999 rezultate për

kfor-it

Rrëzohet helikopteri i KFOR-it në Aeroportit e Prishtinës Rrëzohet një helikopter i KFOR-it në një nga pistat e Aeroportit të Prishtinës. Ngjarja ka ndodhur në pistën ushtarake t
NATO: FSK në veri veç me lejen e KFOR-it Në përgjigjen zyrtare të NATO-s thuhet se, Kosova është angazhuar vetë që trupat e FSK-ës nuk do të zbarkohen në veri të
Harta e KFOR-it shqetëson banorët e Karaçevës Një hartë e KFOR-it, e cila u ka rënë në dorë edhe banorëve të Karaçevës, ka ngritur shqetësime e dilema tek banorët e k
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s nesër në Kosovë Jens Stoltenberg, sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, do të vizitojë KFOR-in ditën e premte, më 23 janar, 2015. Gjatë viz
Dy ushtarë të KFOR-it lakuriq në sheshin e Shkupit, arrestohen Dy ushtarë të KFOR-it me etni daneze kanë dalë lakuriq në sheshin "Maqedonia" të Shkupit dhe si pasojë janë arrestuar.
Lirim Jakupi vuajti burgjet e UNMIK-ut, të Kosovës, EULEX-it, Maqedonisë, KFOR-it dhe Serbisë Ish-ushtari i UÇK-së dhe UÇPMB-së, Lirim Jakupi po akuzohet nga ana e EULEX-it për vrasje të rëndë në tentativë në periu
Arrestohen 3 kosovarë, donin të sulmonin bazën e KFOR-it Policia e Kosovës ka arrestuar 3 persona në rajonin e Mitrovicës. Ata akuzohen se kanë planifikuar një sulm ndaj një
FA dhe KFOR, bashkëpunim për sigurinë në rajon Forcat e Armatosura shqiptare dhe misioni i KFOR-it në Kosovë kanë një bashkëpunim të frytshëm, në kuadër të sigurisë në
Jahjaga nderon komandantin e KFOR-it Ka përfunduar ceremonia e lamtumirës së gjeneralit të deritanishëm të KFOR-it, Salvatore Farina. Në këtë ceremoni u p
Kerkohet bashkëpunim Kosovë - NATO Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka zhvilluar një takim lamtumire me komandantin e KFOR-it deri me
Komandanti i KFOR-it: Kosova nuk është shtet terrorist Komandanti në largim i Forcave Paqeruajtëse ne vend, gjenerali Salvatore Farina është shprehur se Kosova është një shtet
KFOR-i "blindon" Mitrovicën Forca të shumta ushtarake të KFOR-it janë parë nëpër Mitrovicë. Ata janë parë të lëvizin edhe me automjetet e tyre, d
Ushtari polak i KFOR-it pranon Islamin në Kaçanik Hoxhë Sinan Pasha në prani të kryetarit të Këshillit të Bashkësisë Islame të Kaçanikut Florim Neziraj dhe imamëve Llokma
Ja çfarë përmbante marrëveshja për demilitarizimin e UÇK-së Mbushen 15 vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes për demilitarizimin e UÇK-së, ku janë përfshirë në detaje fazat e dorëzimi
Dhanë jetën për Kosovën, kujtohen 136 ushtarë të KFOR-it Do të përkujtohen sot në një ceremoni solemne me rastin e 15-vjetorit të hyrjes së forcave të NATO-s në Kosovë, 136 usht
Vulin: Serbia kundërshton zvogëlimin e KFOR-it dhe EULEX-it Zyrtarët kosovarë janë shprehur për zvogëlimin e kopetencave të misionit EULEX, dhe zvogëlimin e tij. Ndërsa zyrtarët e
Franca tërheq ushtarët e saj nga Kosova Franca ka përfunduar të enjten misionin e saj ushtarak në Kosovë në kuadër të forcave paqeruajtëse të KFOR-it. Shtab
Në Mynih u vendos të shtohen forcat e KFOR-it në Kosovë Kosova ka zënë një vend të rëndësishëm në debatin që po zhvillohet në Konferencën për Sigurinë në Mynih të Gjermanisë.
Ministri italian i mbrojtjes viziton KFOR-in në Prishtinë Ministri italian i mbrojtjes, Mario Mauro, vizitoi sot Kontigjentin italian të KFOR-it në Prishtinë. kjo vizitë vjen vet
Mashtrimi në emër të KFOR-it çoi nën arrest Bajram Hazirin Mashtrimet në emër të KFOR-it kanë çuar në arrestimin e shtetasit Bajram Hazirit. Policia e Kosovës njofton ka arrestua