999 rezultate për

kfor-it

Xhandarmëria serbe nuk do provokojë më Kreu i komunës së Kamenicës Shaip Surdulli është takuar sot me majorin e KFOR-it amerikan Jonathan T. Hartsock së bashku
Patrullimet serbe vazhdojnë, Prishtina hesht “As të hënën nuk kanë munguar provokimet nga xhandarmëria serbe, që kanë patrulluar me motorë në pikën tek Ugari në Kara
Misioni i KFOR-it në Kosovë i pandryshuar Forca e Sigurisë së Kosovës ka arritur kapacitetin e plotë operacional dhe është plotësisht e aftë për kryerjen e detyra
Rasmusen: NATO ndihmon në zbatimin e marrëveshjes Alanca Veriatlantike mbështet Marrëveshjen e arritur në dialogun mes Prishtinë dhe Beogradit me ndërmjetësimin e Bashkim
Rasmusen vjen sot në Kosovë Sot në Kosovë do të qëndrojë për një vizitë Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Anders Fogh Rasmusen, i cili pritet që të
Rasmussen, nesër në Prishtinë Të mërkurën më tre korrik sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Anders Fogh Rasmussen do të vizitojë Kosovën. Në kuadër të v
Gjermania ua vazhdon mandatin ushtarëve në Kosovë Qeveria e Gjermanisë, sot ka marrë vendimin për zgjatjen e mandatit të ushtarëve gjermanë në Kosovë, pa ndryshuar “kufir
Halbauer: Ëndërroj të heq paqësisht barrikadën mbi urë KFOR-i do të ruajë paanshmërinë e tij edhe pse mes Kosovës dhe Serbisë u arrit marrëveshja. Endrra e komandantit të KFOR
Shkatërrohet bomba 500 kilogramëshe Bomba 500 kilogramëshe kishte mbetur si pasojë e luftës së fundit në Kosovë. Kjo është vërtetuar nga deminerët e Kompani
KFOR, i përkushtuar për një ambient të sigurtë Bashkëpunimi mes Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe KFOR-it, për ruajtjen e paqes dhe sigurisë në të gjithë territori
Pantiq kërkon armatosjen e mbrojtjes civile serbe Pas plagosjes së dy fëmijëve serbë në veri të Mitrovicës, i ashtuquajturi kryetar veriut të Mitrovicës Kërstimir Pantiq
KFOR heq barrikadat e betonit në Rudar të Zveçanit Forcat e KFOR-it kanë hequr sot në mëngjes barrikadat e betonit në rrugën që shpie për në fshatin Rudar të Zveçanit. A
Kontrabanda, KFOR bllokon rrugën Dragalice-Babiq Rruga Dragalice-Babiq që ndodhet në afërsi të liqenit te Gazivodës është bllokuar sot me mur betoni nga KFOR duke peng
KFOR mbështet dialogun Gjendja e sigurisë vazhdon të mbetet e qetë në gjithë territorin e Republikës së Kosovës, kështu është vlerësuar në tak
Nëse dialogu ecën mirë, KFOR mund të reduktojë forcat Komandanti gjerman i KFOR-it Volker Halbauer i ka cilësuar si pozitive përpjekjet e bashkësisë ndërkombëtare për të ulur
Dialogu, mënyra më e mirë për zgjidhjen e problemeve Kryetari i komunës së Prishtinës, Isa Mustafa është takuar të enjten me komandantin e KFOR-it, gjenerali, gjerman Foler
Delegacioni i KFOR viziton ARM-në Delegacioni i KFOR-it i kryesuar nga komandanti i këtij misioni, gjeneralmajori Volker Halbauer, nikoqir i të cilit ësht
Vlerësohet kontributi i NATO-s në Kosovë Zëvendëskryeministri dhe ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi sot priti në takim komandantin e ri të KFOR-it, gjeneralin
Veriu, sfidë për institucionet e Kosovës Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, priti sot në takim komandantin e ri të KFOR-it, gjeneralin gjerman Ualke
Ndryshohet kreu i trupave amerikanë në Kosovë Komandanti i Brigadës 158 Mbështetëse të trupave amerikane në Kosovë, koloneli Jeffrey Liethen, të shtunën ia ka dorëzua