999 rezultate për

kfor-it

Abrashi: Kosova nuk kërkoi ndihmën e KFOR-it për verifikimin e veteranëve "Kosova asnjëherë nuk ka kërkuar ndihmën e KFOR-it, por as të një institucioni tjetër relevantë për të zbardhur listat n
Mustafa: KFOR-it amerikan në Kosovë, garanci e stabilitetit në rajon Kryeministri i Kosovës, Isa Musafa ka deklarua se formimi i Ushtrisë së Kosovës në koordinim me SHBA-të dhe vendet tjera
Rikonfirmon NATO: ROSU mund të veprojë në të gjithë Kosovën pa lejen e KFOR-it NATO ka rikonfirmuar edhe njëherë se ROSU mund të veprojë në mbarë Kosovën pa lejen e KFOR-it, dhe se "Marrëveshja e Bru
Çfarë po ndodh? Autoblindat e KFOR-it nisen drejt veriut të Kosovës (FOTO LAJM) Automjete të blinduara të KFOR-it janë nisur drejt veriut të Kosovës. Qytetarët kanë fotografuar makinat duke shkuar
NATO kërkon forca për Kosovën, Britania i jep 30 ushtarë Britania e Madhe pritet t’i dërgojë rreth 30 ushtarë në KFOR në fillim të vitit të ardhshëm, ka njoftuar ministri i Mbro
Thaçi: Ata që sulmonin trupat e KFOR-it, sot janë në Parlament Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë fjalës së tij në Seminarin e 93-të të Rosë-Roth të Asamblesë Parlamentare të N
Çfarë i tha për "Trepçën", shefi i ushtrisë serbe komandantit të KFOR? Shefi i ushtrisë serbe, Ljubisha Dikoviç ka zhvilluar sot një takim me komandantin e KFOR-it, Gjeneral Major Giovanni Fu
Portugalia tërhiqet nga misioni i KFOR-it në Kosovë Qeveria e Portugalisë ka vendosur që të largojë ushtrinë e saj nga Kosova në vitin 2017, pas 18 viteve në misioni
Stojanovic: Policia e paaftë, KFOR-i nevojshëm Zëvendëskryeministri i Kosovës, Branimir Stojanovic, është shprehur se; policia është e paaftë dhe e painteresuar, andaj
"Shpata e argjendtë", bashkon KFOR-in dhe FSK-në Njësitet manovruese të KFOR-it, më 03 qershor, do të kryejnë një ushtrim operacional në bashkërendim të ngushtë me EULEX
Serbia do të kontrollojë me helikopterë e dronë kufirin me Kosovën Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë së Serbisë, gjenerali Lubisha Dikoviq është takuar në Beograd me komandantin
Zbulohet pllaka përkujtimore për ushtarët sllovakë të KFOR-it Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga pret sot në një takim zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Punëve të Jashtme dhe
Forcat e KFOR-it arrijnë në Kuvend (FOTO LAJM) Forcat e KFOR-it janë bashkuar me Policinë e Kosovës në pjesën prapa ndërtesës së Kuvendit të Kosovës. Kryesia e Kuve
KFOR-i bashkë me Policinë mbajnë ushtrim për kontrollin e trazirave Njësitë e KFOR-it pritet që ditën e sotme të zhvillojnë një ushtrim për kontrollin e turmave dhe trazirave koordinim të
Policia e Kosovës do të këtë përkrahjen e trupave të KFOR-it Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Skender Hyseni priti sot komandantin e KFOR-it, Guglielmo Luigi Miglietta.
Lule për ushtarët e rënë britanikë (FOTO LAJM) Në Prishtinë ditën e sotme po mbahet ceremonia përkujtimore për nder të 100 vjetorit të të rënëve britanik gjatë Luftës
KFOR: Niveli i sigurisë në Kosovë është rritur Komandanti i KFOR-it, Gjeneralmajor Guglielmo Luigi Miglietta, u takua me trupat në terren të Detashmenteve të Përbashkë
Momenti kur ushtari italian i KFOR-it ia drejtonte revolen ushtarit të UÇK-së (VIDEO) Një nga kronikat e agjencisë Associated Press, tregon momentin kur një ushtar italian i KFOR-it, që ishte i vendosur në
Hyrja e KFOR-it në Kosovë dhe ikja e serbëve (VIDEO) Agjencia e lajmeve mjaft e njohur në botë, Associated Press në kanalin e vet zyrtar në You Tube, ka hedhur video, ku tre
Jahjaga: KFOR-i forcoi FSK-në Gjatë ceremonisë së ndërrimit të komandantit të KFOR-it, Francesko Paolo Figliuolo, presidentja Atifete Jahjaga ka thënë