999 rezultate për

kfor-it

Para largimit komandanti i KFOR-it i jep siguri Kosovës Komandanti i KFOR-it, Giovanni Fungo ka thënë se Kosova po përmirësohet në aspektin e sigurisë. Ai në konferencën lam
Fungo, i kënaqur me bashkëpunimin me FSK-në Ministri për Forcën e Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha ka pritur sot në takimin lamtumirës komandantin e KFOR-it në
Gjendet tre granata në Suharekë olicia e Kosovës ka bërë të ditur se në fshatin Bukosh të Suharekës një person ka hasur në mjete të dyshimta shpërthyese
Dy ushtarë zviceranë plagosen afër kufirit me Maqedoninë Në jug të Kosovës, në afërsi të qytezës Hani Elezit, në kufirin maqedonas, ka ndodhur një aksident automobilistik. Nj
Komandanti i KFOR-it tregon rreziqet që i kanosen Kosovës Komandanti i KFOR-it, Giovanni Fungo, ka thënë se në Kosovë janë paraqitur disa sfida sigurie, ku situata e përgjithshme
Zyrtari i lartë i NATO-s vizitoi KFOR-in Zëvendës Ndihmës Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s për Operacione, John Manza ka vizituar selinë e KFOR-it në Kosovë.
KFOR-i tregon të vërtetën, ja pse do shtohen trupat amerikanë në Kosovë Misioni paqeruajtës në Kosovë, KFOR, ka folur për planifikimin e shtimit të trupave amerikane në Kosovë. Sipas sqarim
Zbulohet shkaku i "mësymjes" së KFOR-it në Maqedoni Zyra e KFOR-it e ka konfirmuar informacionin e hyrjes se trupave te tyre ne Maqedoni, duke theksuar se kontigjenti portu
Trupat e KFOR-it dynden në Maqedoni Trupa të KFOR-it italian janë futur në Maqedoni përmes vendkalimit kufitar Bllacë. Sipas raportuesit të "INA", ata k
Ish-komandanti i KFOR-it: Kosova duhet ta ketë ushtrinë e saj Ish komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjenerali gjerman Volker Halbauer, në një takim me studentët e kolegjit ISPE ka thën
KFOR-i përgënjeshtron mediet ruse, ja e vërteta për ushtarët gjermanë Media ruse "Sputnik", ka shkruar sot se ushtarët gjermanë të KFOR-it në Kosovë, do të mund të tërhiqen deri në fund të v
Ish-ushtari i KFOR-it: Kosova është zemra e Serbisë (VIDEO & FOTO) Kristian Kahrs, një ish-ushtari i KFOR-it, vazhdon propagandën kundër shtetit të Kosovës, duke e quajtur historinë e sht
Fungo: FSK-ja ka përmirësuar aftësitë e saj, mos lejoni tensione Komandanti i KFOR-it, Giovanni Fungo, ka thënë se autoritetet në Prishtinë dëshirojnë që Forca e Sigurisë së Kosovës të
Ushtria e Kosovës nuk është çështje e KFOR-it Komandantit të KFOR-it, Giovanni Fungo, ka thënë se situata politikë në Kosovë është stabile dhe se misioni që drejton m
FSK-ja s'ka nevojë për lejen e KFOR-it për të lëvizur në veri Komandanti i KFOR-it, gjenerali italian Giovanni Fungo, është shprehur se pjesëtarët e Njësisë Speciale të Policisë të K
Abrashi: Kosova nuk kërkoi ndihmën e KFOR-it për verifikimin e veteranëve "Kosova asnjëherë nuk ka kërkuar ndihmën e KFOR-it, por as të një institucioni tjetër relevantë për të zbardhur listat n
Mustafa: KFOR-it amerikan në Kosovë, garanci e stabilitetit në rajon Kryeministri i Kosovës, Isa Musafa ka deklarua se formimi i Ushtrisë së Kosovës në koordinim me SHBA-të dhe vendet tjera
Rikonfirmon NATO: ROSU mund të veprojë në të gjithë Kosovën pa lejen e KFOR-it NATO ka rikonfirmuar edhe njëherë se ROSU mund të veprojë në mbarë Kosovën pa lejen e KFOR-it, dhe se "Marrëveshja e Bru
Çfarë po ndodh? Autoblindat e KFOR-it nisen drejt veriut të Kosovës (FOTO LAJM) Automjete të blinduara të KFOR-it janë nisur drejt veriut të Kosovës. Qytetarët kanë fotografuar makinat duke shkuar
NATO kërkon forca për Kosovën, Britania i jep 30 ushtarë Britania e Madhe pritet t’i dërgojë rreth 30 ushtarë në KFOR në fillim të vitit të ardhshëm, ka njoftuar ministri i Mbro