruajtëse të NATO-s, në afërsi të fsha
Normalizohet gjendja në Bërnjak Update - Lëvizja e qytetarëve dhe automjeteve në pikën kufitare Bërnjak në veri të Kosovës është normalizuar sërish rret
LDK: Sulmi ndaj KFOR, sulm ndaj ligjit Lidhja Demokratike Kosovës dënon ashpër sulmin me granata dore në kampin e KFOR-it, në vendkalimin kufitar 31, në Bërnja
Qeveria dënon sulmin ndaj KFOR-it Qeveria e Kosovës ka dënuar ashpër sulmin me granata ndaj KFOR-it, në vendkalimin kufitar në Bërnjak në veri të vendit.
Aksioni, KFOR përgënjeshtron lajmin e mediave serbe Forcat Paqeruajtëse të KFOR-it kanë përgënjeshtruar lajmin e mediave serbe të cilat raportuan se janë plagosur dy person
KFOR-i heq një tjetër barrikadë në Rudarë të Zveçanit Ushtarët e KFOR-it kanë hequr një barrikadë të re të serbëve, në rrugën që çon në fshatin Rudarë të Zveçanit. Disa orë p
KFOR ngre tjetër pikë kontrolli në veri Ushtarë të KFOR-it kanë vendosur të enjten një pikë kontrolli në rrugën alternative Novi Pazar – Leshak pranë vijës kufi
Dhuna në veri, NATO bën thirrje për dialog Komiteti Ushtarak i NATO-s ka dënuar dhunën ndaj ushtarëve të forcave të KFOR-it në veri të Kosovës dhe ka ftuar palët t
KFOR, tolerant me serbët e veriut Komandanti i KFOR-it Erhard Drews, gjatë një vizite të zhvilluar të enjten në Gjakovë është shprehur se KFOR-i ka qenë m
KFOR gjen sasi të mëdha armatimi Njësitë e KFOR-it kanë gjetur një sasi të madhe armatimi në Veleglavë, në afërsi të Tërstenikut të komunës së Kamenicës
Përplasja në Rudarë, Rasmussen: KFOR u vetëmbrojt Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Anders Fog Rasmusen ka lëduar sot në Bruksel punën e ushtarëve të KFOR-it dhe mënyrën