999 rezultate për

kfor-it

Rasmussen, nesër në Prishtinë Të mërkurën më tre korrik sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Anders Fogh Rasmussen do të vizitojë Kosovën. Në kuadër të v
Gjermania ua vazhdon mandatin ushtarëve në Kosovë Qeveria e Gjermanisë, sot ka marrë vendimin për zgjatjen e mandatit të ushtarëve gjermanë në Kosovë, pa ndryshuar “kufir
Halbauer: Ëndërroj të heq paqësisht barrikadën mbi urë KFOR-i do të ruajë paanshmërinë e tij edhe pse mes Kosovës dhe Serbisë u arrit marrëveshja. Endrra e komandantit të KFOR
Shkatërrohet bomba 500 kilogramëshe Bomba 500 kilogramëshe kishte mbetur si pasojë e luftës së fundit në Kosovë. Kjo është vërtetuar nga deminerët e Kompani
KFOR, i përkushtuar për një ambient të sigurtë Bashkëpunimi mes Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe KFOR-it, për ruajtjen e paqes dhe sigurisë në të gjithë territori
Pantiq kërkon armatosjen e mbrojtjes civile serbe Pas plagosjes së dy fëmijëve serbë në veri të Mitrovicës, i ashtuquajturi kryetar veriut të Mitrovicës Kërstimir Pantiq
KFOR heq barrikadat e betonit në Rudar të Zveçanit Forcat e KFOR-it kanë hequr sot në mëngjes barrikadat e betonit në rrugën që shpie për në fshatin Rudar të Zveçanit. A
Kontrabanda, KFOR bllokon rrugën Dragalice-Babiq Rruga Dragalice-Babiq që ndodhet në afërsi të liqenit te Gazivodës është bllokuar sot me mur betoni nga KFOR duke peng
KFOR mbështet dialogun Gjendja e sigurisë vazhdon të mbetet e qetë në gjithë territorin e Republikës së Kosovës, kështu është vlerësuar në tak
Nëse dialogu ecën mirë, KFOR mund të reduktojë forcat Komandanti gjerman i KFOR-it Volker Halbauer i ka cilësuar si pozitive përpjekjet e bashkësisë ndërkombëtare për të ulur
Dialogu, mënyra më e mirë për zgjidhjen e problemeve Kryetari i komunës së Prishtinës, Isa Mustafa është takuar të enjten me komandantin e KFOR-it, gjenerali, gjerman Foler
Delegacioni i KFOR viziton ARM-në Delegacioni i KFOR-it i kryesuar nga komandanti i këtij misioni, gjeneralmajori Volker Halbauer, nikoqir i të cilit ësht
Vlerësohet kontributi i NATO-s në Kosovë Zëvendëskryeministri dhe ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi sot priti në takim komandantin e ri të KFOR-it, gjeneralin
Veriu, sfidë për institucionet e Kosovës Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, priti sot në takim komandantin e ri të KFOR-it, gjeneralin gjerman Ualke
Ndryshohet kreu i trupave amerikanë në Kosovë Komandanti i Brigadës 158 Mbështetëse të trupave amerikane në Kosovë, koloneli Jeffrey Liethen, të shtunën ia ka dorëzua
Ndërrohet komanda e KFOR-it Gjenerali gjerman Folker Halbauer ka marrë sot komandën e forcës paqeruajtëse të NATO-s në Kosovë, në një ceremoni të mb
Halbauer merr sot komandën e KFOR-it Komandanti i ri i KFOR-it Volker Halbauer do të marrë sot në Prishtinë detyrën nga komandanti i deritanishëm të këtij mi
Rexhepi kritika ndaj KFOR-it Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës Bajram Rexhepi sërish ka kritikuar komandën e trupave paqerujatëse ndërkombëta
FSK nderon Drews me medaljen “Arritje e dalluar” Në Ministrinë e FSK-së, sot, u organizua një Ceremoni lamtumirëse për komandantin e KFOR-it gjeneralin Erhard Drews, par
KFOR: Në veri ka kontrabandë Komandanti në largim i KFOR-it, gjenerali gjerman, Erhard Drevs, ka thënë se në pikat kufitare në veri nuk bëhet fjalë v